Zvláštní, že tuto větu o vánocích nevyslovil muž, který se chystá opustit partnerku. Přesně naopak: Cyril vede s Radkou nadmíru spokojený život už celých 15 let a nehodlá na tom nic měnit.

muž

Ptáte se tedy, proč?

Radka je o celých 16 let starší než Cyril, který nebyl nikdy ženat. Radka má dnes už dospělou dceru a syna, a dokonce i vnučku. Seznámili se spolu úplně náhodou přes internet, když bylo Radkovi 24 let, on byl vždy na starší ženy. Nejdříve nepočítali, že by jim soužití vydrželo, a přestože Radce bylo teprve necelých 40, o potomka se nepokoušeli, neboť Cyril děti nikdy nechtěl. Vystačil si s Radčinými puberťáky a posléze dnes už usazenými dospělými potomky, s nimiž má pěkné vztahy, stejně jako s celou rozvětvenou Radčinou rodinou, která jej přijala za svého. Radčina rodina není ani trošku konzervativní a drží hodně při sobě.

Na rozdíl o rodiny Cyrilovy.

Ten totiž svůj vztah celých 15 let, kdy žije s Radkou ve společné domácnosti, před svými rodiči tají.

„Udělali by mi ze života peklo,“ vysvětluje Radce, „nikdy by se nesmířili s tím, že nebudou mít ode mě vnoučata, a nutili by mě, abych se s Tebou rozešel!“ Už takhle neustále vyzvídají a pátrají a Cyrilovi dalo hodně práce, než pochopili, že s nimi o svém soukromém životě mluvit nikdy nebude.

Své rodiče a příbuzné má ovšem rád...

I když si nejsou vzájemně tak blízcí a neví o sobě všechno, jako je to zvykem v rodině Radčině. Cyril navštěvuje rodiče i dvakrát za měsíc, zvláště když ho do vesnice na východ kousek od Prahy, kde všichni žijí, zavedou pracovní povinnosti.

Štědrý den tráví tradičně vždy s rodiči.

Jediný den, kdy se všichni sejdou u stolu (zatímco Radka zve na večeře své děti a sourozence snad každý týden a vždy si to všichni skvěle užijí).

Nejdříve to Radku mrzelo...

Ale pak si zvykla a bere jako naprostou samozřejmost, že Štědrý večer tráví střídavě u některého ze svých příbuzných. Navíc se velmi široká rodina tradičně v poledne tento den schází u úžasného Radčina strýce, a to bývá vždy velmi veselo, takže ke smutnění nemá nejmenší důvod. Na Hod Boží pozve naopak ona všechny k sobě a s Cyrilem mají vlastně takový náhradní Štědrý večer, kdy si rozdají dárky. Silvestr zcela samozřejmě tráví vždy spolu, většinou s přáteli na horách, nebo pořádají doma večírek.

Letos na Boží hod Radce ale Cyril oznámil něco, co nečekala.

Jeho bratranci a sestřenice pořádají každý rok ve vesnici velký silvestrovský mejdan, kterého by se tentokrát moc rád zúčastnil, aby zažil nějakou změnu.
Radku s sebou pochopitelně vzít nemůže...


Myslíte si, že Cyrilova rodina o Radce OPRAVDU nemá tušení?

Respektovaly byste na místě rodičů rohodnutí dítěte neprobírat s nimi svůj soukromý život? Nebo byste dokázalatřeba najmout detektivní agenturu?

A jak byste se zachovaly v roli Radky? Vadilo by vám, že se za vás partner vlastně „stydí“, a uvažovaly o rozchodu?

Myslíte, že by měl Cyril pochopit, že Radka chce být alespoň na Silvestra s ním, a od svého záměru upustit?

Vadilo by vám, kdyby s vámi váš vlastní partner nestrávil Silvestra, ačkoliv nemá pracovní ani jiné vážné důvody (například právě slézá Mount Everest)?

Jak myslíte, že vše nakonec skutečně dopadne? Prosadí si „bez ztráty kytičky“ Cyril své přání? Co na to Radka? Kdo s kým si připíjel o půlnoci šampaňským? Sledujte náš magazín v příštích dnech, jsme s Radkou v kontaktu!

Reklama