Domácnost

Chryzantéma: kvetoucí ohňostroj podzimu

Sezona všemi barvami hrajících chryzantém právě přichází. Mezi ty nejoblíbenější patří podle prodejů společnosti Tesco chryzantémy žluté a červenohnědé.

Pro svou vysokou odolnost proti nízkým teplotám jsou chryzantémy nejoblíbenější květinou k dušičkové výzdobě hrobů. Známé jsou proto více pod jménem listopadky nebo dušičky. V období kolem Svátku zesnulých tak zásadně stoupají jejich prodeje, což dokládají i čísla společnosti Tesco, které nabízí chryzantémy od českého dodavatele, společnosti G´s. Během loňské podzimní sezony jich zde zákazníci koupili přes 100 tisíc kusů a prolomení této hranice se očekává i letos. Barevné květy chryzantém jsou oblíbené především v asijských zemích. V Japonsku jsou dokonce symbolem císařského rodu a zdobí také několik královských pečetí napříč celým světem. V Čechách mají své nezastupitelné místo také, avšak v poněkud odlišném pojetí než v zemi vycházejícího slunce.

chryzantémy

Nejen hřbitovní kvítí

Ačkoliv jsou u nás chryzantémy známé zejména jako hřbitovní kvítí, mohou tvořit i pěknou dekoraci a výzdobu v bytech nebo zahradách. Na prodejních pultech je dnes v nabídce nepřeberné množství barev a chryzantémy je možné si nakoupit jak řezané, tak v květináčích nejrůznějších velikostí. „V našem oddělení květin patří právě listopadky mezi velmi oblíbené květiny. Ačkoliv jejich prodeje rostou především kolem období Dušiček, zákazníci je často nakupují i jako dekoraci do svých domovů. To se týká především chryzantém vyštipovaných, v květináčích. V letošní nabídce máme chryzantémy ve velikosti květináčů o průměru od 12 do 27 centimetrů,“ uvádí Lenka Vondrášková, nákupčí květin společnosti Tesco.

chryzantémy

Sezona českých chryzantém právě začíná

chryzantémyV obchodech Tesco se právě nyní objevují listopadky od lokálního dodavatele, firmy G´s. S tímto polabským pěstitelem Tesco spolupracuje již více než deset let. „Od společnosti G´s ročně odebereme přes 116 000 kusů chryzantém, a to jak řezaných, tak v květináčích o různých velikostech. Nabízíme více než pět barevných variací, mezi nejoblíbenější patří chryzantémy žluté a červenohnědé,“ upřesňuje Lenka Vondrášková a dodává: „Společnost G´s do Tesco dodává asi 20 % své květinové produkce. Kromě chryzantém odebíráme také sortiment hrnkových, balkonových a záhonových květin, jako jsou pelargonie, primule, bramboříky, vánoční hvězdy a řada dalších druhů.“

Chryzantémy jsou v prodeji v obchodech Tesco od 39,90 Kč do 99,90 Kč za kus.

   
22.10.2014 - Zahrada a květiny - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [5] AlčaD [*]

  Dnes jsem neodolala a také si jednu koupila Sml16

  superkarma: 0 22.10.2014, 17:36:49
 2. [4] V19 [*]

  biela chryzantéma zdobí vchod do bytovky

  superkarma: 0 22.10.2014, 12:50:32
 3. [3] Helena Svatková [*]

  Chryzantémy mám moc ráda, jsou to moje oblíbené květiny, které dlouho vydrží i ve váze.Sml22

  superkarma: 0 22.10.2014, 09:41:49
 4. avatar
  [2] datura [*]

  Mám ji u vchodu jako dekoraci a je krásná Sml16

  superkarma: 1 22.10.2014, 08:38:19
 5. [1] manislava [*]

  jsou krásné,jednou jsem ji dostala řezanou byla jsem trochu dotčená,že je to především hřbitovní kytka,ale překvapilo mne jak dlouho vydrží ve vázeSml67

  superkarma: 0 22.10.2014, 08:20:37

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme