.

Chřipka? Zkuste na ni speciálně upravenou slivovici

Novinky

Chřipka? Zkuste na ni speciálně upravenou slivovici

O speciální nechutné úpravě slivovice tak, aby zaručeně zabrala proti chřipce a nachlazení, ale i o dlaších odporných léčidlech píše čtenářka Bleblemcy...

Čtenářka Bleblemcy má hned několik léčivých tipů... některé jsou vážně ultra-maxi-nechutnózní!


Dobrý den,
  jak se tak zamýšlím nad nechutnými léky napadá mě, že hlavní fujtajblicí, která mě provází již od dětství je cibule. Moje lékařka byla trochu svérázná postarší paní a na jakoukoliv chorobu doporučovala jíst denně jednu syrovou cibuli a neustále nosit čepici a to i do postele. K výměně lékařky jsem se rozhodla v momentě, když mi vyprávěla jak lidé vyhodí i krásné věci a že dnes cestou do ordinace našla v kontejneru nádhernou pletenou čepici.
  Moje maminka mi jako dítěti při každém nachlazení dávala na talířek vypotit nakrájenou cibuli a pak mi tu „voňavou“ šťávičku dávala po lžičkách jíst. Leckdy mi ji přislazovala trochu medem, ale ani ten nedokázal cibulovou pachuť přehlušit. Často mě pak honila s cibulovou šťávou po celém domě a snažila se do mě vpravit alespoň pár lžiček tohoto blahodárného léku. Podotýkám, že čerstvou posolenou cibulku na krajíci chleba považuji za výbornou mňamku, ale jakmile je cibule uleželá tak ji odmítám dobrovolně pozřít.
  Dalším lékem mojí maminky bylo léčení bradavic. Vezměte čerstvou cibuli rozkrojte a jednu polovinu přiložte na bradavici. Na tom by nebylo nic zvláštního, ale zajímavý je osud druhé poloviny. Vezměte druhou půlku běžte s ní ven nejlépe daleko od domu a zahoďte ji za sebe co nejdál přes levé rameno se slovy: „vyzývám tě bradavice, odejdi a nevracej se více.“
Možná, že i na léčení bradavic cibulí něco bude, ale to zaklínadlo mi připadalo vždycky jako dobrý vtip.
Po letech jsem uznala, že léčebné účinky cibule jsou skutečně skutečné a mnohdy až neskutečné. Dnes, když jsou syn, nebo manžel schváceni zákeřným bacilem ordinuji také cibuli. Ne však ve formě šťávy (tu podávám až v extrémních případech), ale nakrájím ji do misky a tu pak přistrčím marodovi nejlépe na noc do ložnice k posteli. Je pravdou, že po této léčebné kůře páchne celá ložnice jako tchoř a možná i ten by před tímto puchem v hrůze prchnul, ale procedura nese své ovoce. Čpavý zápach protáhne dutiny a průběh celé nemoci se tak zrychlí a pacient se lépe zoatavuje. Nebo se začne raději uzdravovat, než aby ten smrádek musel čichat delší dobu. Ať tak či onak funguje to a po několikanásobném řádném vyvětrání a převlečení postele je ložnice opět obyvatelná.
  Můj tatínek měl jedno údobí, kdy se rozhodl být dědkem bylinkářem. Pořídil si odbornou literaturu a začal sbírat bylinky a vařit z nich nejrůznější čaje. Jeho snažení došlo až tak daleko, že se jal vyrábět i masti. Nejlépe si vzpomínám na mast kostivalovou, která vypadala jako když někdo nazvrací do sklenice a páchla jako týden nemyté nohy. Mazala jsem si s ní zlomenou nohu po sundání sádry a ačkoliv se schylovalo tenkrát k operaci a dojížděla jsem dlouhou dobu na rehabilitace tak po mazání touto hnusmastí se mi noha zhojila. Opět si netroufám tvrdit, že by byla zázračná, ale jistě k vyléčení přispěla.
 Ještě mne napadá jeden nechutný lék, ale ten jsem sama nikdy nevyzkoušela a pochybuji, že ho vůbec někdo skutečně dotáhl do konce. Upozorňuji slabší povahy a žaludky, že v tuto chvíli by měli raději přeskočit přímo na poslední řádky s rozloučením. Pro ostatní otrlé recept na rychlé uzdravení při chřipce a nachlazení. Vykoupejte se čistě povlékněte postel a vezměte si čisté pyžamo. Poté dva páry čistých froté ponožek namočte do slivovice, navlékněte je na nohy a zalezte do postele. Ráno ihned po probuzení vyždímejte ponožky do sklenice a vypijte její obsah.....

Přeji všem mnoho zdraví
a hezký den.  Hepčííííík!
Bleblemcy

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 15. 2. 2013: Léčivé fujtajbly

 • Znáte (a používáte) nějaký léčivý „fujtajbl“?
 • Jakou nepříjemnou, odpornou, nebo dokonce bolestivou léčebnou procedurou jste prošla?

Na téma o léčivých fujtajblech a nepříjemných léčbách pište své příspěvky formou zážitků a zkušeností na e-mailovou adresu redakce (viz níže), a to nejpozději do 15. 2. 2013, 15.00 hodin. Vaše příspěvky ať jsou dlouhé alespoň jako tento odstavec textu. Po skončení tématu se dozvíte, kterou z přispěvatelek odměníme pěkným dárkem: meruňkovým a třešňovým šamponem GARNIER KIDS.

garnier

   
15.02.2013 - Čtenářské příspěvky - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. avatar
  [8] enka1 [*]

  bleblemcy — #7 Nemíním zkoušet - škoda slivovice, ponožek i žaludku.

  Jen jsem ještě zaslechla, že je dobré při velkých mrazech a delších cestách mít dvoje ponožky a v místě chodidla prosypat pepřem, prý nejen hřeje, ale i léčíSml80Sml24

  superkarma: 0 15.02.2013, 15:07:01
 2. avatar
  [7] bleblemcy [*]

  margot — #4 Rikina — #5 enka1 — #6 Nojo, ale ony se Vám do rána v těch dvojích ponožkách pod peřinou musí zaručeně

  příšerně zpotit nohy zvlášť když máte chřipku a teplotu to pak po ránu

  ždímete nejspíš vlastní pot ovoněný slivovicí. Do toho bych nešla ani

  náhodou opravdu to znám jen z doslechu a zajímalo by mne jestli to

  skutečně někdo už zkusil.

  1. na komentář reaguje enka1 — #8
  superkarma: 0 15.02.2013, 12:12:35
 3. avatar
  [6] enka1 [*]

  Jsou-li i ponožky čisté, proč neSml24

  1. na komentář reaguje bleblemcy — #7
  superkarma: 0 15.02.2013, 12:03:43
 4. [5] Rikina [*]

  margot — #4 taky bych řekla, že ráno nebude co ždímat Sml80 zato bude třeba vyprat kompletně lůžkoviny, neb budou zatouchat po slivovici.

  1. na komentář reaguje bleblemcy — #7
  superkarma: 0 15.02.2013, 11:47:55
 5. avatar
  [4] margot [*]

  ráno už musí být ponožky suché ne?Sml16

  1. na komentář reaguje Rikina — #5
  2. na komentář reaguje bleblemcy — #7
  superkarma: 0 15.02.2013, 10:31:32
 6. avatar
  [3] LudPa [*]

  Někdo pije vlastní moč, proti tomu je slivovice božský nektar, ikdyž z ponožky.Sml30

  superkarma: 0 15.02.2013, 10:22:22
 7. avatar
  [2] Hanula [*]

  Sml16tak na zdraví s ponožkovou slivovicíSml67

  superkarma: 0 15.02.2013, 10:09:11
 8. [1] iřka [*]

  Tak tu poslední radu jsem ještě nikdy neslyšela,a určitě bych ji ani nevyzkoušela. Cibule u postele se u nás neosvědčila,ale kostival je určitě zázrak.

  superkarma: 0 15.02.2013, 10:03:06

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme