Ke svému názoru na očkování proti chřipce nám přidala pár rad čtenářka Boros. Myslí si, že chřipka se musí hlavně vyležet a že ohrožené skupina obyvatel by měly mít očkování proti chřipce zadarmo.

Je pravda, že každý organismus je jiný a někdo by komplikace nemusel ustát. A já se k Vám přidávám, že se musí hlavně ležet. Moc Vám děkuju za příspěvek, milá Boros, a přeju krásný den.


Chřipka je zlá a zákeřná choroba a bohužel se na ni i dneska umírá. Ani ne tak přímo na ni. Ale na komplikace, které způsobuje. Bez diskusí je, že chytne-li člověk chřipku, měl by ležet v posteli a léčit se. Alespoň, než se vyhrabe z nejhoršího. O chřipce ví člověk i měsíc, jak ho ještě pořád všechno bolí. A tady začínají problémy. Neschopenku na týden - ano, či ne? První 3 dny se neplatí a tak je člověk bit nejen od chřipky, ale i na výplatě a kdo má napjatý rozpočet, prostě si nemůže neschopenku dovolit. Setkáváme se s tím denně (a to nepracuju u praktika). Tedy nastupuje dovolená. Takové 3 dny dovolené plus pokud se poštěstí, tak víkend, to už se dá něco vyřešit. Málokterý zaměstnavatel je ale tak hodný, že dává dovolenou ze dne na den. Budiž pochválen. Ovšem najdou se i mezi zaměstnavateli bílé vrány - když člověk zjistí, že má chřipku, dá mu zaměstnavatel oficiálně „práci doma“, ale v podstatě je to „buď doma a neroznášej mi tady bacily, práci doděláš, až se uzdravíš“ - normálně dává plat. Nejde to všude a i tam, kde to lze, je to výjimka - zaslouží pochvalu.

Očkovat nebo ne? Viry chřipky mutují a každý rok je epidemie jiného typu. Takže babo raď. Podle mého názoru normální zdravý člověk pokud dostane chřipku, tak je sice nemocný, nevrlý apod, ale není v ohrožení života. Proč tedy očkovat? Ale lidé jakýmkoli způsobem oslabení, tam je to něco jiného, pro ně by mohla chřipka mít vskutku fatální následky. Tam bych se přimlouvala za očkování, pokud možno gratis. Je naprosto trestuhodné, když přijde senior ke svému lékaři, že by chtěl očkování (pojišťovny nad určitý věk hradí) a lékař ho vyprovodí se slovy: „mám jen určitý počet dávek a mám to pro ty, kteří s nechávají očkovat každý rok, musíte počkat, až někdo umře a já si vás pak zařadím do seznamu“. Tedy co teď - očkování zakoupit a nebo doufat, že případnou chřipku přežiju. Senioři jsou dost ohroženou skupinou, protože jsou většinou oslabení z nějakých přidružených chorob a jejich srdce je ohroženo vysokými teplotami.

Ze své zkušenosti doporučuji homeopatika preventivně i léčebně - při léčbě jen jako doplněk, srážet teplotu, pokud vyletí nad 38,5 a hlavně LEŽET!!! Vitamíny, česnek a pít, pít, pít. I po překonání akutního stavu se nepřetěžovat a pořádně spát. Ovšem v reálu to jde někdy moc těžko. Přeju všem, aby se jim chřipka vyhnula.

Boros

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Očkování proti chřipce

  • Co si myslíte o očkování?
  • Jaké máte obecně zkušenosti s očkováním?
  • Máte nějaké očkování navíc?
  • Jste očkovaní proti chřipce?
  • Pomohlo vám očkování proti chřipce?

Napište mi, budu moc ráda. Za příspěvek jako vždycky odměníme jednu z vás, tentokrát balíčkem čaje Jemča (PIGI čaj s citronem a brusinkou, Kolekce zelených čajů a čaj se zázvorem a pomerančem). Na vaše příspěvky se těším do dnešních 14.30 hodin na adrese redakce@zena-in.cz. Heslo je CHŘIPKA. Předem děkuju!

čaje

Reklama