.

Chrápání

Cestování

Chrápání

 

Chrápání je natolik úděsná, obtěžující a zničující záležitost (pro okolí), že bych se přimlouvala za povinné vyšetření každého, kdo hodlá s někým sdílet spánek.

Pokládám to za stejně důležité jako vyšetření na AIDS. Chrápající člověk dokáže okolí přivést k zoufalství a  až k myšlenkám na fyzickou likvidaci původce kraválu.

Sama snad ještě nechrápu, manžel spí jako myšička, ale s chrápáním mám zoufalou zkušenost z mého čtrnáctidenního dovolenkového pobytu. Jsem normální, a tak můžu s čistým svědomím napsat, že svou mámu mám opravdu ráda.

A věřili byste, že stačí pár bezesných nocí s toutéž mámou, která chrápe, a láska se změní v něco těžko definovatelného - zlost, beznaděj, chuť vraždit:)? Měla jsem totiž zaplacený pobyt pro dvě osoby v chatičce a máma jela se mnou. Protože spolu jinak nebydlíme, tak mi nějak nedošlo, že ložnici budeme mít jednu jedinou a máma nedovede spát tiše.

Začalo to hned první noc - nic nepomáhalo moje mlaskání, třesení její postelí, tahání za deku. Jenom zavrčela, obrátila se, usnula a spustila.  Pobyt byl turistický, tak jsme následující den prochodily. Noc byla opět horor, máma po zalehnutí ihned upadla do hlubokého spánku, začal koncert a já nevěděla, co počít. Jestli čekáte nějakou pointu, vysvobození, tak vězte, že nebyla a nebylo!

Nakonec jsem to jaksi vydržela, noci probděla v mrákotném stavu, koukala na budík a vyhlížela ranní červánky.  Dny prochodila, kochala se panoramaty a čerstvým lesním vzduchem s do růžova vyspinkanou mámou po boku a bála se noci... no, přežila jsem a přesvědčila se, že člověk opravdu nemusí ani tolik spát, jak si myslí. Na tuhle dovolenou nezapomenu, už jsem  to radši nikdy nezopakovala.

Máma spí doma sama, nikdo jí do toho nekecá a je tak spokojená. A protože máme chrápání v rodině, tak se obávám, že jestli manžel na stará kolena neohluchne, bude tady mít další příspěvek k chrápajícímu on:)

Gerda

 


Milá Gerdo, kvůli chrápání bych vraždila. Spánek potřebuji.  Jednou jsem už nevěděla co dělat a romantickou noc v hotelovém pokojíku jsem trávila na toaletě za zavřenými dveřmi obtočená kolem WC mísy. Můj vysněný ideál spal jako špalek a ráno se mě zeptal: "Jak jsi spala, miláčku? Já nádherně!", chtělo se mi ze zoufalství křičet a možná i něco více.

Za váš příspěvek děkujeme a posíláme tělové mléko DOVE.

Spíte, nespíte ráda?

Trávíte v ložnici hodně času (myslím tím spánkem, erotiku si necháme na jiný den)?

Máte svou ložničku vymazlenou do růžova?

Nemáte vůbec ložnici a spíte na kavalci a záda už se brání?

PIŠTE!

Nejlepší z vás odměníme.

redakce@zena-in.cz

 

Pozor! Ve 12h00  vrcholí semifinále v piškvorkách.

 

   
02.11.2005 - Zahraničí - autor: Šárka Denková

Komentáře:

 1. [15] Natálka73 [*]

  taky by jsme potřebovali udělat něco s chrápáním

  superkarma: 0 16.12.2006, 16:03:56
 2. avatar
  [14] zeva [*]

  kačinka: Nemůžeš mi prosím do vzkazu písnout co je to za kapky? Manžel už je po operaci laserem, má snížené patro, ale nepomohlo to. Operatér ho pozval už na druhou operaci, ale já jsem zatím proti. Spálená rána se mu hojila celkem dlouho, byl jen na jogurtech a vývarech a i to mu dělalo velké potíže spolknout. Třeba se najde ještě jiné řešení.

  superkarma: 0 02.11.2005, 17:57:37
 3. avatar
  [13] kačinka [*]

  Maža taky chrápe, sice nijak dramaticky, jenže já mám spaní jak na vodě. Tak si s malým synkem vyměnili postele, synek spí potichu, jen sebou občas mrská. Na dovolenou si manža bere "chrápacilín" = kapky proti chrápání, hnusné leč účinné.

  superkarma: 0 02.11.2005, 17:09:03
 4. avatar
  [12] lilithheta [*]

  Krásně napsané. Chrápání fakt taky nesnesu. Ještě když jsme byly se sestřenkou malé jely jsme s babičkou na týden na prázdniny. Jenže ouha. Všechny tři jsme spaly v jedné manželské posteli. Sice velké ale jedné a babička taky jen zalehla tak CHrápala (ale chrápala opravdu s velkým CH). Se sestřenkou jsme to vyřešily tak, že jsme se každý večer poctivě střídaly, která budeme spát vedle babičky a která na kraji postele

  superkarma: 0 02.11.2005, 13:14:34
 5. avatar
  [10] gerda [*]

  Milama: oni si ti chrápající vůbec neuvědomují, jak vypadají ve spánku. Že se mění v jakési obludné monstrum, co vyluzuje šílené zvuky. A že po násilném vyrušení ze spánku kolikrát reagují hrozně, takže ten předchozí dojem ještě umocňují. Vůbec se nedivím, když se kvůli tomu rozpadne vztah. Snášet to noc co noc, to je opravdu utrpení a týrání druhých. Nehledě na estetický dojem:)

  superkarma: 0 02.11.2005, 12:36:29
 6. avatar
  [6] erKa [*]

  bohouška: .........nespaní sním už pouze o jediném - oddělené ložnice.

  superkarma: 0 02.11.2005, 11:02:04
 7. avatar
  [4] Beruška1 [*]

  Jo můj miláček taky chrápe a to ve všech polohách, dokonce i se zavřenou pusou nosem. Ale zase to není furt, tak nějak se snažím vypozorovat,zda na to nemá vliv to, co sní či vypije před spaním nebo nějaká speciální aktivita během dne či únava. Když to jde, stěhuji se na spaní do jiné místnosti, jinak si dávám špunty do uší, ale ty při příliš velké intenzitě bohužel stejně nepomáhají.

  superkarma: 0 02.11.2005, 10:41:46
 8. avatar
  [2] erKa [*]

  ,taky chrápe jen když leží na zádech...mě to nevadí už jsem si zvykla

  superkarma: 0 02.11.2005, 10:27:58
 9. avatar
  [1] gaba [*]

  Gerdo, jak Vás chápu. Já byla letos s moji maminkou na dovolené i s mojí tříměsíční holčičkou. Bylo to úplně to samé. Jak já se těšila na ráno. Mamka chrápe ve všech polohách a tak, že chrápání bylo slyšet snad v celém hotelu. Budilo to i moji dcerku.Takže když s maminkou na dovolenou, tak jedině odděleně.

  superkarma: 0 02.11.2005, 10:12:19

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme