Zdraví

Chraňte své srdce: nechte si zdarma změřit cholesterol a tlak

V souvislosti se Světovým dnem srdce se ve více než sto zemích organizují akce pro veřejnost s cílem upozornit na závažnost problému a důležitost prevence srdečně cévních onemocnění. Mezi tyto akce letos patří i bezplatné měření cholesterolu v krvi a poradenství zdravého životního stylu v rámci akce »Chraňte své srdce, značka Flora a lékárny Valunio vám pomohou!«, která bude probíhat v lékárnách Valunio.

srdce

»Chraňte své srdce, značka Flora a lékárny Valunio vám pomohou!«

floraOsvětová a edukační akce „Chraňte své srdce, značka Flora a lékárny Valunio vám pomohou!“ bude probíhat od 29. září (Světový den srdce) do 14. října 2011, vždy mezi 11. a 17. hodinou, ve vybraných lékárnách Valunio po celé České republice (přesná místa a časový harmonogram najdete od 24. září na www.flora.cz).

V rámci této akce bude odborný personál všem zájemcům bezplatně měřit hladinu cholesterolu v krvi a krevní tlak, vysvětlovat, co naměřené hodnoty znamenají, a radit, jak úpravou jídelníčku a změnou životního stylu snížit rizika srdečně cévních onemocnění. K hlavním rizikům patří právě zvýšený cholesterol, jehož největší záludnost spočívá v tom, že nebolí a není vidět. Většina pacientů si uvědomí nebezpečí plynoucí z vysoké hladiny cholesterolu až ve chvíli,
kdy prodělá svůj první infarkt nebo mozkovou mrtvici. Odhaduje se, že zvýšený cholesterol má téměř 70 % dospělé české populace, zarážejícím faktem pak je, že téměř tři čtvrtiny Čechů hladinu svého cholesterolu vůbec neznají! Nyní ji každý snadno zjistí v lékárnách Valunio - aniž by musel navštívit lékaře nebo si kupovat měřicí přístroj za několik tisíc.

Lékárny Valunio

Do nového sdružení lékáren Valunio vstoupilo k 1. září 2011 120 lékáren v celé České republice. Tyto lékárny spojuje nový koncept, zaměřený na zákazníky a vycházející
z francouzského konceptu Pharmactiv, který funguje přes 20 let a který sdružuje 1300 nezávislých lékáren. Cílem sdružení lékáren Valunio je nabídnout zákazníkům vysokou kvalitu práce lékárníků jako zdravotnických profesionálů, garantovat srovnatelné ceny s konkurencí a přinést nadstandardní služby v oblasti prevence. První z těchto služeb, které nabídnou lékárny Valunio svým zákazníkům, jsou zaměřeny na prevenci srdečně cévních onemocnění. V příštím roce pak budou pokračovat další akce zaměřené na omezování kouření a boj s nadváhou.

Proč právě srdečně cévní onemocnění?

Srdečně cévní onemocnění jsou nejčastější příčinou úmrtí na světě, přitom zdraví srdce
a cév mají všichni ve značné míře ve svých rukách! Srdečně cévní onemocnění si každý rok připíšou na svůj účet 17,1 miliónu životů, tedy stejně jako HIV/AIDS, tuberkulóza, malárie, diabetes, rakovina a chronické dýchací potíže dohromady. V České republice loni zemřelo z celkově 106 752 zesnulých na onemocnění srdce a cév 53 590 osob, což představuje 50,2 % všech úmrtí (ČSU 2010). Ani v celé Evropě není situace lepší - statistiky zaznamenávají jedno úmrtí na infarkt myokardu za minutu a jednu koronární příhodu každých 26 sekund! Odborníci se přitom shodují na tom, že až 80 % předčasných úmrtí je možné předejít pouhou změnou životního stylu, vedoucí ke snížení hlavních rizik srdečně cévních onemocnění.

   
23.09.2011 - Zdraví - autor: (red)

Komentáře:

 1. [6] Simona_P [*]

  Koenzym už užívám dlouho dobu, protože mám strach z ucpávání cév, protože to máme v rodině. Také cholesterol se mi užíváním zlepšil. Já mohu doporučit coenzym strong. Vyzkušela jsem jich více, ale tenhle mi vyhovuje nejvíce.

  superkarma: 0 21.10.2014, 14:09:11
 2. [5] Marie Dočková [*]

  Já už dlohodobě užívám koenzym ať mám dobrý tlak, nezanáší se mi cévy a ovlivňuji si tím i cholesterol. beru ten s obsahem 100mg v tabletě od DA a jsem v pohodě a bez problému :)

  superkarma: 0 25.09.2014, 14:45:05
 3. avatar
  [4] kobližka [*]

  átéčko — #3 Hlava?Migréna?To je špatný....

  superkarma: 0 24.09.2011, 23:29:06
 4. avatar
  [3] átéčko [*]

  kobližka — #2 Někdy je vyšší, ale strop je u 120/80.

  Vše mám proměřeno a sečteno. Ale proč mě bolí skoro denně, mi nevysvětlil nikdoSml80

  1. na komentář reaguje kobližka — #4
  superkarma: 0 24.09.2011, 21:37:06
 5. avatar
  [2] kobližka [*]

  átéčko — #1 Skoro bys ten tlak mohla mít o malinko vyšší Sml22

  1. na komentář reaguje átéčko — #3
  superkarma: 0 23.09.2011, 13:56:50
 6. avatar
  [1] átéčko [*]

  Tlak mám 90/60, pokud si ho něčím nezvednu. Třeba nějakou adrenalinovou jízdou. Cholesterol jsem měla vyšší, ale už je normální 5. Cukr mám taky normální. U nás byl Den sociálních služeb a Agel nám vše změřil.Sml16

  1. na komentář reaguje kobližka — #2
  superkarma: 0 23.09.2011, 13:43:28

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme