Zdraví

Chraňte si před jarním sluncem své oči

Prostřednictvím očí vnímáme okolní svět, orientujeme se, zvládáme každodenní rutinu. Zrak je smysl, který umožňuje živočichům vnímat světlo, různé barvy, tvary. Pro člověka je to smysl nejdůležitější, asi 80% všech informací vnímáme zrakem. Zaslouží si tedy velkou pozornost a péči.

Ostrovidky

Zvýšenou pozornost ochraně našich očí bychom měli věnovat také za slunečného počasí. Před sluncem je pomohou ochránit nejen sluneční brýle zakoupené v optice, ale i naše tzv. „vnitřní sluneční brýle“ - karotenoidní pigmenty lutein a zeaxantin. Jsou obsaženy v sítnici a jejich funkcí je  pohlcování modré části Ostrovidkysvětelného spektra. Tyto karotenoidy jsou pro náš zrak velmi důležité. Karotenoidy absorbují, podobně jako ochranný světelný filtr, ultrafialové záření a pomáhají tak chránit citlivou buněčnou strukturu před oxidačními změnami. Čím je koncentrace pigmentů v buňkách sítnice vyšší, tím je i lepší její ochrana. Koncentrace karotenoidů v oku s přibývajícím věkem klesá, a proto je důležité je doplňovat. Nacházejí se například v mrkvi, brokolici, zelí, listovém salátu, kukuřici, zelených fazolkách, čerstvém špenátu a rajčatech. Známy jsou i blahodárné účinky některých rostlinných extraktů na náš zrak. V tradiční lidové medicíně jsou často používány například borůvky nebo světlík lékařský.

Ostrovidky

Potravu nepotřebujeme pouze proto, abychom byli sytí, ale především jako zdroje dostatečných výživných látek pro náš organismus. Množství a složení potravy rozhoduje nejen o tom, zda budeme štíhlí nebo silní, ale má také zásadní vliv na naše zdraví. V západním světě sice lidé netrpí podvýživou z nedostatku jídla, avšak nedostatkem tělu prospěšných látek ano.

Ostrovidky

Ne všichni jsme však ochotní začlenit do jídelníčku dostatečné množství takových potravin. „Všechny tyto látky mohou být v různých poměrech a zastoupení obsaženy právě v potravinových doplňcích, jejichž užíváním docílíte optimální výživy oka,“ vysvětluje MUDr. Stanislav Červenka.

Ostrovidky

Tip:

Nezanedbávejte preventivní prohlídky u očního lékaře, cvičte oční cviky, příliš oči nepřetěžujte, konzumujte vyváženou stravu a užívejte vhodné výživové doplňky.

Ostrovidky

Společnost Noventis myslí na Vás i Váš zrak. Doplněk stravy Ostrovidky Neo obsahuje karotenoidy lutein i zeaxantin, rostlinné extrakty, antioxidační vitamíny a minerály a také Vitamín A a zinek, které přispívají k udržení dobrého zraku. Balení obsahuje 30 kapslí + 15 navíc. Tato oční kúra je k dostání v lékárnách nebo na e-shopu za cenu 163 Kč.

Více informací o produktech pro zrak najdete na www.noventis.cz.

   
31.03.2015 - Oči - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [5] Avosanaj [*]

  Mám celkem velké problémy z očima brýle mám na blízko i na dálku je to celkem otravné hlavně v práci přemýšlím o tom že si připlatím a nechám udělat brýle 2v1 ale k tomu asi vyzkouším i vaše Ostrvidky cena je celkem přijatelná uvidíme jestli trošičku pomůžou (nejem najivní vím že mi zrak nevyléčí ale každé zlepšení dobré)

  superkarma: 0 03.04.2015, 10:58:48
 2. avatar
  [4] bezinka [*]

  hm...dnes jsem se objednávala na prohlícku po roce...termín až na červenec, ale i když zatím žádné velké problémy nemám Ostrovidky vyzkouším

  superkarma: 0 31.03.2015, 17:46:50
 3. [3] Lenda26 [*]

  Sml59

  superkarma: 0 31.03.2015, 08:37:37
 4. avatar
  [2] vladka321 [*]

  Tupozrakost, nikoli tupokrakost - omlouvám se za překlep Sml22

  superkarma: 0 31.03.2015, 00:27:24
 5. avatar
  [1] vladka321 [*]

  Oči mě malinko opouštějí. V dětství mi byla zanedbána tupokrakost a nyní s vetchozrakostí mé oči dostávají pěkné kapky. "Ostrovidky" budu muset zkusit a jestli fakt zaberou .... Byl by to zázrak!!!

  superkarma: 0 31.03.2015, 00:25:50

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme