Domácnost

Chránit si svůj telefon je snadné

Zatímco firemní počítače si prožily dobu nezabezpečenosti na přelomu tisíciletí, dnes mohou být jedním z terčů virů a zlodějů dat chytré telefony a tablety. Kterýkoliv operační systém může být napaden virem z neznámé aplikace nebo obětí krádeže dat. Pokud se do telefonu nainstaluje aplikace s ukrytým virem, může například přímo okopírovat data, nebo ukrást přihlašovací údaje.

mobil

Těmto problémům lze předejít s pomocí zabezpečení mobilních telefonů a tabletů u Vodafonu. Firemní zákazníci navíc tuto službu nyní získají na jeden měsíc zdarma i v plné verzi obsahující antivirový program. Díky tomuto zabezpečení lze zablokovat ztracený mobil na dálku, nebo z něj vymazat všechna citlivá data. Zároveň funguje zabezpečení jako antivirový program, odchytí případné viry a upozorní na ně majitele telefonu. Kromě toho lze nastavit seznam povolených a zakázaných aplikací, firemní zákazníci si mohou nastavit omezení přístupu do firemní sítě, nebo k datům podléhajícím obchodnímu tajemství. Prostřednictvím zabezpečení lze také blokovat používání fotoaparátu zaměstnancům, kteří pracují například ve vývoji a mají přístup k citlivým materiálům.

Se zabezpečením od Vodafonu lze bezpečněji chránit data jak v chytrém telefonu, tak v tabletu. K dispozici je navíc jedno uživatelské rozhraní pro všechny operační systémy a není proto třeba používat řešení od jednotlivých výrobců. Mobilní zabezpečení umožňuje vzdálenou správu telefonů i tabletů odkudkoliv na světě. S jeho používáním se minimalizuje riziko, že se citlivá data, jako jsou e-maily, kontakty, fotografie, zprávy SMS nebo údaje internetového bankovnictví dostanou do rukou někomu nepovolanému. Služba se skládá z vlastní aplikace pro mobilní telefony a webových stránek. Z těch zadává uživatel příkazy k uzamčení nebo smazání telefonu. Bezpečnostní příkazy je možné zadat i formou SMS z libovolného telefonu.

Více informací na http://www.vodafone.cz/mobilnizabezpeceni a http://protect.vodafone.cz

   
06.08.2013 - Technika - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [5] Karla Wusova [*]

  Také je dobré mít k telefonu dobře nastavený tarif, je to základ.

  superkarma: 0 13.12.2013, 15:37:44
 2. [4] karolina78 [*]

  Na trhu už jsou firmy, které zajistí informaci, kde je poloha mobilního telefonu který hledáte

  superkarma: 0 11.12.2013, 16:30:57
 3. [3] V19 [*]

  aj ja iba obyčajný hlavne, že som v kontakte s rodinouSml16

  superkarma: 0 06.08.2013, 13:51:10
 4. avatar
  [2] marde [*]

  Také mám jen obyčejnýSml16

  superkarma: 0 06.08.2013, 07:55:55
 5. [1] lidicka [*]

  chytrý telefon ani tablet nevlastním. Mám jen obyčejný mobilSml30

  superkarma: 0 06.08.2013, 07:04:44

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme