Čtenářka Bokul rozjímá nad významem spojení konec světa a dává nám dobrou radu. Mně to připomíná jeden film, ve kterém se říká: „Budeme na sebe hodní!“ Děkuji Vám Bokul, máte pravdu.

Milá redakce, vážené čtenářky a čtenáři,

tak i na ženu-in zavítal konec světa, tedy aspoň jako téma dne. Co nás ale zítra vlastně čeká?

Nechci věštit z křišťálové koule, ani svá slova podpírat jiným magickým předmětem. V každém případě, zítra konec světa neočekávám. Nebýt asi dvou maminek, které před měsícem na facebooku popisovaly svůj šok z toho, jak jejich děti ze školky přinesly informaci o konci světa, vůbec bych netušila čím se média nejméně poslední měsíc zabývají. 

Nakonec média dokáží nejlépe „konec světa“ či jiné události využít. A nebudu jim to mít za zlé - většinou mě ze židle zvedají jiné pokřivené zprávy, které se dle mého týkají věcí mnohem důležitějších a zásadnějších.

Jednou konec světa přijde. V okamžiku, kdy umřu, tento svět pro mě skončí. Neočekávám však, že svět skončí pro všechny živé bytosti naráz. Takže čistě teoreticky zítra konec světa nastane - pro některé, protože nadešel jejich věk a odejdou stářím, jiným skončí život tragicky. Ne však všem. Koho z nás to tedy zítra opravdu čeká? To ví jen pán Bůh. 

A pokud máte pocit, že nastane konec světa zítra i pro Vás, měla bych jedno doporučení. Usmířit se s těmi, se kterými jste měli dosud pocit, že se smířit nemůžete nebo nedokážete. Udělat ještě pár dobrých skutků, napsat, zavolat nebo nejlépe navštívit ty, které jste dlouho neviděli a nosíte je v srdci. Říct lidem, které milujete o tom, co k nim cítíte. Prožít radostně každou minutu svého života. Pokud to zvládnete, budete dokonale připraveni na konec světa a v případě, že svět neskončí, rozdáte kolem sebe lásku pohodu a podpoříte tak radostné svátky vánoční, které se krůček po krůčku přibližují.

Ostatně „konce světa“ se může bát jen ten, který na Zemi něco nestihnul. Budeme-li všichni žít tak, že budeme každým dnem připraveni na konec světa, bude mezi námi více lásky, pohody, možná i úsměvů a žádná věštba konce nás rozhodně nerozhodí.

Krásný den přeje, 


bokul

PS: Já ohlášený konec světa strávím z části v práci, na večírku firmy a po té s rodinou. A co vy?
Text nebyl redakčně upraven


Věříte na konec světa?

  • Co si pod tím pojmem představujete?
  • Nějak se na něj chystáte?
  • Co vás v souvislosti s tímto fenoménem zaujalo?
  • Co byste chtěla světu a lidstvu v poslední den vzkázat?
  • Co si o lidech, co se na konec světa připravují, myslíte?
  • Udělali Mayové chybu, nebo je jen nechápeme?
  • A i když teď konec nepřijde, řítíme se do něj?
  • Napadá vás k tématu něco jiného?

Pak to napište do redakčního mailu

redakce@zena-in.cz

A já jednu z vás dnes odpoledne v 16 hodin za příspěvek odměním krásnou květinou, doručenou až k ní domů…

Reklama