Vztahy

Chová se jako děcko

Ze začátku bych chtěla říct, že svého miláčka miluji, takže pokud je nějaký problém, ráda bych byla, aby mi někdo poradil, než abych to vzdávala a utíkala od toho (něho) pryč. Můj problém je takový: moje drahá polovička je strašně hodný kluk, na rukách mě nosí a podle pravdy, pomůže s čímkoliv, potěší. Snaží se, je upřímný (haha někdy až moc), prostě takové zlatíčko. Ale je problém... možná už i tím, že jsem byla zvyklá chodit se staršími muži, minimálně o 7 let staršími než já, toto moje zlatíčko je jen o rok a půl starší než já, no a prostě se mi jeví jako malé děcko. Spíš jako malé rozmazlené děcko.
Už jsem s jeho chováním měla potíže předtím, ale teď se to stává nějak častěji a já nevím jak dál. Asi jedná podle svého rozumu, ale jeho nevychovanost snad už překračuje můj limit a někdy nad tím zůstává rozum stát. Jen abych nastínila, uvedu 2 příklady: ten první... byla jsem u mamky na neschopence (jinak bydlím s ním), já měla horečky, ale alespoň jsem se mohla mezitím starat o mamku, která měla po operaci. Poslední dobou mě otravuje můj bývalý, aniž jsem mu dala nějaký podnět. Samozřejmě že miláček žárlil, i když podle pravdy nemá na co a proč. Tak v 10 hodin večer mám telefonát, se zadrženým číslem, zvednu to a do toho mi sípá hlas. Rozumím snad něco na konci, jako že mi chce popřát dobrou noc. Šeptal do telefonu, takže jsem nemohla nic poznat. A pak zavěsil. My s mamkou vyděšené, protože samy ženský v bytě, co když to byl nějaký úchyl, vystrašené k smrti, a pak mě napadlo že to byl miláček a volal, protože se mu udělalo špatně nebo snědl prášky, no mě už v tu chvíli napadaly samé praštěné věci. Měly jsme z toho málem infarkt. Tak pozdě v noci, nám oběma bylo špatně, no miláček jen chtěl vědět, jak bych se chovala, kdyby mě volalo neznámé číslo (bývalý otravuje pod neznámým číslem)... Ano, udělal to schválně. Že chtěl vidět moji reakci. No prostě si myslel v jeho hlavě, že uvidím neznámé číslo, pomyslím si: aha, můj bývalý a zvednu telefon se slovy "Hello, darling..."
No druhý příklad... včera mě čekal u práce, opozdila jsem se a on před těma oknama (mého šéfa atd.) a všema těma drbnama začal hulákat, jestli neumím číst (poslal mi emaily) a kde že jsem. Takže můj respekt v práci je vniveč. Jenže ono to má další háček... jakmile se naštvu a povím mu, co si o tom myslím pěkně od plic, miláček má takové záchvaty. Není to infarkt, ale zrychleně dýchá a prostě jako infarkt. Ale není to. Podle mě to je takové nechtěné citové vydírání, protože je zajímavé, že se stává např. když jsem se chtěla s ním před měsíci rozejít. Věřím tomu, že to nedělá úmyslně či vědomě. Ale ty jeho kousky nad tím zůstává rozum stát.
Řekla jsem si, že ho kapku něco naučím... No můžu říct, že se po té době, co jsem s ním, chování vylepšilo (předtím ani nevěděl kolik stojí rohlík, myslím to vážně). A to je mu 26 let. Prostě se chová jako malé děcko. Už dokonce půjčuji knížky z knihovny a čteme je spolu, zatím skoro o knížku ani nezavadil. Snažím se, aby se zlepšil. Možná přeháním. Možná jsem ho tu vykreslila jako "vola", ale on není, mám ho ráda, miluju ho, ale nevím jak dál a co s tím. Je mi smutno, ale mám hrůzu, co mi vyvede příště.
Díky moc za rady, prosím jestli se mýlím, tak mi to řekněte, ráda bych jen věděla názory lidí a nemám odvahu se ptát v mém okolí protože tím bych mého miláčka shodila.

Simi
   
29.01.2003 - Láska a vztahy - autor: Čtenářský příběh

Komentáře:

 1. [56] Indiánka [*]

  Čau Simi,
  nejdřív jsem si říkala, co blbne ta Simi, proč už nepráskla do bot, ale když teď o tom tak přemýšlím, taky jsem takhle jednou práskla do bot a dost mi pak trvalo se s tím smířit, když jsem nakonec zjistila, že to bylo ukvapené. Určitě si to všecko pořádně rozmyslíš, a když se s ním nakonec rozejdeš, bude to po zralé úvaze. A neboj se, že se nikdo lepší nenajde, najde, mě se povedlo najít ve 28 opravdu lepšího, i když tenkrát po rozvodu s mým manželem jsem si říkala, že mne pálilo dobré bydlo a že nikoho lepšího nenajdu. A nebylo to hned na poprvé, "otestovala" jsem si jich víc než ty doteď, bylo to nakonec docela dobrodrůžo (i když se to mojí mamce moc nelíbilo a už si říkala, jak se ta její holka spustila). Určitě to dobře vyřešíš, už to v Tobě zraje, zdar a sílu !!! A nadhled !!

  superkarma: 0 30.01.2003, 22:26:23
 2. avatar
  [51] Toniniella [*]

  Michaela: Milá Michaelko, asi to bude tím, že my "staré trúby" jsme tohle dost často prožily. Romantiku, zamilovanost, slepotu a velmi tvrdé přistání. Proto takhle radíme. My už svou minulost změnit nemůžeme, ale Simi svou příští minulost teprve staví, takže má šanci ji postavit co nejlíp. A navíc, věř mi, jestli je něco takového v člověku, 99,9% lidí se prostě nezmění. To je vyzkoušené tolika lidma, že je škoda času to opakovat.
  Ale určitě nikdo neradí Simi špatně s úmyslem ublížit, ona nakonce stejně udělá, co chce. A tak je to dobře.

  superkarma: 0 30.01.2003, 13:18:39
 3. avatar
  [46] Toniniella [*]

  simisaed:

  superkarma: 0 30.01.2003, 06:49:24
 4. avatar
  [43] Léthé [*]

  Mě trvalo asi dvacet let,než jsem manžela naučila házet špinavé ponožky do bedny na špinavé prádlo. Většinou se už trefí
  Výuka tvého přítele,bude velice,velice těžká .

  superkarma: 0 29.01.2003, 21:06:08
 5. avatar
  [40] clarCa [*]

  PS - byla jsem s ním rok a půl, cca půl rok byl skvělej, půl rok nic moc a ten třetí půl rok - lituju, že jsem ho nekopla do zadku rovnou.... ušetřila bych si minimálně půl roku života na veselejší věci...

  superkarma: 0 29.01.2003, 16:31:55
 6. avatar
  [39] clarCa [*]

  simisaed: přesně to, aby tys měla dojem, že ty jsi ta špatná furie se v tobě miláček snaží vyvolat. Víš jak to skončí za pár let? Ty ho poprosíš, aby vynesl koš se smetím, jemu zmodrají rty a ty se mu půjdeš omlouvat a budeš ho hodinu konejšit. Už se samozřejmě nikdy neodvážíš "ohrozit jeho život" takovou věcí, jako je žádost o pomoc v domácnosti. Já jsem měla podobného hajzlíka. Uměl bejt milej, byla s ním sranda, děsná pohoda - dokud bylo po jeho - a dokud měl pocit, že se "musí snažit" (cca první půlrok vztahu). Pak to šlo tak rychle do kytek, že jsem se nestačila divit. Šílená scéna, když jsem přitáhla cestou z práce tři tašky nákupu (brambory, mouku, chleba, nějakou paštiku, zeleninu atd.) - a představ si tu drzost - já jsem mu nekoupila žádný džus!!! Si musel udělat šťávu s vodou kohoutkovkou!!! Sámoška byla na rohu, a on v té době nepracoval - ale já jsem si dovolila nepřivlíct mu pitíčko (nehledě na to, že já to všechno platila a džus za čtyřicet korun, který jediný on pil, byl trochu mimo rozpočet). Prostě těch věcí, které jsem já dělala špatně stále přibývalo a přibývalo..... a samozřejmě, já jsem byla semetrika (hádala jsem se s ním), bordelářka (měla jsem dvě zaměstnání a nestíhala jsem mu doma poklidit, aby se on mohl v klidu válet u televize), a ještě jsem byla nespolečenská a protivná(o půlnoci na nějakých večírcích jsem usínala a chtěla domů, protože jsem v sedm vstávala do práce, mezitím co on chrněl do oběda).
  Byla jsem blbá, ale začalo to tak jako u tebe... lehká žárlivost, jedna dvě ojedinělé historky typu křičení pod oknem, které jsem omlouvala a které mi nepřišly podstatné - navíc jsem si říkala, že má spoustu dobrých vlastností a že ty to vyváží... jenomže historky se stupňovaly a ty dobré vlastnosti nějak ubývaly... protože to nebyly vlastnosti, ale jen určité předstírání, které sloužilo k tomu, aby mě sbalil...

  Mimochodem - nedávno se s ním rozešla jeho další přítelkyně - po té, co nápadně často "padala ze schodů" a přivozovala si různé kuriozní úrazy (monokly, odřené uši, tržnou ránu na rameni...). Takže Simi, pozor na něj, může být i hůř!!! (mě nikdy nebil, ale možná jsem jen utekla příliš brzy)

  superkarma: 0 29.01.2003, 16:29:22
 7. avatar
  [38] Irena1 [*]

  Já se s jedním takovým rozvádím - pryč od něj a hodně rychle, stejně se to ještě dobu potáhne, bude tě milovat, nenávidět, doprošovat se, vyhrožovat....brrr. Buď silná! Držím palce

  superkarma: 0 29.01.2003, 16:10:21
 8. avatar
  [36] emma [*]

  drahá Simi,
  naprosto souhlasím se všemi příspěvky (je jich hodně!), nemusím tedy už opakovat, co bys měla udělat. spíš bych se chtěla vyjádřit k tvému druhému dopisu: to, že utíkáš od zbabělých a zlých mužů není slabost, ale ODVAHA! některé ženy se neodváží to udělat celý život, nechají si kálet na hlavu a trpí pak i jejich děti, které si toto berou jako rodinný model do života. že se snažíš těmto mužům pomoci jen dokazuje tvoji otevřenou duši, úskalí je v tom, že se nesmíš nechat vydírat nebo zneužívat, takovýhle muži tvé dobré srdce stejně neocení! situace s voláním záchranky z koupelny je typická - samozřejmě, že doktoři by přišli na to, že tvůj přítel finguje a to on nechtěl, ty teď vypadáš jako furie co ho nutí jít na vyšetření a přitom je to úplně obráceně. podrazilo by to jeho vydírání tebe. Simi, JEDNA taková situace by ti měla stačit k tomu, aby ses na něj vykašlala. zasloužíš si hodného kluka, který si bude vážit toho jaká si a dá ti PROSTOR: to je podle mě to, co potřebuješ. prostor dělat věci, které jsi vždycky dělat chtěla - něco se učit, vyrábět, bavit se, věnovat se SAMA SOBĚ a ne jen trávit čas nad zabavováním druhých. a jak čtu tvé historky, nepřipadá mi, že bys furt poroučela, spíš furt ustupuješ a nemáš svůj prostor. no, už nebudu dál poučovat, kdyby něco, tak mi klidně napiš.

  superkarma: 0 29.01.2003, 14:46:12
 9. avatar
  [35] Toniniella [*]

  Simi: To si teda piš!!!!

  superkarma: 0 29.01.2003, 14:31:17
 10. avatar
  [33] mamina [*]

  simisaed: Simonko, je ti krásných 24, tak si neuvaž na krk další kámen (problém) Já potkala toho pravýho až sml33> v 28 a dneska si myslím, že jsem mohla ještě počkat

  superkarma: 0 29.01.2003, 14:27:15
 11. avatar
  [31] sarobrouk [*]

  Mně můj bývalý přítel špehovall z požárního žebříku na našem rodinném domku, když jsem mu řekla, že jsem doma sama a nechci, aby byl se mnou, že si to chci urovnat v hlavě, jestli s ním chci být. Nejsem s ním, hrozně mě vyděsil a zklamal. A jsem bez něj mnohem šťastnější s báječným mužem, který má spoustu chyb, ale kdo je nemá i já jich mám moc.

  superkarma: 0 29.01.2003, 13:59:06
 12. avatar
  [30] Toniniella [*]

  Simi, ještě jednou já. Cos řekla o rodině asi stačí. Vždycky je dobře podívat se, jak se partner chová k rodičům a členům rodiny, protože to je základ jeho postoje ke světu. Je-li schopen respektu, úcty, slušnosti, je-li ochotný, vstřícný atp. Tady to koukám asi nejni to nej...
  A ještě jedna vele ale opravdu VELEDULEŽITÁ věc: Nikdy si o sobě nemysli, že je chyba v Tobě, nikdy se neobviňuj a přehnaně nepodceňuj a nepovažuj se za závadnou. To je nejlepší cesta právě do vztahu s psychopatem nebo do cvokáčova. Fakt!! Je dobré uznat chybu, pokud ji člověk udělal, ale to neznamená, že jsi špatná celá a nafurt!!!! Proboha! Jestli můžu opravdu poradit, pokud máš takový pocit, vyhledej třeba psychologa, pokecej s ním i o tomhle problému. Několik nehezkých vztahů opravdu dokáže člověka tak poškodit, že přestane věřit sám sobě a to je fakt špatně.
  Nenech se sebou takhle mlátit.

  superkarma: 0 29.01.2003, 13:27:34
 13. avatar
  [29] Lhasa [*]

  Simi, podle Tvého původního článku soudím, že asi jediná rozumná věc, kterou můžeš udělat, je odejít od něj. Jak jsi dovysvětlila, je to už třetí chlap, s kterým máš dost vážné trable... To je sice velká smůla, ale věř mi, že jsou i větší smolařky Píšeš, že má i spoustu dobrých vlastností a že by to byl dlouhý seznam, ale žádnou z nich jsi neuvedla. To, že Tě nosí na rukou atd., ještě nemusí znamenat "dobrou vlastnost", to je, řekla bych, běžný projev zamilovanosti. Ne skutečné lásky. Jaké konkrétně jsou dobré vlastnosti, pro které si ho vážíš? Zatím se tady dočítáme, že Ti dělá docela seky, na svou mámu si dovoluje víc než dost, ale jinak jsi o něm nic moc pozitivního nenapsala Zkus si aspoň sama pro sebe, a s co největší upřímností k sobě, porovnat jeho klady a zápory... Uvidíš, co Ti vyjde A osobně si myslím, že tolik dobrých vlastností, aby to "vyvážilo" jeho - i když občasné - chování, mít nemůže Jestli se necítíš na to, aby ses s ním rozešla, dejte si aspoň nějaký čas pauzu. Myslím, že až bude vystaven takové "zkoušce", uvidíš to mnohem jasněji

  superkarma: 0 29.01.2003, 13:25:27
 14. avatar
  [28] Landriel [*]

  Simi, já tohle taky zažila v bleděmodrém, milej, hodnej kluk, miloval mě, na rukou by mě nosil, jenže nepracoval, byl naprosto nezodpovědný, předvdáděl mi různé scény, když jsem se nechovala tak, jak on si představoval. Já byla slepá jak patrona, hádali jsme se kvůli tomu, ale nakonec to byl on, kdo mě opustil, řekl mi, že já jsem moc zodpovědná a on že chce zůstat dítětem tak dlouho, jak jen to půjde!!! Za měsíc přišel, že byl blázen a chce se vrátit zpátky, že mě má rád. Poslala jsem ho pryč, ať si najde nějaké podobné dítě k sobě. Díky bohu, dneska mám úžasného chlapa a dítě, a jsem tak šťastná, jak bych s tímhle klukem nikdy nebyla.

  superkarma: 0 29.01.2003, 12:56:20
 15. avatar
  [22] Lucylle [*]

  S takovym saskem bych byt nemohla Najdi si sobe rovneho,vyrovnaneho a zralejsiho chlapa(co nebude mit zapotrebi te zhazovat pred spolupracovniky)

  superkarma: 0 29.01.2003, 11:17:59
 16. [21] Sasa [*]

  Ještě jedna věc...píšeš, že ti pomáhá, je na tebe milý a tak. Já bych to viděla tak, že začíná zkoušet kam až může......tak mu ukaž, že nemůže!

  superkarma: 0 29.01.2003, 10:57:26
 17. avatar
  [20] megrin [*]

  Taky se přikláním k názoru, že ještě nikdy žádná ženská žádnýho chlapa nepředělala. Zbytečná práce a taky určitě zásah do jeho osobnosti. Pokud ti vadí to, jaký je teď, rozhodně bych ho nevychovávala a poslala bych ho na cestu životem o samotě.
  Nápady typu volat jako skryté číslo a citové vydírání mi zavání duševní poruchou. Promiň, nechci být zlá.
  Držím palce, akonce to zase budeš muset vyřešit sama

  superkarma: 0 29.01.2003, 10:32:44
 18. avatar
  [19] medved [*]

  na prevychovu se vy
  koukni na drahouska, vsechny jeho spatne vlastnosti si znasob 5x a uvidis, jaky bude za par let...jestli to nejsi schopna ustat, ber nohy na ramena
  jste dva dospeli lidi, ne decka, vychovavat se pry da jen do sesti let ...takze to uz jsi tezce prosvihla

  superkarma: 0 29.01.2003, 09:34:31
 19. [16] helousek [*]

  Holcicko, dle vlastni zkusenosti vim, ze vsechno se bude s vekem zhorsovat. To decko v nem zustane az do smrti. Jenze detem odpoustime - jsou roztomile - na rozdil od chlapa v 50 letech. Radim ti PRYC OD NEJ.

  superkarma: 0 29.01.2003, 09:25:46
 20. [14] Sasa [*]

  Je to ještě nevyzrálé děcko. Pokud se pustíš do toho, aby jsi ho vychovávala a čekala až dozraje a zmizí s jinou, tak do toho........ale moje rada je PRYČ!!!! A HNED!!!
  I když píšeš, že je hodný a tak...když ptáčka lapají....znáš to. Mám obavy, že jeho kousky se budou stupňovat...

  superkarma: 0 29.01.2003, 09:03:33
 21. avatar
  [11] Luka [*]

  Když jsem ten článek četla, napadlo mě to samé, co maminu - typická hysterie. Rychle pryč nebo budeš mít ze života peklo!

  superkarma: 0 29.01.2003, 08:11:01
 22. avatar
  [8] Lotka [*]

  Simi, ty píšeš, že ho miluješ a přitom jsi se s ním už chtěla rozejít. Podle mě s ním budeš jen nešťastná, čím dřív to uděláš, tím líp. A když bude mít infarkt? Zavolej doktora.

  superkarma: 0 29.01.2003, 07:14:26
 23. avatar
  [6] mamina [*]

  Podle toho co píšeš, jaké má "záchvaty" to je typická mužská hysterie a nejen mužská...
  A opravdu tě tím citově vydírá holky mají pravdu, radši pryč, na to přijdeš časem sama.

  superkarma: 0 29.01.2003, 07:00:11
 24. avatar
  [5] Toniniella [*]

  Milá Simi, někdy mám pocit, že jsem zažila snad už skoro všechno. Ale opravdu, co se týká rozmazleného muže, mohla bych nasat tisícistránkový manuál, který končí jediným doporučením; RYCHLE PRYČ!!! Věř mi, i když chápu, že je to těžké. Jejich největším mínusem je fakt, že mají rádi jen sami sebe a usurpují si právo vlastnit jinou osobu. Což se koukám u vás doma děje. A jejich největší výhodou je jakási zvrhlá schopnost přesvědčit lidi kolem sebe o tom, že na to skutečně mají právo a že to všechno myslí velice dobře.
  Zkus se podívat do jeho rodiny, na jeho rodiče, tam totiž tohle rozmazlenectví "ZCELA" zásadně začíná. Když ho například maminka příliš omlouvá, když si spolu příliš často špitají a Tebe vylučují z debaty apod. Na naší svatbě tchyně obešla všechny moje příbuzné a všem zdůraznila, že takovou partii bych jinde těžko hledala a později se chovala tak, jako že jsem si ho vůbec nezasloužila. Až pak umírala a synek se pranic nezajímal, pak se přiklonila na moji stranu. Ale to je jiný příběh, fakt je, že situace ve výchozí rodině je výrazně nápovědná. A pokud je chlapec takto rozmazlený a neukázněný, opravdu NIKDY se nezmění. Bude pořád hledat úhybné manévry a různé kličky a z Tebe udělá otroka citového vydírání.
  Říkáš, že Tvůj bývalý Tě obtěžuje, asi máš smůlu na takové týpky. Ale věř mi, tenhle klouček utahuje oprátku kolem Tvého krku a mohlo by se Ti stát, že se z toho už nedostaneš. Taky by se z něho mohl klidně vyklubat daleko tvrdší tyran a mohl by začít útočit nejen slovně, ale i fyzicky. Opravdu si na to dej pozor.
  Nedávno jsem sledovala děti před naším domem, mezi nimi taky jeden rozmazlenec jako Brno. Miloučký chlapeček k zulíbání. Jezdili s kamarády na malé kárce a když ho kamarád nechtěl táhnout, miláček si pomohl železnou tyčkou. Smýkl tahouna po hřbetě a bylo po jeho. Ale napřed se rozhlédl, jestli ho nikdo nevidí. Takže kdo neviděl, neuvěří. Takové zlatíčko by to přece neudělalo!!!
  "Miláčci" si vždycky umí vybít to svoje, jinak by to nebyli "miláčci".
  Zkus věřit, i když zkušenost je nesdělitelná.

  superkarma: 0 29.01.2003, 06:58:02
 25. avatar
  [3] aninas [*]

  Simi, devce, to je naprosty omyl vetsiny zen, ze muze predela. NEPREDELA
  To neni "nechtene", ale CHTENE a opravdicke citove vydirani, co dela. Jses zamilovana, tak se ti tezko radi. Ale uz sama jsi jednou prisla s myslenkou na rozchod.Ty ho nemas co vychovavat. Tvuj pripadny partner neni tvoje dite. Ja vim, ze je to tezke, ale radeji od nej pryc. Tot muj nazor a ma rada.

  superkarma: 0 29.01.2003, 06:33:06
 26. avatar
  [1] clarCa [*]

  Simi,
  promiň, ale to jak se chová tvůj přítel mi opravdu nepřijde jako normální. Nemyslím, že je dětinskej - spíš bych to typla na psychopata. Možná ti to vyhovuje, protože si pak můžeš hrát na matku Terezu (několikrát zmiňuješ, jak ho "vychováváš", půjčuješ knížky, učíš ho nakupovat), ale opravdu chceš mít ze života blázinec???

  superkarma: 0 29.01.2003, 00:30:46

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme