Vztahy

Chorobně nespolehlivá?

I když mám svoji kamarádku Naďu ráda, občas mě dovede hrozně naštvat. Známe se už od základní školy, přistěhovali se, když jsem chodila do páté třídy. Učitelka posadila Naďu vedle mě a naše kamarádství bylo na světě.

S Naďou byla vždycky legrace, je takový smíšek, dokázala si střílet ze sebe i druhých, ale zas ne za každou cenu. Už jako malá měla trošku problémy s dodržováním termínů pro domácí úlohy - tehdy ji ale rodiče vždy nějak donutili ke splnění povinnosti. Větší problémy měla na gymnáziu, kam jsme spolu po základce chodily.

Jak přibývalo nesplněných povinností, Naďa začala chodit za školu a prolézala s čím dál většími problémy. Přitom hloupá není, jen se prostě těm nepříjemným věcem raději vyhne. Když jsme byly ve čtvrťáku, rodiče Nadi si s ní už pomalu nevěděli rady - hlavně její hodně přísný a akurátní tatínek. Naďa odmaturovala na druhý pokus, myslím, že mu tehdy opravdu spadl kámen ze srdce. Na vysokoškolské studium Naďa rezignovala, a místo toho střídala různá místa od obchodní cestující, přes asistentku ředitele až se nakonec rozhodla pro podnikání.

Kamarád jí přenechal už docela zaběhnutou malou firmu a vypadalo to, že se konečně našla. Pak se seznámila s Honzou a asi za dva měsíce otěhotněla. Nikdo jsme moc nechápali, proč si vybrala zrovna Honzu, který byl její naprostý opak - skoro až pedant, spořádaný a dochvilný. Ale byla to její volba, a jako její nejlepší kamarádka jsem jí šla za družičku.

Když se narodil malý Martin, Naďa se po šestinedělí hned vrátila do práce. Honza jí nijak nebránil, asi chápal, že Naďa potřebuje být mezi lidmi. Jenže v práci se jí postupně přestávalo dařit a taky se jí povedlo nasekat docela slušné dluhy. Honza o tom samozřejmě nic nevěděl, když se toho dobral, byl na mrtvici. Nicméně za Naďu její dluhy zaplatil, ale tehdy byl asi začátek konce jejich manželství.

Jejich dvě odlišné povahy na sebe narážely čím dál častěji a Naďa si našla milence. Teď na podzim se odhodlala podat žádost o rozvod a s novým partnerem si zařídila nový byt.

Dohodli se s Honzou na střídavé péči, ale jejich Martin vzniklou situaci nese dost těžce. Zdá se mi úplně vykolejený, nemluvný, a přitom to byl vždycky takový veselý kluk. Naďa to navíc ještě zbytečně zhoršuje tím, že ho neustále nechává někde čekat, není schopná přijít včas ani do družiny.

Už několikrát jsem musela Martina vyzvedávat za ni - nemám s tím problém, jen je mi ho hrozně líto. Nadě už mluvila do duše i Martinova třídní, která si všimla, že je nějak rozhozený. Ale nevím, je možné její nespolehlivost nějak řešit?  

   
04.01.2006 - Láska a vztahy - autor: Eva Rajlichová

Komentáře:

 1. [20] a.... [*]

  Nyotaimori: teda dnes tu hezky polichotily tvému egu- že tu některé dámy jen celý den sedí a napjatě čučí do monitoru, co zas napíšeš-tak to si opravdu můžeš říct : JSEM FAKT DOBRÁ ...ale zas na druhou stranu-většinou potěší obdiv jen některých vybraných jedinců( ne úplně každého... )

  superkarma: 0 04.01.2006, 15:05:53
 2. avatar
  [19] Lenika [*]

  Lenika: Tak mi před chvílí zavolala, prý ztratila telefon

  superkarma: 0 04.01.2006, 13:49:47
 3. avatar
  [18] Gabi [*]

  Pokud za Naďu bude pořád někdo tahat horké brambory z ohně ... Ale na druhou stranu bych opravdu byla "štěstím bez sebe", kdyby učitelka ve škole řešila moje manželství, partnerství, nedochvilnost ...

  superkarma: 0 04.01.2006, 13:31:51
 4. avatar
  [17] Vivian [*]

  Pokud nebude sama chtít, nezmění se

  superkarma: 0 04.01.2006, 13:29:41
 5. avatar
  [15] Meander [*]

  Tahle ženská není chorobně nespolehlivá. Ona je jenom dočista pitomá

  superkarma: 0 04.01.2006, 11:44:49
 6. avatar
  [14] Kačena1 [*]

  Kačena1: Jak tak na to koukám, čárky v souvětí se mi rozhořčením nepovedly, jedna mi vypadla.

  superkarma: 0 04.01.2006, 11:18:14
 7. avatar
  [13] Kačena1 [*]

  Nyotaimori: Je pravda, že Tihle sobci bývají zábavní. Třeba jako Ty, když se k ním hrdě hlásíš. Na Tvoje příspěvky se vždycky těším, co zase vymastíš . Asi je to tím, že díky své bezohlednosti mají spoustu času . My, nepoučitelně čekající svůj čas, který jsme mohli vtipkování věnovat, probendíme čekáním na NĚ.

  superkarma: 0 04.01.2006, 11:17:01
 8. avatar
  [9] Kačena1 [*]

  Nenávidím nezodpovědné, nespolehlivé, egocentrické blbce, kteří se baví sami sebou a kašlou na to, jestli někdo někde marní svůj čas čekáním na ně nebo na výsledky jejich práce . Ať už jsou to životní partneři, šéfové, kolegové, .

  superkarma: 0 04.01.2006, 10:56:39
 9. avatar
  [8] Maši [*]

  Tohle je o mém švagrovi.Je to ještě navíc neuvěřitelný sobec, nespolehlivý a nezodpovědný.Podle mě si to prostě ani neuvědomuje, že svým chováním může i ubližovat.Na všechno má argument a hlavně, když je po jeho. Takového člověka bych zabila. Nemoct se spolehnout, že se postará o dítě, přijede včas, nebo nezapomene manželku někde na zastávce, protože oná má zrovna trénink nebo něco podobného. Nevím, jestli se to dá změnit, pokud už člověk takový je.

  superkarma: 0 04.01.2006, 10:35:50
 10. avatar
  [6] Kelly [*]

  Nyotaimori: ... určitě to s Tebou až takové nebude ... nebo fakticky až chorobně nenávidíš lidi a straníš se jich?
  Kdyby to byla pravda, nebyla by jsi tu

  superkarma: 0 04.01.2006, 10:20:28
 11. avatar
  [5] gerda [*]

  s tím se nedá dělat vůbec nic. Nemůžeme napravovat druhého, když o to nestojí. Musela by chtít sama, a to zřejmě nebude. Je jen velká škoda, že svým chováním škodí jiným. Chyba bude patrně v tom, že zatím pořádně nenarazila a druzí za ni žehlili její maléry - viz zaplacení dluhů manželem. Ten jistě trpce lituje... ta žena musí mít obrovské osobní kouzlo, když jí všecko prochází.

  superkarma: 0 04.01.2006, 09:41:33
 12. avatar
  [4] Lenika [*]

  Taky jsem měla takovou kamarádku na gymplu. termíny a sliby jí absolutně nic neříkaly a když něco vrátila včas, tak jsme se divili, co se to stalo.. Nevím, jestli se změnila. Žije v Anglii, má miminko s manželem Němcem a slíbila, že mi zavolá..

  superkarma: 0 04.01.2006, 07:28:12
 13. avatar
  [3] trdlo [*]

  A copak si slibujeme od publikovani clanku o "kamaradce"? Chceme ji dat precist reakce lidi, ktery vubec nezna, a budeme od ni ocekavat okamzitou napravu a vcasne prichody do druziny? Nebo budeme kluka vyzvedavat sami a doufat, ze "kamaradka" pujde do sebe a priste tam bude vcas? Nebude, protoze vi, ze kdyz ona neudela, udela nekdo jinej. Zase ji nekdo "prenecha" firmu, zaplati za ni dluhy atd atd. Tim, ze je ti lito kluka a pomahas a pomahas, ji vlastne pomahas k tomu, aby se menit vubec nemusela a vsechno jelo v pohode jako dosud. A ty? Co treba se soustredit na nekoho, kdo te tak okate nevyuziva?

  superkarma: 0 04.01.2006, 01:24:52
 14. avatar
  [2] moula [*]

  Resit jde vsechno, akorat v tomhle pripade to musi chtit resit sama Nada. Vy se muzete stavet na hlavy a odrazet se usiskama, a naprosto nic se nezmeni.

  superkarma: 0 04.01.2006, 00:31:25

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme