Jako první nám dnes svůj příspěvek poslala čtenářka Slunečnice. Její děti už nejsou školou povinné, a tak zavzpomínala na svoje dětství.

Taky si pamatuju, že jsme chodili pěšky, ale hlavně ze školy. Ráno nám jezdil autobus. To hodně dnešních dětí má odvoz autem... Moc Vám děkuju za příspěvek, milá Slunečnice, a přeju krásný den.


Není to tak dávno, co byly naše děti školou povinné. Ale ani si moc nevzpomínám, jestli chodily s taškami hned první den, asi ano. Většinou myslím dostávaly nějaké sešity nebo pomůcky, takže to nechtěly tahat v ruce a radši si ten batoh vzaly.

To když jsem byla dítě já, byla jiná doba. Školu jsme měli tři kilometry daleko a nic tam nejezdilo, takže jsme každé ráno i odpoledne chodili pěšky. A neexistovaly žádné úlevy, všichni jsme museli mít všechny učebnice, sešity a další věci, takže ten batoh býval docela těžký. Nikdo se nás neptal, jestli nechceme pomoct, rodiče sami pracovali dlouho, a tak pro nás jezdit nemohli, stejně jsme neměli auto. Občas nám malým tašku vzal nějaký starší kamarád, ale většinou jsme to tahali sami.

To některé dnešní děti mají opravdu luxus. Ráno i odpoledne pro ně jezdí rodiče autem, pomalu ani neumí chodit pěšky. No jo, doba je jiná.

Přeju hezký den,

Slunečnice

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou

Téma dnešního dne: Co si s sebou berou děti první den do školy?

  • Jak to chodí u vás ve škole první den po prázdninách?
  • Berou si vaše děti do školy tašky?
  • Co v nich případně musí mít?
  • Jak dlouho se první den ve škole zdrží?
  • Máte nějakou zajímavou historku z prvního dne?

Napište mi, těším se na vaše příspěvky. Jedna z vás získá za odměnu knížku Ondřeje Suchého Úsměvy z historie pražské ZOO (nakl. IKAR) a deset balíčků žvýkaček Orbit a Airwaves. Na vaše příspěvky se těším do dnešních 14.30 hodin, adresa je redakce@zena-in.cz, heslo je TAŠKA. Moc děkuju!

zoo

zozozozo

Reklama