Novinky

Chodili jsme tři kilometry pěšky

Jako první nám dnes svůj příspěvek poslala čtenářka Slunečnice. Její děti už nejsou školou povinné, a tak zavzpomínala na svoje dětství.

Taky si pamatuju, že jsme chodili pěšky, ale hlavně ze školy. Ráno nám jezdil autobus. To hodně dnešních dětí má odvoz autem... Moc Vám děkuju za příspěvek, milá Slunečnice, a přeju krásný den.


Není to tak dávno, co byly naše děti školou povinné. Ale ani si moc nevzpomínám, jestli chodily s taškami hned první den, asi ano. Většinou myslím dostávaly nějaké sešity nebo pomůcky, takže to nechtěly tahat v ruce a radši si ten batoh vzaly.

To když jsem byla dítě já, byla jiná doba. Školu jsme měli tři kilometry daleko a nic tam nejezdilo, takže jsme každé ráno i odpoledne chodili pěšky. A neexistovaly žádné úlevy, všichni jsme museli mít všechny učebnice, sešity a další věci, takže ten batoh býval docela těžký. Nikdo se nás neptal, jestli nechceme pomoct, rodiče sami pracovali dlouho, a tak pro nás jezdit nemohli, stejně jsme neměli auto. Občas nám malým tašku vzal nějaký starší kamarád, ale většinou jsme to tahali sami.

To některé dnešní děti mají opravdu luxus. Ráno i odpoledne pro ně jezdí rodiče autem, pomalu ani neumí chodit pěšky. No jo, doba je jiná.

Přeju hezký den,

Slunečnice

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou

Téma dnešního dne: Co si s sebou berou děti první den do školy?

 • Jak to chodí u vás ve škole první den po prázdninách?
 • Berou si vaše děti do školy tašky?
 • Co v nich případně musí mít?
 • Jak dlouho se první den ve škole zdrží?
 • Máte nějakou zajímavou historku z prvního dne?

Napište mi, těším se na vaše příspěvky. Jedna z vás získá za odměnu knížku Ondřeje Suchého Úsměvy z historie pražské ZOO (nakl. IKAR) a deset balíčků žvýkaček Orbit a Airwaves. Na vaše příspěvky se těším do dnešních 14.30 hodin, adresa je redakce@zena-in.cz, heslo je TAŠKA. Moc děkuju!

zoo

zozozozo

   
02.09.2013 - Čtenářské příspěvky - autor: Lucie Paličková

Komentáře:

 1. avatar
  [5] Alenka0010 [*]

  Tak náš syn 12 let v poslední době taky neustále trvá na pěší cestě. Jako malého jsme ho vozili autem do družiny, dnes, kdy chodí druhým rokem na gymnázium, nechce, chodí pěšky rád. Má to asi 3 km.

  superkarma: 0 03.09.2013, 12:11:41
 2. [4] Anime Otaku [*]

  Já chodila pěšando na gympl. 8 let 4km tam a 4 zpět. A nebylo to tak dávno. Je to i o tom co rodiče nevědí Sml57

  superkarma: 0 02.09.2013, 11:09:45
 3. avatar
  [3] OlgaMarie [*]

  Od 6. třídy k nám do školy přišly i děti z vesnických malotřídek, které chodily běžně pěšky, protože nic nejelo nebo jim to ujelo. 3 - 5 km tehdy nebyla žádná vzdálenost. V zimě byly běžně ke kolenům mokří od sněhu. Na nějakou extrémní nemocnost nebo chřipkovou epidemii si nevzpomínám, ale bývaly uhelné prázdniny.Sml16

  superkarma: 0 02.09.2013, 10:34:15
 4. avatar
  [2] black.bird.third [*]

  My chodili ze školy třikrát týdně (když nebylo odpolední vyučování) pět kilometrů pěšky. Vlak jel naším směrem až za dvě hodiny, tak jsme za hodinku tu cestu raději ušli pěšky. Vždycky nás šla pořádná skupinka.

  superkarma: 0 02.09.2013, 10:23:49
 5. [1] Boros [*]

  Právě, že doba je jiná. Nechte samotné dítě jít přes 2 křižovatky bez světel, i když to má ze školy 5 minut. Aut je čím dál více a řidiči jsou dost bezohlední ( jeden zastaví a druhý ne apod). Talky jsem se rozčilovala, když jsem chodila (auto nemáme) pro děti do školy, ale pak byl u syna ve škole úraz na silnici.....přímo před školou. Nejsou semafory a nejsou lidi, kteří by hlídali přechody- asistenční služby jsou jen před školou a jen 7-7,30 a 12-14. Aspoň něco. Já jsem osobně šlapávala do školy v první třídě tam i zpět, ale bylo to jen něco málo přes km, zato přes pole (zkratka)nebo po cestě vlevo les a vpravo pole. A těsně u školy zkratka dírou v plotě.

  superkarma: 0 02.09.2013, 10:05:29

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme