Jak se rodí čokoládová pohádka?

Mnoho z nás tradici stále dodržuje a Vánoce si bez dutých čokoládových figurek neumí představit. Záměrně je použito slovo duté a ne foukané. Dutý prostor uvnitř figurky totiž nevzniká vyfukováním, což by mohlo někoho napadnout. Dutý prostor vzniká zcela jinak…

ChocolandZákladem je obdélníkové plato (forma) s vylisovanými tvary požadované figurky, přesněji jednou polovinou figurky. To putuje na pásu do stroje, který nalije do výlisků čokoládu. Na konci pásu čeká pracovník, který do každé ruky vezme jedno plato a zručně obě plata k sobě přiklopí. Pohyb musí být dostatečně rychlý a přesný, jinak se čokoláda rozlije a plato nemůže být použito.

Potom se spojené formy přenesou do stroje druhého, kde se přitisknou na magnet. Stroj může někomu připomínat pouťovou atrakci pro odvážné. Jednotlivá ramena s přitisknutými formami se otáčí kolem vlastní osy a to celé se točí kolem hlavního trupu. Díky tomu se čokoláda rovnoměrně rozprostře po vnitřní straně formy, chladne a v čokoládě mezi oběma půlkami vzniká dutina. Po zchladnutí v tzv. dochlazovacím tunelu je hotová figurka z formy vyjmuta, zabalena do barev Chocoland a připravena na cestu k vám.

Chocoland

ChocolandV Kolíně pro milovníky čokolády vznikají i klasické adventní kalendáře, čokoládové tyčinky různých náplní a spousta dalších oblíbených cukrovinek. Stačí si vybrat a mít sladké Vánoce celý rok.

„Naše Rocková kapela. Říká se, že co Čech to muzikant. Tak proč by toto rčení neplatilo i pro čerta, anděla a Mikuláše?“, říká Ing. Pavel Pelech, vedoucí vývoje společnosti Chocoland.

ChocolandTradiční čokoládové vánoční ozdoby. Specialita českého trhu.

Přehled všech čokoládových cukrovinek  na www.chocoland.cz.

Reklama