Vaření

CHOCOLAND a.s.: Jak se rodí vánoční figurky

Jak se rodí čokoládová pohádka?

Mnoho z nás tradici stále dodržuje a Vánoce si bez dutých čokoládových figurek neumí představit. Záměrně je použito slovo duté a ne foukané. Dutý prostor uvnitř figurky totiž nevzniká vyfukováním, což by mohlo někoho napadnout. Dutý prostor vzniká zcela jinak…

ChocolandZákladem je obdélníkové plato (forma) s vylisovanými tvary požadované figurky, přesněji jednou polovinou figurky. To putuje na pásu do stroje, který nalije do výlisků čokoládu. Na konci pásu čeká pracovník, který do každé ruky vezme jedno plato a zručně obě plata k sobě přiklopí. Pohyb musí být dostatečně rychlý a přesný, jinak se čokoláda rozlije a plato nemůže být použito.

Potom se spojené formy přenesou do stroje druhého, kde se přitisknou na magnet. Stroj může někomu připomínat pouťovou atrakci pro odvážné. Jednotlivá ramena s přitisknutými formami se otáčí kolem vlastní osy a to celé se točí kolem hlavního trupu. Díky tomu se čokoláda rovnoměrně rozprostře po vnitřní straně formy, chladne a v čokoládě mezi oběma půlkami vzniká dutina. Po zchladnutí v tzv. dochlazovacím tunelu je hotová figurka z formy vyjmuta, zabalena do barev Chocoland a připravena na cestu k vám.

Chocoland

ChocolandV Kolíně pro milovníky čokolády vznikají i klasické adventní kalendáře, čokoládové tyčinky různých náplní a spousta dalších oblíbených cukrovinek. Stačí si vybrat a mít sladké Vánoce celý rok.

„Naše Rocková kapela. Říká se, že co Čech to muzikant. Tak proč by toto rčení neplatilo i pro čerta, anděla a Mikuláše?“, říká Ing. Pavel Pelech, vedoucí vývoje společnosti Chocoland.

ChocolandTradiční čokoládové vánoční ozdoby. Specialita českého trhu.

Přehled všech čokoládových cukrovinek  na www.chocoland.cz.

   
10.12.2014 - Gastronomie - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [5] Allma [*]

  u výroby figurek jsem dělala. Vyhazovala jsem figurkyz těch těžkých forem. Těm co je nahazovali na magnet byzáviděl i RamboSml24

  superkarma: 0 10.12.2014, 13:46:18
 2. avatar
  [4] monkee [*]

  Bohužel, o všechny svoje formy přišla Zora Olomouc, která byla těmito figurkami proslavená po celém světě a komoušům do rozpočtu přinášela každoročně vysoké sumy v tvrdé měně (export převážně do USA a Kanady). U nás se ti andělíčci, zajíčci apod. prodávat nesměli.Sml15 A to nemluvím o dutých lahvičkách, plněných alkoholem. Ty byly mňam! Ale byly jen pro někoho.

  superkarma: 0 10.12.2014, 10:00:30
 3. [3] Nikar [*]

  já mám raději ty plněné Sml16

  superkarma: 0 10.12.2014, 08:44:46
 4. [2] theplana [*]

  kaba — #1Přesně tak Sml59

  superkarma: 0 10.12.2014, 08:07:08
 5. avatar
  [1] kaba [*]

  miluju vyfouklé vánoční kolekce od malička, ale musí to být naše česká čokoláda Sml67

  1. na komentář reaguje theplana — #2
  superkarma: 0 10.12.2014, 07:06:15

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme