Čtenářka hannah58 nám poslala příběh babičky a dědy, kteří se na stará kolena naučily používat vyspělou techniku. V kombinaci s nemocemi stáří, tak vznikají zajímavé situace. Díky hannah58 za Váš příspěvek. Věřím, že čtenářky pobaví stejně jako mne a vykouzlí jim na tvářích úsměv…

Hezký den přeju!
Docela dobře si dovedu představit, že bych mobilní telefon neměla k dispozici. Život s ním je však příjemnější, a to i za cenu částečné ztráty soukromí. Díky němu člověk zažije drobná nedorozumění a úsměvné příhody. Tady je jedna z nich:

V široké rodině máme dva staroušky požehnaného věku.  Prožili spolu svorně celé manželství  v malé pohraniční dědině. Teď ve stáří hltají televizní pořady, louskají knížky od zamilovaných románků po cestopisy a taky jaksepatří mobilují. Mobil jim pořídil syn Roman, který si nemůže vynachválit, jak mu ubyly starosti, když je s nimi takto v každodenním kontaktu. Čas od času staříčky navštívím. Dovezu jim knížky a časopisy, vypijeme kafe a poklábosíme.

Tuhle jsem u Romana opět domlouvala společnou návštěvu babičky a dědy. Roman naše setkání s dědou vytelefonoval a na závěr dialogu přikázal: „Řekni babče, ať se neopovažuje něco chystat, holky (myšleno jeho žena Ivetka a já) upečou koláčky a taky chlebíčky přivezem z domova.“

Snad to způsobil nedostatečný signál, snad dědova nedoslýchavost, že uslyšel „z olova“. Chlebíčky z olova? Děda babičce do řemesla kuchařského sice nikdy nefušoval, ale to, že se chlebíčky neobkládají něčím takovým jako je olovo, věděl dobře. Olovo patří do kuchyně jen na Vánoce pro věštění budoucnosti! Co to teda bylo?

Stařenka nám později vypravovala, jak celé odpoledne děda mudroval. Olovo – volovo. Tohle už přece někde slyšel. Protože si chudák neuvědomil, že se jedná o hlášku z filmu Pelíšky, tak vydumal, že jsme všichni na dovolené kdesi ve „Volovu“ a přímo odtamtud zamíříme k nim. A pěkně s koláčky i s obloženými chlebíčky. Na důkaz svého tvrzení bábinka mlčky ukázala na skříňku, kde ležely starý školní atlas a umolousaná mapa. Dědeček v nich hledal obec, město či stát „Volovo“.

 hannah58
 Text nebyl redakčně upraven


Dokážete si představit život bez mobilního telefonu?

  • Co vám mobil vzal?
  • Co vám dal?
  • Jak se chováte, když ho zapomenete?
  • Mluvíte s ním, nebo na něj?
  • Máte chuť se ho zbavit, ale nemůžete?
  • Jste na něm závislá?

A mohl bych vymyslet mnoho dalších otázek. Ale třeba napadnou nějaké zajímavé vás.

Své příběhy, úvahy, reportáže, fotky i videa posílejte na e-mail:

redakce@zena-in.cz

A jedné z vás, která mne svým příspěvkem nejvíce zaujme, hned zítra pošlu krásnou kytici…

ky

Reklama