Čtenářka marde v dětství milovala teplou, kulatou, voňavou šumavu. A letos začala péct chléb bez práce. Děkuji Vám marde za příspěvek, ale bez práce nejsou koláče, natožpak chléb!

Hezký den,

chléb z dětství se pamatuji, jak jsme kupovaly tzv. šumavský chleba. Býval kulatý a krásně voněl. Před nakrojením jsme ho požehnali třemi křížky. Vždycky jsem se těšila na obrovský prostřední krajíc. Když se poštěstilo koupit ještě teplý, stávalo se velmi často, že celý se domů nedonesl. Po cestě jsem z něho po kouskách uždibovala. Nejlepší byl s máslem a jen trochu posolený. Také jsem mívala ráda moskevský. Nosila jsem ho do školy ke svačině.

Po svatbě, kdy jsem byla plná elánu a zkoušela jsem své kuchařské a pekařské umění, se objevily sypké směsi na pečení chleba. Stačilo jen přidat vodu. Neodolala jsem, sáček zakoupila a snažila se vytvarovat chleba. Nevím, kde jsem tenkrát udělala chybu, ale těsto se stále lepilo. Výsledný chleba byl sice dobrý ale už nikdy jsem nechtěla žádný péct. Říkala jsem si, že za tu námahu mi to nestoji

Ale člověk nemá nikdy říkat nikdy více. Letos jsem náhodou objevila recept na chleba bez práce. Dlouho jsem se odhodlávala, než jsem se pustila do pečení. Chuť na chleba byla vybičovaná přiloženými fotkami. A tak jsem si připravila vše, co budu potřebovat a pustila se do pečení. Jen jsem dala místo sušeného droždí čerstvé, protože jsem zrovna jiné neměla. Recept je opravdu jednoduchý a takřka bez práce. Hlavně jeho příprava nezabere moc času. Kvásek se zadělá večer, přes noc se nechá nakynout a druhý den se upeče. Výsledek mě opravdu překvapil. Chleba se povedl, kůrčička byla krásně křupavá. Chodili jsme kolem něj, dokud nevychladl a pak se na něj vrhli. K blaženosti nám stačil krajíc chleba namazaný máslem. Jen se po něm zaprášilo. Od té doby ho peču, vždy, když na něj dostaneme chuť.

Zdravím

marde


Můj vztah k chlebu

  • Pečete si vlastní chléb? Prozradíte recept?
  • Nedáte dopustit na bochník šumavy?
  • Nebo dáváte přednost rohlíkům, nebo bagetám?
  • Milujte černé chleby se semínky?
  • S čím si chleba nejraději mažete?
  • Vyrábíte si vlastní kvásek?
  • Pořídila jste si pekárnu na chleba? Používáte ji?
  • Vítáte hosty chlebem a solí?
  • Co pro vás znamená chléb?

Vaše úvahy, recepty, příběhy, fotky, videa, prostě vše, co vás k tomuto tématu napadne, posílejte na známý redakční e-mail

redakce@zena-in.cz

A já dnes na konci editace odměním jednu z vás, co přispějete, dvěma krásnými knihami.  První je k tématu: Chléb v hlavní roli od Mileny Volfové a druhá je z edice Hubneme s rozumem od Ivy Málkové a Jany Dostálové a jmenuje se: Nakupujeme s rozumem, vaříme s chutí.

Reklama