Podobnému receptu, jaký mi zaslala čtenářka Bernadeta1, se u nás doma říkalo „chudí rytíři". Vzpomínám si, že ho maminka dělávala, když nevěděla, co honem uvařit k večeři. „Chudí rytíři" mi vždycky moc chutnali...

Nevíte, co se starším chlebem? Čtenářka Bernadeta1 vám poradí! Vzkoušejte její recept, který poslala k dnešnímu tématu...


Když potřebuji zužitkovat starší chléb nebo udělat opravdu rychlou večeři, rozšlehám si 4 vejce, osolím je, přidám trochu pepře a chleba v tom po obou stranách obalím. Rychle hodím na rozpálenou pánev s olejem. Po vyjmutí potřu plnotučnou či krémžskou hořčicí nebo kečupem (jak má, kdo rád). Navrch ozdobím na plátky nakrájeným rajčátkem, cibulí a sterilovanou okurkou, dobrá je také petrželka nebo pažitka.

Vajíčka i zeleninu máme domácí, takže je to opravdu za hubičku, pokud si chcete přilepšit, je dobré ještě před obalením přilepit k chlebu (třeba hořčicí) plátek salámu (kolečko nakrojte nožem na 3 místech, aby se nekrabatilo).

Jídlo je to jednoduché, ale zavděčím se všem (když osuším po usmažení chleba ubrouskem, tak i naší pubertální dietářce).

A protože toto jídlo je pro případy, kdy spěcháme a navíc je velmi skromné, nemám ani fotografii :(

Bernadeta1

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Vaše rychlovky k večeři

Otázka je tedy prostá...

Co vaříte k večeři, když zrovna nemáte čas?

Pošlete mi svůj recept na rychlé levné jídlo, které zasytí všechny hladové krky! Čekám ho v redakční poště (viz adresa níže). Když přiložíte i fotku, budete mít větší šanci, získat dárek, totiž krásnou soupravu čajů PICKWICK 9 chutí čaje.

Reklama