chleb

Tato kuchařka vám dokáže, že i z „obyčejného“ chleba můžete vytvořit nápaditá a chutná jídla, kterými rodinu u večerního stolu ohromíte. „Chleba s něčím k večeři“ je pro mnoho zaměstnaných žen způsob, jak připravit všední večeři pro rodinu rychle a bez velké námahy. Milena Volfová vám ve své kuchařce dokáže, že i z obyčejného chleba můžete vytvořit nápaditá a chutná jídla, kterými rodinu u večerního stolu ohromíte.

Poradí, jak upéct chleba, houstičky a další druhy pečiva, ale také ukáže spoustu dalších variací - plněné chleby, chléb na sladko apod. Máte-li křupavý, ještě teplý a voňavý chléb, je snadné proměnit jej v pochoutku, stačí jen pár čerstvých surovin...

A napadlo by vás, že i koupený nebo včera upečený chléb můžete použít jako výchozí surovinu pro přípravu koláčů, cheesecaků a dalších lahůdek?

Z obsahu:

● O chlebu ● Chleby a houstičky ● Toasty a sendviče ● Pomazánky ● Chuťovky a rychlovky ● Sladkosti ● Chléb ve světě ● Chlebové speciality a netradiční chleby ● Vaříme z chleba

O autorkách

chlebMilena Volfová
Milena Volfová je jednou z nejlepších foodstylistek u nás. Pracuje pro časopisy (začínala v Praktické ženě, pak Apetit, Marianne a Marianne Bydlení, Elle), podílela se na přípravě kuchařek Jitky Rákosníkové, Kluků v akci, S Italem v kuchyni, je i „dvorní foodstylistkou" nakladatelství Smart Press. Kuchařka o chlebu je její knižní prvotinou - a hned v ní ukazuje, jak bohatou má sbírku báječných, chutných a snadných receptů.

Alena Hrbková
Alena Hrbková patří k nejlepším českým fotografům jídla. Fotí ho pro reklamu (časopis řetězce Albert), pro časopisy (Apetit, Elle, Marianne a Marianne Bydlení, Můj dům a další), nafotila i mnoho kuchařek (kuchařky Jitky Rákosníkové, kuchařka restaurace Kampa Park, Kluci v akci, nyní nová kniha Zdeňka Pohlreicha „Prostřeno bez servítků", 12 knih pro německý knižní trh). Vytvořila také fotografie pro několik kuchařek nakladatelství Smart Press (Biokuchařka Hanky Zemanové, edice Jídlo jako lék).

Formát 172 x 240 m, pevná vazba,
176 stran, 299 Kč
Vyšlo 19. října 2010

Kniha vznikla s podporou značky PENAM. Děkujeme.

Příběh za knihou:

Tato kniha vznikla díky souhře tří okolností, které se protnuly ve správný čas:
Nakladatelství Smart Press chtělo připravit knížku, věnovanou jídlu, které chutná snad každému - čerstvému chlebu. Jen vhodnou autorku ne a ne nalézt, protože s Milkou spolupracovali jen při focení jiných kuchařek.
Milena Volfová už dlouho odolávala nátlaku, aby se nevěnovala jen foodstylingu, ale vydala vlastní kuchařku, když má v zásobě tolik skvělých receptů. Odmítala s tím, že nemá dost přitažlivé téma. Až chleba ji zaujal natolik, aby se vrhla do práce.
A konečně, Penam, díky jehož podpoře kniha vznikla, se právě rozhodl podobný projekt podpořit.

Přípravy se ujal zkušený tým ve složení Milena Volfová (autorka receptů), Alena Hrbková (fotografka) a Lenka Al-Šaríf Nettlová (grafička).
Kniha vznikala poněkud netradičně, některé recepty vznikly až během focení nebo na poslední chvíli při přípravě rodinné večeře. Ukázalo se, že z chleba se dá vytvořit tolik receptů, že by se jimi kuchařky naplnily třeba dvě... Do té jediné se tak vešly jen ty nejlepší z nejlepších! Podle čeho jsme je vybírali? Třeba i podle toho, jak rychle po focení chlebová pochoutka zmizela v žaludcích realizačního týmu...

Ukázka receptu:

Sýrový chléb
Chlebu to v kombinaci se sýrem mimořádně sluší. Ale když je spolu rovnou i upečete, vznikne skutečný hit.

Příprava: 20 minut
Kynutí: 1 hodina + 20 minut
Pečení: 45-50 minut

Na 1 chléb:
500 g hladké pšeničné mouky
7 g sušeného droždí
1/2 lžičky cukru
250 ml vlažné vody
5 lžic olivového oleje
2 lžičky soli
špetka pepře
330 g ementálu
1 žloutek a 1 lžíce vody na potření těsta

1. Z mouky, droždí, cukru, vody, soli, pepře a olivového oleje vytvořte vláčné těsto, které alespoň 5 minut důkladně prohněťte. Z těsta vytvořte bochánek, který nechte na teplém místě kynout, dokud těsto nezdvojnásobí svůj objem. Trvá to asi hodinu, ale raději těsto hlídejte.
2. Ementál nakrájejte na malé kostičky, přidejte do těsta a dobře propracujte. Těsto vložte do vymazané kulaté formy (24 cm) a nechte ještě 20 minut kynout.
3. Troubu předehřejte na 170-200 °C.
4. Žloutek se lžící vody prošlehejte a potřete jím těsto. Pečte 45-50 minut.

Reklama