Vztahy

Chlapi, ta moje slepice...


„Já to nechápu,“ svěřovala se mi Eva. „Doma je tak milý, hodný, pozorný, ale jakmile jdeme ven a on je se svými kamarády, tak mě ponižuje a uráží. Nevím, proč to dělá!“ Chvíli jsem se na ni v tichosti dívala. Netušila jsem, co na to rychle odpovědět. Chlapi jsou prostě z jiné planety a budou většinou jednat jinak, než jak bychom od nich my očekávaly. Ale tohle jí přece říct nemůžu. Ne teď, když se mi přišla vybrečet na rameni. Jen rychle vylovit nějaká slova útěchy.

 

Proč se chová jako malý kluk?
Nechtělo se mi říkat, tak se s ním rozejdi, když je to takový blbec! Vím, kolik pro ni znamená a že doma je to opravdové zlatíčko. Proč si však snaží hrát před kamarády na něco, co není, mi je záhadou. Kdyby to byl mladý kluk, tak by se to ještě dalo pochopit, ale ne omluvit. Mladí kluci občas netuší, jak se k přítelkyni chovat, a jsou rozpolceni mezi „světem velkého mužství a romantikou“. Jak si to samé má člověk ale vyložit u někoho, kdo už se má dávno chovat jako dospělý?

 

Komunikace selhala

Po chvilce jsem poradila Evě, aby si o tom se svým přítelem promluvila. Někdy až na to bude vhodná chvíle a budou spolu sami. Jak jsem jí poradila, tak kamarádka i učinila, ale velkého účinku se však nedočkala ani ona, ani já. Pán si totiž své provinění vůbec neuvědomoval. „O čem to, sakra, mluvíš? Chovám se k tobě před klukama úplně normálně!“

 

Když ne před tebou, tak za tvými zády
Nepomohlo ani udávání příkladů a vysvětlování, proč je to špatně. Přítel to zkrátka odmítá pochopit. Neví, proč se na něj Eva zlobí, a kvůli čemu dělá takovou aféru. Nakonec byla tedy špatná zase ona. Mělo to asi jen jednu výhodu – nastala u nich pár dní tichá domácnost. Partner za zábavou vyrážel sám a tak ponižoval Evu pravděpodobně jen za jejími zády. Ovšem, co oči nevidí, srdce nebolí.

 

Promiň, je to moje chyba
Evča však udělala po pár dnech zásadní chybu. Ze své velké lásky ke svému partnerovi se mu šla omluvit. Ona, která v podstatě jen chtěla, aby se k ní choval slušně, uznala svou chybu. Přiznala, že příliš vyváděla a že to bylo zbytečné. On ji vzal něžně do náruče a prohlásil, že už na to dávno zapomněl a má ji rád.

 

Kalich trpělivosti přetekl
Ano, má ji rád, ale při nejbližší příležitosti ji opět shodil před kamarády. Bez mrknutí oka z ní udělal hloupou slepici, která má mozek velikosti fazole. Od svých kamarádů za to sklidil velké uznání a každý si ještě něčím přisadil. Evě nezbývalo než bezmocně sedět a nechat je do sebe navážet. Ne, tohle už dál snášet nemohla. Při dalším nejapným vtipu na svoji osobu od svého přítele vstala a s rozmachem mu jednu pořádnou vrazila.

 

Role frajera v troskách

Následně se otočila na podpatku a zamířila ven z hospody. Cestu jí zpříjemňoval výsměch kamarádů, patřící její drahé polovičce. Jako malému štěněti mu vymáchala čumák v loužičce přímo při činu. Pokud předtím nechápal, co jí vadí, teď už to musel pochopit. Hlavně, když zůstal sedět u stolu s rudnoucí tváří mezi kluky, před kterými nadobro ztratil tvář velkého frajera.

 

Tento akt nelibosti se však opět obrátil proti Evě. Přítel vůbec nepochopil, za co facka byla. Bral to jako zesměšnění jeho osoby mezi jeho kamarády a něco takového nedokázal rozdýchat. Navrhl proto rychlý a „vše řešící“ postup – rozchod. Možná měla ze začátku Eva pocit, že by mu to měla nějak vymluvit, udobřit si ho, ale pak jí došlo, že za takových okolností asi fakt nemá cenu plýtvat silami. Je jí sice líto, že přišla o velkou lásku svého života, ale na druhou stránku nemusí obtížně bojovat o své místo pod sluncem.

 

Ponižoval vás někdy někdo před přáteli? Třeba váš partner, kamarádka nebo někdo z rodiny? Zesměšňovala jste někdy někoho vy? Jaký máte z takových situací pocit, když jste jejich svědkem? Jste typ, který by se bránil, nebo by si to spíše nechal líbit?

   
09.11.2007 - Láska a vztahy - autor: bezradná Eleonor

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [94] dwolfova [*]

  Nikdy bych nikoho nezesměšňovala, raději se vždy stáhnu do ulity, když se mě někdo snaží ublížit, ponížit

  superkarma: 0 17.12.2007, 20:51:39
 2. avatar
  [93] Piskotek007 [*]

  Můj Miláček je tak neutrál bránit mě umí ale taky naopak ale těch opaků je minimum

  superkarma: 0 27.11.2007, 11:51:05
 3. [91] Ei.lin [*]

  Já docela děkuju za článek. Tak nějak mi během jeho čtení líp došlo, jakýho mám skvělýho muže . A že neni zcela běžný, aby se chlap ženy při hovorech s kamarády zastával, bránil ji a chválil

  superkarma: 0 17.11.2007, 00:42:06
 4. [90] Anai [*]

  1. Ano, manžel, velmi (ale ten a posléze i druhý "skoromanžel", jenže já si to nechala líbit, to byla moje vina, měla jsem nízké sebevědomí, kdybych se ohradila, nedělal by to ani jeden. S tím druhým jsem si to vyřešila - on to nedělal na rozdíl od exmanžela ze zlého úmyslu... dnes jsme přátelé, scházíme jako společensky a on ví, že už si to dovolit nemůže
  2. Já vědomě nikdy! Maximálně jsem si třeba dělala legraci a možná to nevyznělo tak, jak jsem to myslela, čím se všem postiženým takto omlouvám!
  3. Pocit hrozný a s takovými lidmi, co to dělaj se prostě nestýkám!
  4. Dnes si to líbit nenechám, ale to je až teď, v mém věku, jako mladá bohužel nechala....

  superkarma: 0 14.11.2007, 08:51:18
 5. avatar
  [89] SStream [*]

  Nesnáším, když v mém kolektivu někdo někoho ponižuje. Většinou se do agresora pustím i když vím, že to občas není nejlepší řešení a napadaná osoba si tu kaši sní jen o něco později. Ale nemůžu to vystát. Když jsem byla malá, rodiče i starší sourozenci si moc rádi užívali legraci na můj účet. Nikoho nezajímalo, že mě to zrovna moc legrační nepřijde. Takže se ze mě stala sarkastická mrcha, která si pro plnotučnou odpovověď nechodí daleko.

  superkarma: 0 13.11.2007, 09:51:27
 6. avatar
  [88] fialinka [*]

  A zdá se mi to téma docela aktuální... neznám takových lidí moc, ale jsou. Znám to i z okruhu širší rodiny, horší je, že se často ta ženská nedokáže vzepřít, ale to už často opravdu hraničí s "domácím násilím"...

  superkarma: 0 11.11.2007, 21:00:02
 7. avatar
  [87] fialinka [*]

  Mně se to téma zdá teda zajímavé, a přesto, že ho tu Eleonor nastínila ze svého pohledu a vzhledem ke svým zkušenostem, určitě se nad ním dá diskutovat šířeji. Abych pravdu řekla, mně se články Eleonor docela líbí, až na občasné pravopisné chybky... a když někoho nezaujmou, ať nechá být... Rozhodně stokrát horší jsou zprávy o tom, jestli boubelky špatně kojí nebo jestli se s BMI indexem 29 dožiju důchodu či nikoliv :-)

  superkarma: 0 11.11.2007, 20:56:56
 8. [86] Catrin [*]

  jo tak něco podobnýho jsem měla doma 5 let, s velkou oblibou vyprávěl kamarádům v hospodě, kde koho "přefikl" a vůbec mu nevadilo že sedím vedle. Tak jsem vystěhovala, to jsem vážně neměla za potřebí

  superkarma: 0 10.11.2007, 16:52:37
 9. avatar
  [85] Dášule [*]

  7kraska: Nevím, kolik je Eleanor, ale vím, že tento problém není problémem určitého věku. Možná jen starší ženy nechodí tak často s partnery do hospody, takže o tom nevědí. A není ani nic nezvyklého, že jsou to muži, kteří se doma chovají úplně jinak. Jenže mají pocit podpantoflismu. Když si vzpomenete na třebíčskou záměnu dětí, vidíte, co dokáže blbec chlap vyštenkrovaný partou spolupopíjejících blbců. On potřebuje dokázat, že pod pantoflem není a tohle se mu jeví jako cesta. Ve 20 jako v 60. I manža měl tuhle tendenci, ne, že by si dovolil říct slovo slepice, on si spíš rejpnul. Když jsem s ním o tom mluvila, dověděla jsem se nejdřív, že to není pravda a potom že nemám smysl pro humor. Tak jsem mu ten smysl pro humor předvedla v tom JEHO kolektivu a zajímavé, že jej úplně přešel.

  superkarma: 0 09.11.2007, 16:22:31
 10. [84] počítačka [*]

  Už mnoho let se motál ve společnosti člověka, který se rád předvádí jako king a je rád, když si může z každého vystřelit a být tím i středem pozornosti Před takovými dvaceti let si vzal na paškál mě a přibližně po dobu dvou hodin chvílemi povídal, co by se mnou dělal, kdyby tu nebyl můj muž. Přestal a pak zase začal. Z počátku to bylo vtipné, pak už to unavovalo. Tak po posledním jeho povídání jsem počkala, až bylo ticho a před všemi řekla - ale podívej, proč ne, ale musíš ještě zavolat do nemocnice, aby připravili inkubátor. On že na co... a celá společnost našpicované uši.. Já na to: aby tě měli kde křísit, až to spolu skončíme... A vybuchla bomba. Smích, řehot, plácání do rukou... krasavec se zastyděl a odkráčel. Od té doby s ním nemám problém. V tomto případě pomohla "proříznutá pusa", ale věřím, že ne vždy je to účinné.

  superkarma: 0 09.11.2007, 16:11:47
 11. avatar
  [83] Janecka [*]

  Já jsem spíš ten druhý typ, nedokážu se bránit.

  superkarma: 0 09.11.2007, 15:55:03
 12. avatar
  [82] ad.astra [*]

  Meander: 73 právě proto, že je to hovado, tak ho to nenapadne - kdyby hovado nebyl, tak by snad chápal. Takže klidně tomu věř, protože takových hovad je hodně - bohužel.

  superkarma: 0 09.11.2007, 15:15:12
 13. [81] 7kraska [*]

  Muj nazor je, ze Eleanor je neco kolem 20 let, takze resi problemy zen/divek kolem 20 let a to pohledem prave svych 20 let. Hodne z nas diskutujicich je starsich, takze nam problemy ji resene pripadaji mladicke. Napr. toto tema výše - maloktera z nas asi travi hodne casu v hospode s kamarady sveho pritele/manzela. Mne osobne vic bavi clanky o tom, jak to funguje v rodinach s detmi nebo u zamestnavatelu/podnikatelu/v pracovnim procesu, protoze to je realita, kterou prave prozivam.

  superkarma: 0 09.11.2007, 15:03:15
 14. avatar
  [80] pajda [*]

  7kraska: juinými slovy - dokud tady někdo nezveřejnil odkaz na stránky Eleanor, tak jsi s jajími články problém neměla. To, co řeší, je běžný problém i mezi lidmi středního věku a slovní napadání a útoky se běžně odehrávají i mezi podnikateli. Sama znám podobných dost a dost. A pokud bych si chtěla číst jen o rodinkách s dětmi, tak bych navštívila kterýkoliv z mnoha serverů, zaměřených na danou problematiku...

  superkarma: 0 09.11.2007, 14:56:59
 15. avatar
  [79] SENSITIVESKIN [*]

  Být hajzlem je zoufalost, ne mužnost!

  superkarma: 0 09.11.2007, 14:55:32
 16. avatar
  [78] Kassy [*]

  a....: Já nemyslím sarkastické vtípky. Myslím třeba vyprávění nějaké příhody z minulosti. Mě to může připadat jako zábavná historka, která všechny pobaví, ale její aktér se za ni může i po letech stydět tak, že by se raději zahrabal deset metrů pod zem. To se prostě stává, někdy ti nedojde, že ten druhý se smát nebude. To ještě beru. Hulvátství ovšem je na jeho žádost, abych takové věci nevyprávěla nereagovat nebo se vyptávat, proč mu to tak vadí. Toho jsem se doufám nikdy nedopustila.

  superkarma: 0 09.11.2007, 14:53:13
 17. [77] a.... [*]

  Kassy:Myslím, že je to tak, že když někdo někoho uráží, tak to fakt dobře ví( jen si často neuvědomí, jak moc silný grády to má) A když si pak uvědomí, že to přehnal, tak místo omluvy, místo toho, aby se styděl, je pro něj pohodlnější dělat blbýho ve stylu: a co jsem vlastně řek??? a já jsem to tak nemyslel

  superkarma: 0 09.11.2007, 14:52:20
 18. [76] a.... [*]

  Ch.Z. Kochanská: Fakt ne? Neměla jsi ani takové spolužačky ve škole?
  Kassy75: To je zas něco jiného, někdo nemá pochopení pro různé druhy vtípků, sarkastický humor leckoho uráži a bere to jako útok proti sobě.

  superkarma: 0 09.11.2007, 14:45:07
 19. avatar
  [75] Kassy [*]

  Meander: Tak to já tomu věřím, setkala jsem se s tím na vlastní kůži, jak jsem psala. A když se nad tím zamyslím, určitě jsem už byla i v roli toho neotesance a řekla jsem něco nevhodného, co mohlo druhého mrzet, protože mě v tu chvíli prostě nenapadlo, že to není vhodné. Druhým do hlav prostě nevidím a co já beru jako malý vtipný trapásek, může druhého zasahovat hodně hluboko. A naopak.

  superkarma: 0 09.11.2007, 14:30:42
 20. avatar
  [74] MEK [*]

  v takové situaci jsem se ještě neocitla a doufám,že neocitnu,ale kamarádčin manžel vždy tyhlety situace vyhledával a když se sešla pořádna parta,tak jí začal ponižovat

  superkarma: 0 09.11.2007, 14:26:23
 21. avatar
  [73] Meander [*]

  Kassy: No jo, já to chápu, ale nevěřím, opravdu nevěřím tomu, že to ten chlap dělá, protože ho NENAPADNE, že jí by to mohlo vadit. Prostě tomu nevěřím. Hovado je hovado.

  superkarma: 0 09.11.2007, 14:18:35
 22. avatar
  [72] Kassy [*]

  Meander: Ach jo, já měla za to, že je zcela zřejmé, že se jedná o metaforu. Ale dobře, asi není, budeme mluvit doslovně. Nejde o obhajování něčího chování, ale o konstatovaní podle mě zcela pravdivého faktu, že lidí jsou různí a vždycky se může stát, že budou jednat jinak než od nich očekáváme a že nebudeme navzájem schopni pochopit své motivy. Ve vztahu muž-žena to platí snad ještě o něco víc. Druhá věc, dodávám k tomu, je, abychom byli schopni druhé respektovat, přestože je nechápeme. Toho zmíněný pán zřejmě schopný není a žije v představě, že co nevadí jemu, nemůže vadit ani jeho přítelkyni. V tom vidím problém, ne v tom, že nechápe, proč jí to vadí. Ať si to nechápe, ale ať to respektuje a nedělá to.

  superkarma: 0 09.11.2007, 14:17:05
 23. avatar
  [71] Meander [*]

  7kraska: Mně někdy připadá, že to nepíše holka kolem dvaceti ale stará domovní důvěrnice.

  superkarma: 0 09.11.2007, 14:12:35
 24. avatar
  [70] Z_U_Z_U [*]

  Meander: ten z toho vzhledem ke tvé nátuře vyvázl kupodivu relativně v pohodě a se zdravou kůží

  jasně, mužský jsou z jiné planety, budeme jim tolerovat hulvátství, děti se vychovávají pouze něžným slovem a pevným obětím, ať dělají co dělají... a pak se ženské diví, že jsou doma jen uklízečky a všichni jim se-ou na hlavu. Čím ono to sakra asi bude?

  superkarma: 0 09.11.2007, 14:12:12
 25. avatar
  [69] lilithheta [*]

  Kassy: No vidíš, a já vždycky myslela, že slušnost, úcta k partnerovi, apod. jsou jaksi přirozené. A teď jsem se dozvěděla, že u chlapů je přirozeností pravý opak

  superkarma: 0 09.11.2007, 14:12:11
 26. avatar
  [68] Ch.Z. Kochanská [*]

  a....: s takovými ženami jsem tu čest doposud neměla

  superkarma: 0 09.11.2007, 14:10:57
 27. avatar
  [67] Suzanne [*]

  Meander: nezbývá, než s tebou souhlasit.
  Kassy: určitě takoví existují, ale já se s nimi nestýkám. Moje volba Já vím, tvrdit, že muži jsou z jiné planety je moderní, ale v souvislosti s hulvátstvím to je nesmysl.

  superkarma: 0 09.11.2007, 14:03:14

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. [66] 7kraska [*]

  Muj nazor je, ze Eleanor je neco kolem 20 let, takze resi problemy zen/divek kolem 20 let a to pohledem prave svych 20 let. Hodne z nas diskutujicich je starsich, takze nam problemy ji resene pripadaji mladicke. Napr. toto tema výše - maloktera z nas asi travi hodne casu v hospode s kamarady sveho pritele/manzela. Mne osobne vic bavi clanky o tom, jak to funguje v rodinach s detmi nebo u zamestnavatelu/podnikatelu/v pracovnim procesu, protoze to je realita, kterou prave prozivam.

  superkarma: 0 09.11.2007, 14:02:38
 2. [65] a.... [*]

  No tenhle typ chování není vůbec o tom, že jde výhradně o chování chlap x ženská. Všimly jste si dámy někdy ve společnosti, jak na sebe ženské dokážou být hnousné a jak se umějí s úsměvem na rtech shazovat? Vzájemně po sobě házet rádoby nevinné poznámky s dvojmyslným podtextem, za účelem tu druhou znemožnit?

  superkarma: 0 09.11.2007, 13:57:27
 3. avatar
  [64] Meander [*]

  Kassy: Pravdivý? Mno, já nevím, ale podle mě člověk žije na planetě s názvem Země. Nevěděla jsem, že chlapi jsou sem lifrovaní z jiné oběžnice.

  superkarma: 0 09.11.2007, 13:49:02
 4. avatar
  [63] Kassy [*]

  Kassy: MNĚ to nepřijde, samozřejmě. Omlouvám se.

  superkarma: 0 09.11.2007, 13:42:56
 5. avatar
  [62] Kassy [*]

  Meander: Jenomže mě to nepřijde jako obhajování sprostého chování, ale jako konstatovaní faktu, který je podle mě pravdivý A mimo to, pokud nesouhlasím s něčím názorem nebo jeho formulací, je to důvod k vyjádření nesouhlasu s tímto názorem, ale rozhodně ne k osobním útokům na jeho autora. A nezlob se, ale tady se lidi naváží do Eleonor, nikoli do jejích názorů.

  superkarma: 0 09.11.2007, 13:41:46
 6. avatar
  [61] femme [*]

  Ch.Z. Kochanská: pod to se podepisuju

  superkarma: 0 09.11.2007, 13:30:00
 7. avatar
  [60] Ch.Z. Kochanská [*]

  Chlapi se k nám budou chovat tak, jak jim to dovolíme.

  superkarma: 0 09.11.2007, 13:27:02
 8. avatar
  [59] Meander [*]

  Kassy: Eh, když někdo tvrdí na obhajobu sprostého chování, že "Chlapi jsou prostě z jiné planety a budou většinou jednat jinak, než jak bychom od nich my očekávaly.", tak se do něj s dovolením i bez navážet budu.

  superkarma: 0 09.11.2007, 13:14:18
 9. avatar
  [58] Kassy [*]

  Mě takhle před časem rozčílila sestra, když mě začala zesměšňovat před mým partnerem a kamarádem. A to ještě navíc u nás doma. Nedokázala jsem reagovat jinak než na ni zařvat ať je zticha a s pláčem utéct do svého pokoje. Ale nejhorší mi přišlo, že sestra vůbec nechápala, co řekla tak špatného a proč se zlobím. A to přesto, že se mě zastali dokonce i rodiče. Sestra není ani hlupák ani malé dítě, ale prostě měla pocit, že říká pravdu a je to vtipné, tak v čem je problém. Že pro mě je ta pravda ponižující a vtipná mi nepřipadá ani trochu, jaksi neviděla. Takže já věřím, že takoví lidi jsou, že jim to zkrátka nedochází ani po výtkách. Spíš jde o to, jestli když jim člověk řekne, že jemu to vadí, jsou ochotni to respektovat nebo jsou sobci a na city druhého nemyslí.

  A mimochodem, taky nechápu, proč se některé pořád tak obouváte do Eleonor. Mně tenhle článek přijde docela zajímavý. Že vy takové lidi neznáte, neznamená, že neexistují. A že o nich Eleonor píše, neznamená, že je obklopená loosery. Spíš mi to přijde tak, že se ve svém okolí snaží vyhledávat zajímavá témata, o kterých se dá diskutovat. Nebo vás by bavilo číst stále dokola články o usměvavých, šťastných, nesobeckých a slušně vychovaných lidech, kteří nemají žádné problémy? Vždyť by byly o ničem a v diskusi by bylo mrtvo.

  superkarma: 0 09.11.2007, 13:12:03
 10. avatar
  [57] Kelly [*]

  ad.astra: s tím nemůžu jinak než souhlasit. Tohle je hodně špatné, protože pokud to prvotní šikanování postupuje až s odstupem nějakého času a postupně, těžko se chce věřit, že ten všemi oblíbený a jinak milý muž začíná mít takové "myšky", které mají stoupající tendenci. Žena, která svého muže miluje, pořád doufá v nápravu, a neuvědomuje si už, kdy útočník přesáhl své meze a z narážky bývá urážka. Do doby, viz včerejší článek ...

  superkarma: 0 09.11.2007, 12:46:41
 11. avatar
  [56] DELCOP [*]

  Toto je klasicky typ chlapa-burana, ktery ma mnoho komplexu a snazi se na ne zapominat tim, ze zesmesnuje nekoho jineho, v tomto pripade svoji partnerku... Od takovych pubertalnich jedincu ruce pryc!

  PS: Urcite se v te jeho particce kamaradu vyskytuji i taci, kterym se to jeho pomlouvani nelibi, ale delaji, ze je to vtipne, aby nebyli tercem posmechu a prirovnani k podpantoflakovi i oni... Ja takovy nejsem a co si pak o me mysli ostatni mi je jedno, hlavni je, co si o me mysli moje prytelkyne! ;-)

  superkarma: 0 09.11.2007, 12:46:31
 12. avatar
  [55] Meander [*]

  Z_U_Z_U: Matně si vzpomínám na školníka.

  superkarma: 0 09.11.2007, 12:44:46
 13. avatar
  [54] Z_U_Z_U [*]

  Meander: však ony na to přijdou taky...jen jim to dýl trvá Kamarádka, vážně chytrá, průbojná holka, si našla slušného blba. taky mě potřebu si takhle zvyšovat sebevědomí před známejma. Skončil s tatarákem na tlamě a sám

  superkarma: 0 09.11.2007, 12:38:16
 14. avatar
  [53] ad.astra [*]

  Je to keden z druhů domácího násilí - psychického. A příchází postupně, tak, jako klasické domácí násilí. Ono, kdyby se ti chlapi takto projevili hned, hned druhý den dali ženské přes hubu, aby věděla s kým má tu čest, tak by tolik týraných nebylo, protože ještě v počátcích některé ženské mají dost sebevědomí, aby to ukončily, ale pokud se to děje postupně, po malých kouskách, do toho přide ta tolerance a kompromisy, pak je těžké couvat. A že jsou někteří chlapi natvrlí, i když přes tu tlamu dostanou (třeba i obrazně, třeba dostanou finanční pokutu u soudu za napadání) a stejně jim to nedojde, tak potom je to u nich úchylka nejtěžšího kalibru.

  superkarma: 0 09.11.2007, 12:33:40
 15. avatar
  [52] Meander [*]

  Z_U_Z_U: Mno... Ale vymanily.

  superkarma: 0 09.11.2007, 12:22:17
 16. avatar
  [51] Z_U_Z_U [*]

  Meander: nesmysl... znám dost průbojných, inteligentních a vzdělaných, které se zapletly s totálním neandrtálcem a chvilku jim trvalo, než se vymanily

  superkarma: 0 09.11.2007, 12:21:22
 17. avatar
  [50] taysa [*]

  Kelly: ruku do ohně nedám, nikdy neříkám nikdy. Co se Tvých příspěvků týká, věřím Ti a jsem vděčná, že se mi nic takového dousd nestalo. Nevěřím tomu článku, ten je vymyšlenej. "Doma je tak milý, hodný, pozorný" nedám se opít rohlíkem

  superkarma: 0 09.11.2007, 12:18:53
 18. avatar
  [49] Kelly [*]

  taysa: ale já ani Tebe, ani nikoho jiného přesvědčovat nechtěla.
  To, co jsem napsala, jsou holá fakta, o které si nikdo, kdo tohle v mém okolí zažil, sám neřekl a možná by dal ruku do ohně za to, že se jim tohle stát nikdy nemůže. To byl důvod, proč jsem to napsala.

  superkarma: 0 09.11.2007, 12:07:40
 19. avatar
  [48] Landriel [*]

  Ale ano, jsou tací, oni jsou ti nejlepší, hrdinové a borci a ta ženská, když zkusí něco říct, tak je hysterka a nevděčná mrcha. A často to nespraví ani facka, ani dvě pěstí, tak jsou oni "muži" o své vyjímečnosti přesvědčení. Teď od jednoho takovýho odcházím, ale nebyl takový vždycky, to přišlo až postupně, řekla bych, že s úspěchem v práci a s penězma.

  superkarma: 0 09.11.2007, 11:51:44
 20. avatar
  [47] malenina [*]

  chuanita: 28 - To už je druhá věc, myslela jsem, že nevěří, že by se tak mohli chlapi chovat. A dotyčný v článku byl asi hodně natvrdlý, když mu to nedošlo ani po facce (pokud je ovšem článek pravdivý)

  superkarma: 0 09.11.2007, 11:49:51
 21. avatar
  [45] Juana [*]

  Hm, tak tohle dělá tchýně - tchán je naprosto blbej, nemožnej, neschopnej, nemá a nikdy neměl jedinou kladnou vlastnost. Co ji znám, tak takhle o něm mluví i v jeho přítomnosti. Sice chápu, že její výtky jsou mnohdy oprávněné, ale nemusí to všem okolo ní neustále opakovat.

  superkarma: 0 09.11.2007, 11:48:30
 22. avatar
  [44] taysa [*]

  Dámy, nepřesvědčily jste mne.
  Věřím, že existují chlapi, co se doma chovaj hnusně a před lidma ještě hůř, viz zkušenosti Kelly, blanca. Existují chlapi, co se doma chovaj hnusně a venku dělaj ťuťu ňuňu, viz zkušenosti 7kraska, Evifri. Existují chlapi, co se chovaj na veřejnosti hnusně a po upozornění jdou do sebe, viz zkušenosti malenina, Ch.Z. Kochanská.
  Stále nevěřím, že existuje kdokoli, kdo doma je ťuťu ňuňu, venku velký macho a NEUVĚDOMUJE si ten rozdíl sám od sebe, dokonce ani po upozornění nezi čtyřma očima, a dokonce ani po facce na veřejnosti.

  superkarma: 0 09.11.2007, 11:46:02
 23. avatar
  [43] Meander [*]

  vininka: Já nevěřím tomu, že se takové hovězí chování neprojeví i jinak.

  superkarma: 0 09.11.2007, 11:40:41
 24. avatar
  [42] Riccione [*]

  Znám někoho podobnýho... ale není to chlap, je to ženská. Moje teta. Bude jí brzy 50, prožila si v životě svoje - manžel chlastal, mlátil jí... Nikdy se ho nedokázala vzdát přes to, že jí moje maminka (její sestra) s tatínkem i babička s dědou (její rodiče) několikrát nabízeli pomocnou ruku. Byla a stále JE (ano, ano, je s ním pořád) na něm zvláštním způsobem závislá. Ale v současné době je to u nich spíše ona, co "dělá problémy". Pijou oba dva... sice dost, ale alkoholismem bych to nenazvala... ale kdo pak vyvádí, je ona. Asi se mstí za to všechno, co on prováděl po dlouhá léta jí...
  A teď k tomu tématu... vždycky byla "držka", ale posledních pár let jí dělá zvláštní potěšení se navážet do těch, co jí nikdy neublížili... obzvláště do mých rodičů a babičky (děda už nežije, asi by dostala pár facek...). Občas to zkouší i na mě, ale to ji moc nebaví, protože já nejsem urážlivá a navíc na mě nemůže vytáhnout nic, čím by mě opravdu ranila a pokud ano, tak jí to vracím tak, že toho, co řekla, lituje. Ovšem když se "opírá" do rodičů a babičky, otvírá se mi kudla v kapse. Nikdo se s ní nechce hádat, aby nevznikalo zbytečný dusno. Ale ono už tam už je, takže nač čekat... Jen škoda, že takovej člověk asi nikdy nedostane rozum...

  superkarma: 0 09.11.2007, 11:37:46
 25. avatar
  [41] vininka [*]

  Meander: No....ono je něco jinýho,když se to ženská dozví náhodou až po nějakém čase.....Jsou tací, kteří jí nezesměšňují na veřejnosti, ale jen když to ona neslyší.....

  superkarma: 0 09.11.2007, 11:36:50
 26. avatar
  [40] lilithheta [*]

  závislá na čokoládě: Ne, toho jsem si skutečně nevšimla. Možná to bude tím, že se s lidmi podobného ražení nestýkám a moje okolí si nepotřebuje zvyšovat sebevědomí na úkor svých drahých poloviček.

  superkarma: 0 09.11.2007, 11:33:25
 27. avatar
  [39] Meander [*]

  vininka: Já znala podobné ohavy, když jsem dělala ve fabrice. Ale nemůžu uvěřit, že inteligentní a vzdělaná ženská tohle někomu trpí. Fuj, ten by mazal, až by mu za patama hořelo.

  superkarma: 0 09.11.2007, 11:33:18
 28. avatar
  [38] vininka [*]

  Meander: No....naštěstí s takovým nežiju....to bych nedopustila....ale takových hovad znám dost. Pohybuju se hodně mezi chlapama....

  superkarma: 0 09.11.2007, 11:26:06
 29. avatar
  [37] Meander [*]

  vininka: Ty znáš taky samé losery?

  superkarma: 0 09.11.2007, 11:24:34
 30. avatar
  [36] vininka [*]

  Nějak mi nedochází, proč se po Eleanor pořád tak vozíte...? Tak její články nečtěte....jednoduchá rada. A pokud to co píše dnes někomu připadá divné, tak mě bohužel ne....Vy asi všechny žijete mezi samejma svatejma chlapama, který se neodváží pípnout doma, natož venku.....Ale takhle to není.

  superkarma: 0 09.11.2007, 11:22:21

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme