Naučil se házet ponožky do koše na prádlo? Naučil se vám občas říkat, že vás má rád? Malé změny v chování dovedou vztah dotáhnout k dokonalosti. Právě o nich si budeme povídat v dnešním tématu a mě tak napadá, jaké malé změny se staly se mnou...

Protože vás budu v dnešním tématu nutit k zamyšlení nad malými změnami, do kterých se vám podařilo partnera došťouchat, rozhodl jsem se zapřemýšlet nad tím, jaké změny se mnou moje milá provedla. Samozřejmě skeptici namítnou, že se člověk nemění a žena, která doufá, že chlapa změní, doufá marně. No, moje zkušenost je jiná.

Určitě jsem zodpovědnější – naučil jsem se uvažovat nad tím, že chlap by měl být schopný finančně zajistit rodinu holenía plánovat ty velké dlouhodobé kroky a cíle. Myslím, že tohle jsem v sobě dřív neměl, vždycky jsem měl velké sny (jako moji oblíbení písaři: těch nápadů, těch myšlének), ale teď je dovedu mnohem střídměji vážit. To je ale docela velká věc a my se dnes chceme bavit o těch malých. Mhm...

Tak třeba takové koupání. Kdysi jsem někde pochytil mustr, že koupat se jednou týdně stačí, protože voda je vzácná a drahá věc – nejspíš mě naočkovala babička, která zažila první světovou. To samozřejmě vedlo k jistému aromatickému nepohodlí. Dnes jsem dopěl do stádia, že jsem schopný čichovou zkouškou identifikovat potnou opotřebenost oděvu a podle ní i nutnost koupelové očisty. Jinými slovy, koupu se minimálně dvakrát týdně!

Souvisí s tím i další změna, kterou bych vřele doporučil každému chlapovi, totiž odstraňování porostu v podpaží. Nevím, proč to kluci běžně nedělají (tedy pokud je mi známo), protože kromě již zmíněného pachového efektu má hladké podpaží i skvělý dopad na mužovo pohodlí.

Když se zasnažím, umím se obléct. Ne, to není vtip. Dříve jsem na odívání moc nedbal. Nosil jsem věci do roztrhání a neřešil, zda jdu do tělocvičny nebo, do divadla. Dnes tomu tak není. Snažím se oblékat podle příležitosti. Prakticky to znamená, že mám teď jedno slavnostní oblečení, které si neberu, když lezu prošťouchnout okap, abych ho nezničil, dále několik oblečení do města a spoooooustu oblečení „jen tak“. Sem tam se stane, že situaci špatně vyhodnotím, ale myslím, že jsem v tomhle udělal velký posun.

Téma dne 15. 11. 2013: Maličkosti, které jste na něm změnila

  • Co se vám podařilo na vašem partnerovi změnit?

Své příspěvky k tomuto tématu zaměřené na detail (tedy hlavně na maličkosti) mi posílejte v pátek 15. 11. 2013 do 15.00 hodin na e-mailovou adresu redakce. Jedna autorka příspěvku obdrží od redakce krásný dárek pro něj: Toaletní voda Ermenegildo Zegna Uomo v hodnotě lehce přes 1600 Kč. Její příspěvek ale musí být dlouhý alespoň jako tento odstavec textu. Zasílejte je na e-mailovou adresu:

uomo

Reklama