Vztahy

Chlap po čtyřicítce už do chomoutu netrefí...

Takhle blahosklonně mne poučil můj známý, který je hodně otevřený, a určitá nadsázka je mu bytostně vlastní. A tohle jeho životní moudro přišlo ve chvíli, kdy jsem se ho ptala, proč naše společná známá, mimochodem atraktivní osmatřicetiletá ženská, která je rozvedená a žije s dcerou v jednom obyčejném panelákovém domě, nedokáže toho svého "bambulu" donutit k tomu, aby s ní žil.
Ne snad, že by nutně chtěla pod čepec, ale byl by to pro ni důkaz, že ten "její" o ni stojí. A tak pořád čeká a čeká a občas je nervozní. A nejistá. "Takhle mám pocit, že do toho jde jenom napůl, a to mne mrzí, a přitom vím, že tohle je jeho jediný nedostatek, jinak je to skvělý chlap, který mi pomáhá a obětuje se, jen je možná zbytečně opatrný," vysvětlila mi.

A jak to vidí Jarda, zkušený mužský, který ví, jak to v životě chodí? "Podívej se, vždyť ono mu to takhle vlastně vyhovuje," začal vypočítávat na prstech Jarda. "Chodí s ní na výlety, spí s ní, občas si spolu něco uvaří, jezdí na dovolenou, na lyže. Přitom každý z nich žije sám, pokud vím. Proč by se chlap v letech měl vzdát dobrovolně svého soukromí? Já to úplně chápu. Udělal bych to po dvou rozvodech stejně. Žil bych sám, ale nechtěl bych být úplně sám. Tohle je pro chlapa vlastně ideální kombinace: mít dobrou ženskou, ale nemít už manželku."

Jarda je nicméně o něco "kurážnější", protože se po půlroční známosti nastěhoval ke své přítelkyni do jejího rodinného domu a svůj byt šikovně pronajímá. Ovšem netají se tím, že idylické soužití v domečku se zahrádkou asi nebude natrvalo, protože svoji přítelkyni má sice rád, ale chybí tam prý jiskra. Hlavně ta sexuální. Nicméně večeře jsou zatím stále ještě teplé a baráček je stále příjemně pohodlný, i když postel už dost studená. Ale protože ho znám a protože vím, že je vcelku nešikovný, tak si umím představit, že se "osmělil" a přistěhoval se, aby si zajistil slušný standard. Což Jarda díky své upřímnosti potvrdil, protože polotovary a hospody se mu prý už hnusí.

Jára na druhou stranu uznal, že chlap, který se přehoupl přes čtyřicítku, má děti z předchozího manželství a svoji partnerku miluje, nemusí nutně své sémě rozsévat na všechny světové strany, dokáže se prý usadit. A zklidnit.
"Ale proč by strkal hlavu do chomoutu? Ukaž mi chlapa, který se rozvede a nepoučí se z toho, obzvlášť v těchle letech. A ještě když mu bývalka dělá potíže s dětmi. Proč by riskoval, že zkazí pohodu, jakou se svou partnerkou zažívá, a vymění ji za manželský dril?"

A tak jsme pak ještě vydatně polemizovali o tom, co vlastně chtějí po čtyřicítce mužští a co ženské, když nejsou manželé. Že ženské nemusí být automaticky stíhačky, že nemusejí být s tím svým miláčkem čtyřiadvacet hodin denně, ale že jeho "chlapské" gesto, kdy ze sebe vysouká, že by s tou svou Maruškou, Jaruškou nebo Evinkou chtěl žít, je možná určité potvrzení toho, že o ni stojí. A že některé ženské to prostě potřebují asi slyšet.

A taky jsme se dohadovali o tom, jestli přistěhování nebo sňatek musí nutně znamenat ten největší kompliment, jakého se ženská od chlapa dočká...

Jsem Jardovi vcelku vděčná za to, že mi čas od času, když je vhodná příležitost a dáme se do řeči, poodhalí "mužský" způsob myšlení a nahlížení na vztahy.
Na druhou stranu si myslím, že možná ne každý chlap by se pod to, co Jarda tvrdí, okamžitě a s chutí podepsal. Možná to Jára ani sám nemyslí vážně a vede jenom takové ty silácké a zkušené řeči... Když papá pěkně spořádaně ty teplé polívky v baráčku své přítelkyně :-))

 

   
28.05.2004 - Láska a vztahy - autor: Annamarie

Komentáře:

 1. avatar
  [32] alpina [*]

  v_erunka: hmm, takže můj je dokonalá ženská přesně podle tvých představ!!!

  superkarma: 0 30.05.2004, 08:56:11
 2. avatar
  [31] Léthé [*]

  v_erunka: že ty jsi chlap

  superkarma: 0 29.05.2004, 16:28:57
 3. avatar
  [30] Suzanne [*]

  v_erunka: až jsem slzu uronila

  superkarma: 0 29.05.2004, 16:22:36
 4. avatar
  [29] Eva_CZ [*]

  v_erunka: fakt jsi debil...

  superkarma: 0 29.05.2004, 11:38:05
 5. avatar
  [28] Nanet [*]

  kupovavání=kupování

  superkarma: 0 29.05.2004, 10:27:54
 6. avatar
  [27] Nanet [*]

  v_erunka:Konečně jsi mi otevřel(a) oči, poslání žen je vyvářet dobrá jídla, předpokládám náročná na čas i přípravu, kupovavání drahých dárečků, splnění přání které vidíme na jejich mužných očích, uctívání země které se jejich noha dotkla, vděčné olizování pat , ty nejsi jen iqvoň, ty seš iqvoň jako hrom!!!

  superkarma: 0 29.05.2004, 10:26:39
 7. avatar
  [24] Léthé [*]

  Fiona:jména se dají pozměnit i bez svatby.

  superkarma: 0 28.05.2004, 20:43:23
 8. avatar
  [22] Léthé [*]

  Tak nemyslím si že je toto jen“mužský" způsob myšlení .Mít z předchozího vtahu jakékoliv děti ,tak bych už chlapa pod svou střechou na stálo nechtěla vidět ani za nic!!!
  Prodělala jsem svatbu jako dětskou nemoc, která je naštěstí jen jednou za život .Tu šaškárnu bych již nikdy nezopakovala .Muže ano,ale každý na svém písečku .

  superkarma: 0 28.05.2004, 18:54:42
 9. avatar
  [20] k@tchabinka [*]

  Chlap rozseva seme:))))
  To me pobavilo asi nejvic.
  Rozsevat seme umi kazdy blbec, ne ovsem kazdy je schopen nasledky sveho hospodareni unest a starat se. Oni ti panove by tak radi rozsevali a rozsevali bez ohledu na vysledky :) Je to stare dobre kratkodobe uvazovani a jednani :)

  Tenhle pribeh je typicka ukazka toho .... at je mi blaze ale hlavne zadne zavazky :) Svatba nemusi byt nutne dukaz vetsi zodpovednosti... to ne, ale pana Jardu bych za jeho nazory nechala vycpat a narvala ho na pedestal do muzea - s oznacenim..typicky homo hospo:)))

  Pripomina mi to nekolik mych kamaradu kteri se tzv. osamostatnili od maminek ale to jim nebrani v tom do domova velmi casto dojizdet, nechat si varit, zehlit a prat. :))))

  superkarma: 0 28.05.2004, 13:14:40
 10. avatar
  [19] tomáš [*]

  Jakoby to bylo tak trochu o mě..máme 47 a 52, známe se už asi 13 let, děti vyrostly...a před rokem jsem vyslechla tu nejvážnější větu:chci si tě vzít, přistěhuješ se ke mě? - Dříve to byly jenom víkendy,dovolené a kulturní a sportovní akce a každý jsme žili ve svém. Asi jsem trochu vyměkla, rozechvěle to oznámila rodině a kamarádkám - no a ten rok už utekl, bydlím u něj, servis asi nebude špatný (uvařím,uklidím,pofoukám i potěším...)a ta svatba se někam vytratila. Prstýnky leží v šuplíku, a já to určitě nebudu, kdo dá "akci" do pohybu. Možná že bych toho chtěla už od něj moc - i ten návrh ho stál dost sil - ale zklamalo mě to...

  superkarma: 0 28.05.2004, 12:33:24
 11. avatar
  [18] Susina [*]

  Melissa: držím palečky...

  mně bylo 27, nastávajícímu 47... osm let rozvedený, ale pochopil, že já jsem to nejlepší, co ho v životě potkalo.. no a byla svatba.. máme krásnýho chytrýho šestiletýho kluka a jsme mooooc spokojení....

  superkarma: 0 28.05.2004, 12:08:11
 12. [17] xenie [*]

  "přistěhoval se, aby si zajistil slušný standard. Což Jarda díky své upřímnosti potvrdil, protože polotovary a hospody se mu prý už hnusí" - a pak se diví, že se ženský do manželství nehrnou, pokud jsou toto jejich důvody, že hledají náhradní maminku, tak děkuji nchci

  superkarma: 0 28.05.2004, 11:50:42
 13. avatar
  [15] Žábina [*]

  taky doufám že to s ní myslí natolik upřímně, že se nenechá od ní živit se vším všudy....
  v tom případě kdyby jo by s ním měla radši vyrazit dveře dokud je čas .....

  superkarma: 0 28.05.2004, 10:32:58
 14. avatar
  [10] Pala [*]

  Martus: úplně souhlasím. Mám několik rozvedených kamarádek a ani jedna z nich se už nechce vdávat. Maximálně tak s někým žít, ale spíš každý ve svém bytě. A kdyby se náhodou sestěhovali, tak si určitě ten druhý byt nechají pro případ potřeby. Jednou to prý stačilo. A to některé do 40 mají ještě hodně daleko.

  superkarma: 0 28.05.2004, 09:32:17
 15. avatar
  [9] Brett [*]

  Myslim si, ze dnes je situace trochu jina. Drive (za totace) byla skoro ostuda, kdyz zena nebyla vdana. Snatky byly uzavirany nejvice tak kolem 20. roku zeny, prislo dite a starosti. Dneska kazdy kouka jen na karieru, zeny ani muzi se nechteji vazat a tak ziji v lepsim pripade na psi knizku. Deti se rodi malo a tak mozna postupne vymreme. Jeste ze tu mame romskou mensinu, ta to zachrani. Ale k tematu. Myslim, ze kamarad Jarda je pekne vycuranej chlapec, svuj bytecek pronajima a je uklizenej pekne v teploucku, je o nej postarano. ?Doufam, ze sve pritelkyni prispiva na domacnost, ze ona neni tak hloupa, aby ho zivila.

  superkarma: 0 28.05.2004, 09:18:57
 16. avatar
  [7] risina [*]

  Kamarád (47) se před půl rokem rozvedl a když jsem se ho ptala, kdy si přivede domů nějkaou mlaou křepelku, podíval se na mě nechápavě a odvětil: "Copak jsem blázen? Vždyť mně nic nechybí... "

  superkarma: 0 28.05.2004, 08:37:56
 17. avatar
  [5] brouk [*]

  Můžu potvrdit.Do chomoutu se neženou a to bych se docela ráda vdala.Ne pro ten jedinej den ale protože už nechci být slečna.V 28 je to leckomu divné.Ale milackovi je 40 za sebou rozvod a doma tet pohodu tak tam se hnat ze?

  superkarma: 0 28.05.2004, 08:19:13
 18. avatar
  [4] Milala [*]

  Tak můj švagr má už přes 40 a je pořád sám.Vydělává pěkné peníze,spravuje si baráček,kde bydlí se svou matkou,je to slušný chlap a nic.Na naše otázky odpovídá mlčením nebo smíchem.Nevím,že by někdy měl nějakou známost a je mě ho dost líto.

  superkarma: 0 28.05.2004, 08:17:13
 19. avatar
  [3] mufly [*]

  Hm můj kamarad šel do chomoutu po druhé a řekla bych i celkem dobrovolne právě po čtyřicítce.o)))

  superkarma: 0 28.05.2004, 08:15:20
 20. avatar
  [2] vlcice [*]

  Tak můj nevlastní strejda šel do chomoutu po 40 dobrovolně a rád. V prvním manželství měl mozkovou mrtvičku a na nějakou dobu ochrnu. Manželka se na něj vykašlala a on zůstal sám. Dostal se z toho jakž takž akorát řeč má trochu pomalejší, jinak na něm nejde poznat, že mu něco bylo. Dlouho byl sám, ale pak se seznámil přes inzerát s mojí tetou, která má roztroušenou sklerózu. Je velká bojovnice a tak přestože s touto nemocí bojuje už od asi 24 let, v té době na ní ještě nemoc nebyla tolik znát. Ale strejda věděl do čeho jde. A že to nebude mít snadné. Oba si padli do oka a už spolu žijí víc jak 10 let. Teta už prakticky nechodí, nohy ji přestaly sloužit asi před 3-4 lety. Ale oba jsou spolu šťastní. Myslím, že záleží hlavně na povaze muže. Pokud dokáže na ženě ocenit trochu víc, než jen to, že mu uvaří a pomiluje se s ním, tak se určitě chomoutu nebojí.

  superkarma: 0 28.05.2004, 07:40:27
 21. avatar
  [1] Lotka [*]

  Do chomoutu se neženou ani mladí, proč by starší měli? A udržovat jiskru - to je to nejlepší, co můžou udělat

  superkarma: 0 28.05.2004, 06:15:39

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme