Kvality svého kamaráda Máry doceňuje v příspěvku k dnešnímu tématu čtenářka Tinkib. Seznámila se s ním už v šestnácti letech, tedy v době hledání lásek a ideálů, přes to mezi nimi vykvetlo „jen“ nerozlučné přátelství.

Čtenářka Tinkib má nejlepšího kamaráda Máru. Přátelství jim drží již deset let!


Dobrý den všem kamarádským lidem :)
Patřím k té skupině, která si myslí, že přátelství mezi mužem a ženou existovat může i bez toho, aby mezi nimi nějak jiskřilo erotično.
Mého skvělého kamaráda jsem potkala, když mi bylo 16. Tudíž ve věku, kdy si člověk ani moc nechce hledat „jen“ kamarády, ale spíš se rozhlíží po nějakých láskách a ideálech. Byla jsem tehdy na letním táboře poprvé jako instruktorka a Mára se přijel podívat za svými známými. Seznámili jsme se a následující dny jsme se oťukávali, zjišťovali, co všechno máme společného od sportu, hudby, přes zvířata a názory na lidi, povídali si dlouho do noci, když jsme leželi pod širákem a koukali se na hvězdy. Nepopírám, je to krásný kluk a řady jeho fanynek a obdivovatelek byly a jsou poměrně početné. Ale my jsme si prostě sedli jako kamarádi a tak to zůstalo napořád. Můžu s ním probrat cokoliv a vím, že to není typická holčičí drbna, která s novou informací poletí dál a vyslepičí ji. Když byl v bryndě, neváhal zavolat či přijet si popovídat, stejně tak já. Nepočítám ty večery, které jsme spolu protancovali a doslova propařili až do rána a pak se společně léčili z kocoviny. Spousta lidí si o nás myslela, že spolu chodíme, ale vždycky jsme se jenom smáli, že to tak opravdu není a ani nikdy nebude.
Pravdou je, že s přibývajícími pracovními povinnostmi nás obou už se nestýkáme tak často, ale snažím se být stále v kontaktu a zjišťovat, co je nového a jak se daří o několik desítek kilometrů dál. Setkání je pak vždy na několik mnoho hodin, spoustu vypitých kofol, káv či piv a to skoro už desetileté přátelství nevyprchalo. Jsem ráda, že jsme se tehdy potkali a vážím si toho, že naše přátelství zůstalo v přátelských hranicích. Mám samozřejmě i skvělé kamarádky mezi ženami, ale tenhle mužský je jen jeden a je báječný.
Přeji všem hezký den a spoustu opravdových, dobrých přátel.

Čtenářka,
Tinkib

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 7. 8. 2012: Muž a žena (ne)mohou být přátelé

Příspěvky k tomuto tématu již neposílejte. Dnes (7.8.) okolo 16.30 se dozvíte, které čtenářky jsem odměnil slíbeným dárkem a body.

Pro jednu ze čtenářek tu mám přichystanou hru Laškování od firmy Albi, další tři přispěvatelky odměním 2.000 body do srpnové části naší Věrnostní soutěže.

laškování

Reklama