Domácnost

Chlap a domácnost

Chlap a domácnost, jdou ta dvě slova vůbec k sobě? Asi jak kde a jak kdy.

Jsou muži, kterým práce v domácnosti nedělá žádný problém, a naopak jsou muži, pro které je jen myšlenka na domácí práci potupným snížením jejich autority.

 

Paní Iveta ví své:

„Když jsem si manžela brala, nepřemýšlela jsem nad tím, zda je ten typ chlapa, který mi bude doma pomáhat. Vlastně mě ani nenapadlo nad tím uvažovat. Můj táta pomáhal mamince se vším, uvařil, vyluxoval, umyl nádobí ... tak jsem to brala asi nějak automaticky.

Jak jsem se mýlila!

Když jsem byla v sedmém měsíci těhotenství, začala mě bolet záda. A to tak, že vstát z postele či z křesla, byl pro mě kolikrát hrozný problém. O luxování, či mytí nádobí nemluvě.

Několikrát jsem prosila manžela, aby alespoň vyluxoval. Jeho odezva mne pokaždé uzemnila. Křikl na mě, že není žádná domácí puťka, žádná holka pro všechno. Nebýt mé maminky, musela bych bolest překonat a uklidit sama, nebo bychom žili v nepořádku...

Když se narodila dcerka, vše bylo ještě horší. Nepomohl mi ani s ní, ani s domácností. Nákup byl pro něj nepředstavitelný problém a aby dcerce ohřál třeba láhev s čajem neexistovalo. Byla jsem na všechno sama. Vyžadoval teplý oběd, teplou večeři, perfektně uklizený dům... Pamatuji si dodnes, že jsem tenkrát myslela, že se z toho snad zblázním.

Když začal trávit víc času v hospodě než doma, zažádala jsem o rozvod. A nelituji toho.“

 

Pokud muž vyrůstá v domácnosti, kde je běžné, že otec pomáhá matce, je pravděpodobné, že ani jemu jednou nebude dělat problémy pomáhat své ženě.

„Nutím syna, aby mi pomáhal už od svých osmi let. Vynášel odpadky, uklízel si pokoj, uklízel do skříně své oblečení. Věřím, že jednou to jeho žena ocení,“  říká paní Kolouchová.

 

Děti by měly být zapojené do chodu domácnosti. Pochopitelně by měly pomáhat v rámci možností a s ohledem na svůj věk.

Paní P. z Prahy například nutila svého syna, aby v deseti letech (mimo jiné) pravidelně pral a žehlil nejen své spodní prádlo. Tato povinnost se týkala veškerého jeho oblečení, včetně ložních souprav...

Tento přístup mi připadá zbytečně přehnaný a obávám se, že efekt bude naprosto opačný. Nedivila bych se, kdyby paní P. svými požadavky vzbudila v synovi celoživotní odpor k podobným činnostem.

 

Ale jak jsem psala v úvodu, ne všichni muži jsou stejní a ne každý cítí odpor k domácí práci.

Paní Eliška nám poslala k tomuto tématu krásný mail:

„Na svého manžela si nemohu stěžovat. Pomáhá mi skutečně kde může a ani ho nemusím o nic prosit. Vidí ve dřezu nádobí, jde a umyje ho. Jdu do práce, a když se večer vrátím domů, mám vyluxováno a uvařeno. Až si kolikrát připadám tak nějak divně. Říkám mu, ať  to nechá, že se vrátím z nákupu a uklidím. A co myslíte? Přijdu z nákupu a oběd se už vaří, prach je utřený a prádlo pověšené.

Moc si ho za to vážím. Asi málokterý muž je taková hospodyňka ... až si někdy říkám, zda je to vůbec normální.“

 

Ovšem nastávají i situace, kdy si manželé domácí práce rozdělí. Každý dělá něco a jsou spokojeni oba dva.

Problém se zrodí ve chvíli, kdy do tohoto soužití zasáhne tchyně a jednou větou označí svou snachu za „línou mrchu“.

PRISLA TCHYNE A MIREK LUXOVAL. REKLA MU, AT TO NEDELA, ZE JE TO MOJE PRACE. VYSVETLILA JSEM JI, ZE JA VARIM A ZE MAME PRACE ROZDELENE. VIS CO MI REKLA?: TY SI BYLA VZDYCKY TAKOVA LINA MRCHA, IVANO!!!  Tak tato kouzelná esemeska nedávno přišla mé kamarádce.

 

A jaké zážitky a zkušenosti na téma Chlap a domácnost mají naše čtenářky?:

 

ramida:

Můj manžel je fakt bezva, kromě mnoha dalších věcí taky v tom, že mi fakt dost pomáhá doma, hlavně s naším Matýskem (za pár dní 2 roky). Jen mě štve, že se občas tváří, že je to strašná zásluha, že bych si toho měla jako extra vážit, protože tohle zdaleka nedělají všichni chlapi. Já vím, že ne, ale náš vztah byl vždycky o rovných právech i povinnostech, dítě je stejně jeho jako moje, do práce chodíme oba (teď už), tak proč je sakra to, že já přiběhnu, vařím, peru, uklízím a ještě se přitom snažím maximálně věnovat synovi, normální, a to že on se stará o dítě, když něco dělám, občas vynese koš a umyje nádobí, je zásluha, ze kterou bych mu měla doma vyvěsit snad pamětní desku?

 

Rikina:

Drobnosti, jako koš, šatstvo, drobečky atd. už neřeším, léta zkušeností mě poučila, že na tom vůbec nezáleží. Nejsme ani jeden dokonalej, no. Když někde leží kus oděvu, tak ho zvednu a uklidím, pokud si toho ten můj všimne, usměje se na mě a dostanu pusu. Když naopak já odložím hrnek od čaje do dřezu a hned ho neumyju, umyje ho on, protože mu to vadí. Tak se na něj usměju a pusu dostane on (nejsme čerstvě zamilovaní, už jsme spolu pár let). Hádat se kvůli tomu je přece nekonstruktivní, to ten problém stejně neřeší. Jako důvod k naštvání může občas sloužit to, že něco udělám, dle svého mínění dobře, správně a dokonale, pak přijde partner a totéž předělá, protože dle jeho mínění to mohlo být ještě dokonalejší. To si někdy řeknu, proč se na to já blbec nevykašlu a nesednu si radši s knihou, ale nehádám se, protože vím, že to ten můj nemyslí zle. On mi nechce dát najevo, že jsem neschopná a nešikovná, on si prostě jen myslí, že daná věc se dá udělat líp, a tak to tak udělá. Nechápe, že mi to může vadit.

 

Není chlap jako chlap. Některý je hotová hospodyňka a jiný bere nohy na ramena, jen co zahlédne vysavač...

Nevaří, nemyje nádobí, nevyluxuje? Možná váš muž není v domácnosti zrovna dobrým pomocníkem, ale třeba má jinou, krásnou přednost, pro kterou ho milujete, pro kterou si ho vážíte. A to je myslím pro vztah častokrát důležitější než umytý talíř či perfektně vyluxovaný koberec.

   
20.10.2004 - Dům a byt - autor: Sabina

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [274] valova.s [*]

  Zkuste robotický vysavač, využijí ho jak dámy, tak pánové.

  superkarma: 0 18.12.2010, 15:20:43
 2. avatar
  [240] peguša [*]

  Jsem moc ráda, že mám zrovna toho mužskýho, kterého mám. Ne, že by byl bez chyb, ale kdo z nás je nemá? Fakt je, že klidně uvaří (mimochodem skvěle) a taky po sobě uklidí kuchyni. Vyluxovat pro něj taky není problém. Když jsem byla těhotná, i okna myl. Dokonce se naučil obsluhovat i pračku, se kterou nechtěl dlouho nic mít. Přesvědčila jsem ho k tomu, když jsem byla s dětmi na chatě, kde není vody nazbyt a tak je praní problém. Tak jsem mu napsala postup, rozdělila prádlo na bílé a barevné do dvou igelitek a když přijel za tři dny za námi, bylo vypráno a usušeno. Jen mi trochu vadí, že chodí za mnou a dětmi a trousí poznámky o tom, že jsou ve dřezu dva neumyté hrnky, nebo není vyluxováno, ale své ponožky naruby, tak jak je svlékl, nevidí. Nebo spíš vidět nechce. A to leží v obýváku celkem pravidelně 1-2 dny. Už je prostě odmítám pořád uklízet. Špinavé prádlo taky nedá do koše, protože by musel zvednout víko. Tak ho "mrskne" na koš. Vcelku nám to ale klape. Kroutíme už osmnáctý rok, z čehož plyne, že nám je spolu dobře a tolerujeme chybky toho druhého.

  superkarma: 0 20.10.2004, 22:47:25
 3. avatar
  [239] Dudlajlama [*]

  Convalaria: Presne tak, teorie je teorie a v praxi pak je to uplne, ale uplne jinak

  superkarma: 0 20.10.2004, 21:44:53
 4. avatar
  [236] Dudlajlama [*]

  opravenka..."me"...

  superkarma: 0 20.10.2004, 19:34:34
 5. avatar
  [235] Dudlajlama [*]

  Mam-ca, u nas byvaly trasne od vychodu k zapadu, jenze byly stejne couranim zvirat vecne rozjete a tak jsem je jednoho kraneho dne ustrihla, cemuz jsem dala pekne na el.
  Jinak, mne veta "muzu ti pomoci" nijak neirituje, naopak, naznacuje, ze ten druhy ma zajem....

  superkarma: 0 20.10.2004, 19:32:43
 6. avatar
  [234] Danuna [*]

  musite uznat,ze kdyz chlap preci jen pomuze tedy treba vesi zaclony docela jsem se pobavila.Takze on pomaha a ja to po nem cele stejne predelam a tak muz ma muzske prace a zena zenske a kdyz si chteji navzajem pomahat a dari se proc ne.

  superkarma: 0 20.10.2004, 19:16:00
 7. avatar
  [229] kosmokosmo [*]

  Wiki: no prave......

  superkarma: 0 20.10.2004, 17:46:47
 8. avatar
  [228] risina [*]

  bookcase: Vždyť to je v pořádku, že děláte to, co vám vyhovuje, a jak jste se "dohodli". Garáž, auto a zahrada přece taky patří do domácnosti...

  superkarma: 0 20.10.2004, 17:27:18
 9. avatar
  [227] Wiki [*]

  kosmokosmo: a japato, ze to tu ted ctes, kdyz to vlastne vubec nectes?

  superkarma: 0 20.10.2004, 16:59:26
 10. avatar
  [226] kosmokosmo [*]

  Kdyz to tady tak ctu, tak jsem docela rada, ze uz to davno nectu....

  superkarma: 0 20.10.2004, 16:47:40
 11. avatar
  [225] bookcase [*]

  to je teda diskuze...U nás je to tak, že já udělám základní domácí práce, vařit přes týden nemusím (ať žije jídelna)- i když mě to baví. No a dělá kolem auta, zahrady, garáže. Když jsem nemocná tak dělá všechno on. A je hrozně roztomilý. Asi mě ukamenujete, ale mě nevadí, že já dělám "ženské" a "mužské práce. Myslím že tak to bylo odjakživa. Prostě chlapi jsou spíš na tu techniku. Podle mě všechny chlapy vystihl Lucky.

  superkarma: 0 20.10.2004, 16:11:02
 12. avatar
  [220] Juana [*]

  Ještě k tátovi. Je mu přes 70, ale je na svůj věk hodně čilý. Máma je o 11 let mladší, pořád pracuje na živnosťák, pomáhá mi hlídat 2x v týdnu mladší dvouletý dítě a má dost nabitý týden. Táta vstává v 9 ráno, trochu něco udělá na baráku a na zahradě a čeká, co mu máma uvaří, maximálně vytáhne zmrazené jídlo z mrazáku, co mu máma navařila předem. Jenom když u se rodičů sejdeme, tak táta rituálně umyje nádobí - ale máma říká, že to dělá jenom před námi, normálně na nádobí ani nesáhne.

  superkarma: 0 20.10.2004, 14:56:19
 13. avatar
  [219] Vivian [*]

  šája: poprvé to bylo zde: http://www.zena-in.cz/rubrika.asp?idc=10905&id=2&zobrazit=vse (asi to budeš sosat trošku dýl, má to 404 příspěvků...) a je to fakt dobrej vzorek

  superkarma: 0 20.10.2004, 14:55:17
 14. avatar
  [218] Juana [*]

  *Petique: Jo a ještě si vzpomínám, že zvládnul namazat chleba máslem. Jednu dobu nás vypravoval do školy a to bylo 5x v týdnu k snídani to samé - čaj a chleba s máslem. Já to nejedla, on mi nadával - hrůza. Dodnes ráno nemůžu snídat, ale už mi aspoň nikdo nenutí. A občas to pro změnu namazal medem, ten nám všude tekl okolo a my byly zapatlaný.

  superkarma: 0 20.10.2004, 14:52:04
 15. avatar
  [217] šája [*]

  Vivian: Hele, kde to bylo tento týden poprvé? Že bych se šla mrknout
  Jinak je to tedy dnes síla debaty o "systému" hadr, Viv, co?

  superkarma: 0 20.10.2004, 14:41:31
 16. avatar
  [216] Žábina [*]

  Deja: č.147 - a nebyl to sen

  superkarma: 0 20.10.2004, 14:36:21
 17. avatar
  [215] Žábina [*]

  doufám že mi dnes POMŮŽE tím že nakoupí

  superkarma: 0 20.10.2004, 14:35:41
 18. avatar
  [214] Wiki [*]

  marcellina*: jo to ten muj taky :))) nedavno jsme se nejak o tom bavili, tak rikal, ze pro mne klidne uvari, ale kdyz je sam, tak jen pro sebe se mu varit nechce :)))

  superkarma: 0 20.10.2004, 14:34:06
 19. avatar
  [211] Luciš [*]

  Deja: a pak prej chlapi nezvládají víc věcí najednou
  To bych hned přiskočila, jestli náhodou nemá svobodného bratra.

  superkarma: 0 20.10.2004, 14:09:15
 20. avatar
  [210] marcellina* [*]

  Wiki, muj kdyz neni zbyti, tak vari u ťamana gyros a nebo si udela (objedna) pizzu

  superkarma: 0 20.10.2004, 14:08:18
 21. avatar
  [207] Juana [*]

  *Petique: Wiki: Jo, přesně to samé s míchanými vajíčky jsem měla z dětství. Máma byla týden v porodnici a táta uměl akorát míchaný vajíčka, čaj a ještě uvařil několik kilo uzenýho masa a to jsme celý týden jedli. Bylo mi 9 let a ještě jsem nevařila. Několik let jsem to pak nemusela jíst. Naštěstí o pár let později jsem už v takových případech obhospodařovala tátu a sourozence já. Vařit mne baví už léta.

  superkarma: 0 20.10.2004, 14:00:44
 22. avatar
  [204] Juana [*]

  Tahle debata je fakt srandovní. My děláme s manželem v jedné (rodinné) firmě, takže do práce a z práce jezdíme většinou spolu. Navíc už léta budujeme barák a zahradu a prostě u nás dělá každý to, co umí líp nebo co ho víc baví. Prádlo do pračky atd dávám já, mám na to strašně složitý systém, protože peru v tvrdý železitý vodě a to je fakt chuťovka, co z pračky občas vyleze. Vařím taky většinou já - prostě mi to hrozně baví. Ale manžel občas zase uvaří jeho speciality - rajskou omáčku, palačinky, nebo nějaké pikantní minutky. O zahradu se zas většinou stará hlavně on, seká trávu a hrabe se ve skalce, protože ho to baví. Já zas pěstuju zeleninu - máme to tak trochu obráceně, on je na kytky a já na žrádlo. Na baráku dře hlavně on a já mu dělám přidavače - takže se dá říct, že mu POMÁHÁM já - abych si rejpla do slovíčkaření, co tu probíhá. A můj se taky hodně věnuje těm našim potomkům - hlavně si s nimi hraje, se starším si povídá a nenásilně ho vzdělává v různých oborech. Akorát synek - 8 let - zatím úspěšně vzdoruje našim pokusům zapojit ho do práce, je poněkud nemotorný. Baví ho tak zalévat rostliny na zahradě, ale to teď v zimě nehrozí.

  superkarma: 0 20.10.2004, 13:55:34

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [203] Deja [*]

  Před časem jsem v metru potkala "úžasného chlapa". Měl jedno malinkaté dítko v klokance na břiše, druhé dítko v kočárku. Jedny sluchátka s mluvítkem na hlavě, druhé na krku. Kolem pasu dva mobily a diktafotn a v ruce takovéto notesové PC. Vyřídil jeden hovor, zapsal do notesu, dal dítěti napít, vyřídil další hovor, namluvil něco do diktafonu, dítěti utřel nos. To vše běhěm chvilky než přijelo metro

  superkarma: 0 20.10.2004, 13:51:47
 2. avatar
  [202] Vivian [*]

  Kristapána, to jsou vášně Tady dnes někdo vstával prdelí napřed nebo se nudí. A nebo si doma nemůže dovolit ani pípnout a tak se dnes přišel vyřádit sem...
  Opět si připadám jak v ukázkové slepičárně, kde se servaly slepice až peří lítá vzduchem... tento týden už podruhé. Že by erupce na Slunci?

  superkarma: 0 20.10.2004, 13:50:23
 3. avatar
  [201] Wiki [*]

  *Petique: totez vypravela spoluzacka ze ZS, ale s tim, ze z toho duvodu nesnasi michana vajicka Od te doby rikam, ze chci, at muj muzsky umi aspon par jidel uvarit - bezne varit nemusi, ja varim rada - ale at v takovemto nebo podobnem pripade nouze se postarat umi :))

  Chameleonka: asi :))) a to jsem na ne byla hodna a zoubky jsem ukazovala jen na obrazku :))

  superkarma: 0 20.10.2004, 13:48:35
 4. avatar
  [200] Chameleonka [*]

  Wiki: Asi je vyděsily tvoje zoubky

  superkarma: 0 20.10.2004, 13:43:36
 5. avatar
  [197] Wiki [*]

  Chameleonka: a vsimla sis, jak rychle se klidily?

  superkarma: 0 20.10.2004, 13:25:04
 6. avatar
  [196] Chameleonka [*]

  Wiki: Dík, žes to napsala dřív za mě, protože Margaritka a Bobajs se svými militantními výpady vůči Xenii to dnes poněkud přepískly. Napadat někoho, že se hádá a má blbej, jelikož vlastní, názor, přičemž do něj štěkaj ze všech stran, je fakt ulítlý
  No, asi dnes dámy vstávaly po prdéli
  Žábina: On nejen, že umí zašívat, ale taky přišívat a dokonce i šít na stroji.. no, neříkám, že to je něco, co je nezbytně nutný, ale je to milý.. taky nechodí a neříká "udělej mi něco s těma děravejma fuseklema" či ještě lépe "to si nevšimneš, že mám děravý fusekle", jako to říkal můj ex, nýbrž milé děravé fusekle, jejichž děr si opravdu všimne dříve než já, popadne a mrskne do koše Ale vím, že kdyby měl snad šílenou touhu milé děravé fusekle zalátat, že by to rozhodně nepožadoval po mně

  superkarma: 0 20.10.2004, 13:20:54
 7. avatar
  [195] Wiki [*]

  Sunnynka: to zalezi, treba mela kolem spoustu chlapu, kteri meli pocit, ze zena je sluzka a kdyz JI nahodou pomuzou s domacnosti, mela by jim olibavat nohy ;)) to bych pak taky byla asi mirne alergicka na to, kdyby nekdo rikal, ze MI s necim pomuze :))) Vcera jsme s milackem uklizeli po veceri nadobi a ja jsem mu pak pekne podekovala, ze je moc hodny, ze mi pomohl s nadobim a on na to neco jako "jak pomohl? to je snad samozrejmost, spolecne jsme jedli, spolecne uklidime" nato ja ze jsem rada, ze spousta chlapu by mne to nechala udelat samotnou, tak ze mu dekuju, ze mi pomohl. No a on mi odpovedel, ze v tom pripade dekuje on mne, ze jsem s tim pomohla ja jemu, ze jsem mu taky nemusela pomahat, kdyz jsem varila

  superkarma: 0 20.10.2004, 13:20:45
 8. avatar
  [192] sunnynka [*]

  wiki: vtipné možná pokud to neříká manžel ženy, které VADÍ, že si dovolil pomáhat s něčím jen JÍ

  superkarma: 0 20.10.2004, 13:08:43
 9. avatar
  [189] Wiki [*]

  nahodou formulace "Můžu nám s něčím pomoct" je vtipna a ukazuje, ze maji doma smysl pro humor :)))

  superkarma: 0 20.10.2004, 13:02:38
 10. avatar
  [188] Lhasa [*]

  sunnynka: Jsem ráda, že nejsem hrozná ženská, když mám radost z toho, že mi manžel POMÁHÁ

  superkarma: 0 20.10.2004, 13:02:35
 11. avatar
  [187] sunnynka [*]

  Lhasa: ba ne, my to schválně máme rozdělené, ne společené, abychom se nehádali kdo komu bude POMÁHAT

  wiki

  superkarma: 0 20.10.2004, 13:00:48
 12. avatar
  [186] sunnynka [*]

  Morgan: tak formulace Můžu nám s něčím pomoct ....je dost hrozná A taky si doma onikáte ne?

  superkarma: 0 20.10.2004, 12:59:50
 13. avatar
  [185] Wiki [*]

  Sunnynka: ja myslim, ze slovicko pomahat pouziva kazdy, je to tak nejak zazite, ale nazor, ze jde v podstate o deleni vzajemnych povinnosti je spravny - nevim proc to tu nekteri zacali tolik napadat :)) Ale aspon tu bylo veselo :)

  superkarma: 0 20.10.2004, 12:51:12
 14. avatar
  [184] Lhasa [*]

  sunnynka: I když domácnost i i dvorek i domeček jsou vaše společné?

  superkarma: 0 20.10.2004, 12:51:01
 15. avatar
  [183] sunnynka [*]

  a ještě k tomu kdo komu POMÁHÁ. Já zase s klidem o sobě napíšu, že manželovi POMÁHÁM s péčí o dvorek a při údržbě domečku

  superkarma: 0 20.10.2004, 12:49:40
 16. avatar
  [182] sunnynka [*]

  já se bavím Použila jsem slovo POMÁHAT protože můj je celý den v práci, tak nemá čas se se mnou o domácnost DĚLIT

  superkarma: 0 20.10.2004, 12:46:10
 17. avatar
  [181] Aspiková [*]

  Morgan: Tak Tě tady vítám . Nudit se tu nebudeš. Žena-in mi vvždy p o m ů ž e k dobrý náladě.

  superkarma: 0 20.10.2004, 12:42:50
 18. avatar
  [178] Petronilka [*]

  _Lucky: a v tom je mezi námi rozdíl. Zatímco ženy utřou prach, protože prostě je a bude, chlap ho začne vnímat teprve ve chvíli, kdy přes něj nevidí na televizi

  superkarma: 0 20.10.2004, 12:39:05
 19. avatar
  [177] Aspiková [*]

  Bobajs: Margaritka: Jste cáklý, asi se nudíte a tak musíte vysírat.

  superkarma: 0 20.10.2004, 12:36:26
 20. [176] xenie [*]

  I-vet 117: přesně tak, ale už jsem neměla chu´t ani sílu to po 150x opakovat...ti normální to pochopili, ostatní ať si myslí co chtějí...

  superkarma: 0 20.10.2004, 12:34:04
 21. avatar
  [175] SMPE [*]

  I-vet:

  superkarma: 0 20.10.2004, 12:32:36
 22. avatar
  [174] Wiki [*]

  JanaVi: to je ale malinko jiny model nez domacnost, kde oba pracuji stejny pocet hodin (IMO nezalezi kdo kolik vydela) :)) Pokud bych pracovala treba polovicni pocet hodin nez pritel, brala bych jako samozrejmost, ze se pak pokud mozno o vsechno postaram, aby jsme se pak mohli venovat jen sobe, pripadne pozdeji rodine :))

  superkarma: 0 20.10.2004, 12:28:05
 23. avatar
  [167] JanaVi [*]

  Můj manžel má poměrně náročné zaměstnání a když už je doma , tak chceme společně celá rodina dělat něco, co nás baví. Z toho vyplývá, že já s dětmi dělám běžné domácí práce a ani mi nenapadá, že by bylo něco divného na tom, že manželovi chystám teplou večeři. Ale je fakt, že když není něco hotového a je zrovna doma, tak mi s tím pomůže. Na slově "pomůže" mi taky není nic divného. My jsme se tak dohodli - já pracuju na 4 hodiny a starám se o dům, zahradu a hlavně o děti a manžel nás živí. A víkendy trávíme spolu bez domácích prací na výletech a podobně. Kdybych měla čekat na víkend s úklidem až bude doma, nikam bychom se nedostali.

  superkarma: 0 20.10.2004, 12:19:49
 24. avatar
  [166] I-vet [*]

  Není pomáhat jako pomáhat Xenie nám asi chtěla říct, že ve společné domácnosti se nepomáhá - vždyď oba pracují na svým:-)) Naproti tomu šéfové či kolegovi pomáháme s jejich prací. Ale to je jen šedivá teorie a barevný je život tak mějme každý svou pravdu a mějme se rádi

  superkarma: 0 20.10.2004, 12:14:46
 25. avatar
  [161] _Lucky [*]

  Já mám spíš problém s citlivostí ( by řekla slepotou) na nepořádek. Prostě hladina nepořádku u mě musí být mnohem vyšší, než u ní. Může Vám to připadat jako detail, ale není to žádná sláva uklízet něco, co je podle mě dokonale v pořádku. Údržba domácnosti vůbec vyžaduje spoustu tolerance a diplomacie.

  superkarma: 0 20.10.2004, 11:54:23
 26. avatar
  [158] Wiki [*]

  Margaritka: a pro tebe plati totez - obvinujes tu druhe, ze tu pisou kraviny jen pro to, aby neco napsaly, ale sama jsi nenapsala k tematu ZADNY jiny nazor nez to jake jsou ostatni zenske se svymi nazory chudinky ;)))

  superkarma: 0 20.10.2004, 11:49:56
 27. avatar
  [157] Wiki [*]

  Bobajs: nezlob se na mne, ale ukaz mi, kde Xenie svuj nazor prezentuje jako jedinou zivotni pravdu ;))) Jedine co v predchzoi diskusi vidim je to, jak ty tady nepeknymi urazkami a slovy prezentujes to, jak je jeji nazor, ktery ma pravo prednest spatny - nevidim ze tve strany zadny jiny rozumny argument nez narazky a urazky ;)))

  superkarma: 0 20.10.2004, 11:48:47
 28. [156] xenie [*]

  Bobajs: ano je to můj názor, ale že ho repezentuju jak jedinou pravdu ? psala jsem že je mi jedno jak to má kdo zařízené, pokud to máš jinak a vyhovuje Ti to, je to OK.

  superkarma: 0 20.10.2004, 11:48:22
 29. avatar
  [151] Jupíí [*]

  Margaritka: Když jsem bydlela u rodičů, tak jsem mámě POMÁHALA s úklidem, s vařením, s pečením...něco divného se ti zdá na této informaci?
  Tohle jsi napsala. To je přesně to co nechápu . Proč jsi jí pomáhala? Ona byla nemohoucí , žes jí musela pomáhat? A tátovi jsi nepomáhala.
  Tomu se přece neříká pomoc, když někde bydlím, tak samozřejmě převezmu díl povinností

  superkarma: 0 20.10.2004, 11:47:02
 30. avatar
  [145] Luciš [*]

  mam-ča: to samé moje mama (neřeší to). Tata se štítí všech domácích prací. Je delší dobu doma nezaměstnaný a když jednou umyl nádobí (po svých obědech cca za týden, naše hrnky na čaj z rána ihned umývám, mama je furt v práci), tak prohlásil: "já už se na to nemohl dívat" A neni mu ani blby, když muj v rámci našeho oběda o víkendu umeje i to jeho, sem tam i já - no někdy mi to přijde naproti. Veškerý ostatní úklid je na mě (vytírání - přece mám JÁ psa, že, ale že se každý den tahá dovnitř kolo zabahněné ,luxování,koupelna, praní žehlení)
  A jak my, baby si představujeme, že nezaměstnaný má čas od rána do večera?
  A Prach? Ten už vůbec neřešim!

  Mama kouká na mého když mi chystá svačinu a říká, prej kde udělala chybu (já ale nejsem žádná uřvaná rozkazovačná megera )

  superkarma: 0 20.10.2004, 11:40:09

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme