ruJistě vás už mnohokrát napadlo, když podáváte ruku jinému člověku, co je to zač, když má ruku jako lopatu, prsty jako buřty a nehty obrovské jako želví krunýře.

Nejste sami…

Vztahem tvaru rukou, prstů a nehtů se zabývají lidé odnepaměti.

Počínaje starými Egypťany, Číňany, Indy až po dnešní moderní vědu.

Podle tvaru ruky lze prý spolehlivě rozkrýt povahu člověka, podle délky prstů zase studijní předpoklady a podle barvy nehtů zdravotní stav.

Víte dosti o tvrdosti?

Například podáte ruku člověku a máte nepříjemný pocit, že se dotýkáte nějaké houby, nebo vás naopak napadne, že ruka, kterou právě svíráte, musí být snad dřevěná.

Všechno je podle názoru chirologů důležité.

Tak tenhle mi dát facku, strávím život v kotrmelcích

Člověk s tvrdýma rukama má prý mnoho energie, ale nebývá již tak jemného chování. Jeho chování bývá neobratné a často mu bude na obtíž. Nezáleží mu na tom, aby na sebe upozornil, jeho vlohy musí objevit někdo jiný. Také své city nemůže projevit, jak by chtěl.

Dotek medúzy

Houbovité ruce nejsou dobrým znamením. Mívají je obyčejně nerozhodní, zbabělí lidé s velkou náladovostí. Bývají nesamostatní, nepružní a líní. Osoby s houbovitýma rukama lehce podléhají vlivu druhého a mohou se snadno stát jeho nástrojem. 

Milý, plyšový králíček

Osoba s jakoby plyšovýma rukama bývá citlivá a přítulná. Má jen málo sebedůvěry a hledá vždy u druhých podporu a pochopení. Pravděpodobně bývá trochu choulostivá. Jelikož se dá silně ovlivnit a mění často své názory.

Borec na konec

Máme-li před sebou člověka s pevnýma rukama, z nichž je cítit jakoby pocit bezpečí a ochrany, můžeme ihned poznat, že je velice živé a činné povahy. Má odvahu, sílu a silnou vůli a dostane se v životě vpřed. Bude to patrně sebevědomý a poctivý typ člověka. To si myslí chirologové.

Pozor na stisk při podání ruky – ten, kdo nám působí bolest, těžko bude naším přítelem!

Jak je to s barvou ruky?

 • Růžově zbarvené ruce prozrazují zdravého a veselého člověka, který má dostatek energie, odvahy a rozhodnosti.
 • Červeně zbarvené ruce jsou znamením neovladatelnosti.
 • Bílé ruce nejsou příznivým znakem. Lidé s takovýma rukama bývají velice egoističtí a krutí.
 • Žlutavé ruce se vyskytují u lakomých osob. Lidé s nažloutlýma rukama jsou nedůvěřiví, falešní a úskoční. Nikomu nepřejí nic dobrého a sžírá je závist.
 • Šedobílé ruce jsou znamením zatrpklosti a kousavosti.

Tak si vyberte.

Doteď jsem si myslela, že má barva rukou je v přímé souvislosti s mým vskutku nebývale nízkým tlakem (až podtlakem) a tím i trvale nedokrvenými periferními oblastmi těla. A vida - Jsem zlý, kousavý, zapšklý, egoistický zloduch a pojídám malé děti. :-))

Čím delší prsteník, tím víc chlap

Čím je podle chirologů delší prsteník proti ukazováčku, tím více je osoba mužského zaměření.
Muži s takovým „darem“ jsou také prý schopni nadprůměrného rozmnožování, potentní, ale i agresivní.

U žen toto „hypermužství“ označuje schopnost prosadit se a zlepšuje se smysl pro orientaci. Bohužel naproti tomu snižuje plodnost. Kromě toho ženy s „mužskou rukou“ mají sklon k migréně a depresím.

Opět nezoufejte - mám delší prsteník než ukazovák a slipy nenosím, migrénu jsem měla jen jednou, deprese mě prozatím míjejí a s tou plodností, no - čtyři děti je asi málo :-)))

Matematici mají pořádný ukazovák

Již v šesti či sedmi letech lze podle délky článků ukazováčku a prsteníčku odhadnout, zda v budoucnosti dítě vynikne spíše v matematice, či jazycích.
Chlapci s ukazováčkem delším než prsteníček mají tendenci excelovat v matematice, zatímco dívky s ukazováčkem a prsteníčkem stejné délky měly lepší výsledky ve verbálních testech.

A proč?

Podle vědců to lze vysvětlit na hormonální úrovni. Délka prstů se formuje již v děloze, kdy je plod vystaven účinkům testosteronu a estrogenu. Pokud převažuje při vývoji plodu účinek testosteronu, ukazováček bývá kratší než prsteníček, zatímco estrogen naopak podporuje rovnost v délce obou prstů.

Skvrnité nehty značí málo vápníku

 • Žluté silné nehty - Může způsobovat porucha lymfatických cév nebo onemocnění plic a průdušek.
 • Lámavé třepivé nehty - Poukazují většinou na nedostatek vitaminů a kalcia, ale i plísňové onemocnění. V deseti procentech to může způsobovat i lupénka.
 • oLžičkovité nehty - Nahoru ohnuté ukazují často na nedostatek vitaminu C nebo železa, ale i poruchu látkové výměny.
 • Příčné ryhování - Může být způsobeno onemocněním ledvin, jater nebo střev. Někdy je to vyvoláno stresem, infekcí nebo srdečním onemocněním.
 • Podélné ryhování - Může signalizovat ochablost střev, jakož i nečistoty v krvi. Drážky na palci jsou časté u kuřáků. Vlnité příčné rýhy vznikají následkem vyššího obsahu zplodin v organismu.
 • Bílé skvrny - Zřídka ukazují na nedostatek biotinu nebo kalcia. Častěji jsou vyvolány zraněním nebo chybnou péčí. Nehty tudíž nestříháme, ale tvar udržujeme pilníkem.
 • Bledé a namodralé nehty  - Bledost nehtů vypovídá o nedostatku železa, namodralé nehty jsou příznakem nedostatku kyslíku pro organismus.

A jak je to s tím mužským vybavením a prsty? Tak o tom prý hovoří tvar, tloušťka a délka prostředníku.

No a co? O kašpárku a divadle přece víme své!

Obecně se ale má za to, že malou, tlustou ruku s krátkými, masitými prsty mají muži úskoční, zakomplexovaní, nespolehliví, hloupí a neomalení. Dlouhou a tenkou zase umělecky nadaní.

Až si přestanete usilovně lustrovat ruku a zkoumat partnerův prostředník, svěříte se nám, jak jste dopadli? :-)

Reklama