Novinky

Chinaski opět slaví, dostali platinu za album Rockfield

Necelých pět týdnů stačilo populární kapele Chinaski na to, aby jim skvělé prodeje aktuálního alba Rockfield přinesly platinovou desku. Tu si muzikanti převzali ve vyprodaném Lucerna Music Baru z rukou zástupců jejich nového labelu BrainZone.

Pro kapelu to znamená další úspěch s novou deskou, která se už krátce po vydání stala nejprodávanější nahrávkou v České republice a stále se drží na předních příčkách. Obdobně si vede i albový singl Víno. Navíc česká rádia začala v těchto dnech nasazovat další skladbu z Rockfieldu s názvem Každý ráno.

Mezi kapelové dobré zprávy přibyla i ta, že se zpěvák Chinaski Michal Malátný stal v pátek ráno podruhé otcem. Se ženou Petrou přivítali na svět druhou dceru, která dostala jméno Frída. „Narození již v pořadí jedenáctého kapelového potomka, Michalovy dcery Frídy, stříbrný Slavík, nejhranější skladba v éteru Víno a teď ještě jako bonus platinová deska za Rockfield! To je opravdu důstojné a pro nás radostné zakončení 20. roku naší společné existence,“ říká kapelník Chinaski a kytarista František Táborský.

Letošní, dvacátý rok byl pro Chinaski zlomový. Na jaře uspořádali největší koncert v historii kapely v O2 aréně, který si nenechalo ujít 16 000 lidí, po dvaceti letech opustili velkou nahrávací společnost a nové CD vydali na relativně nové značce BrainZone. Právě tým BrainZone zprostředkoval kapele nahrávání v Anglii a doporučil jim i britského producenta Grega Havera (Manic Street Preachers, Mel C...). Ten kapelu na natáčení odvezl do klidného prostředí britského studia Rockfield, podle kterého se nahrávka nakonec jmenuje.

asfas

   
09.12.2014 - Redakční novinky - autor: Marta Pušová

Komentáře:

  1. [1] theplana [*]

    Ti se drží již léta. zaslouží si toSml67

    superkarma: 0 09.12.2014, 20:18:05

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme