Necelých pět týdnů stačilo populární kapele Chinaski na to, aby jim skvělé prodeje aktuálního alba Rockfield přinesly platinovou desku. Tu si muzikanti převzali ve vyprodaném Lucerna Music Baru z rukou zástupců jejich nového labelu BrainZone.

Pro kapelu to znamená další úspěch s novou deskou, která se už krátce po vydání stala nejprodávanější nahrávkou v České republice a stále se drží na předních příčkách. Obdobně si vede i albový singl Víno. Navíc česká rádia začala v těchto dnech nasazovat další skladbu z Rockfieldu s názvem Každý ráno.

Mezi kapelové dobré zprávy přibyla i ta, že se zpěvák Chinaski Michal Malátný stal v pátek ráno podruhé otcem. Se ženou Petrou přivítali na svět druhou dceru, která dostala jméno Frída. „Narození již v pořadí jedenáctého kapelového potomka, Michalovy dcery Frídy, stříbrný Slavík, nejhranější skladba v éteru Víno a teď ještě jako bonus platinová deska za Rockfield! To je opravdu důstojné a pro nás radostné zakončení 20. roku naší společné existence,“ říká kapelník Chinaski a kytarista František Táborský.

Letošní, dvacátý rok byl pro Chinaski zlomový. Na jaře uspořádali největší koncert v historii kapely v O2 aréně, který si nenechalo ujít 16 000 lidí, po dvaceti letech opustili velkou nahrávací společnost a nové CD vydali na relativně nové značce BrainZone. Právě tým BrainZone zprostředkoval kapele nahrávání v Anglii a doporučil jim i britského producenta Grega Havera (Manic Street Preachers, Mel C...). Ten kapelu na natáčení odvezl do klidného prostředí britského studia Rockfield, podle kterého se nahrávka nakonec jmenuje.

asfas

Reklama