a od té doby plete opravdu hodně a ráda, protože má možnost o své zálibě s někým mluvit a sdílet radost z upletených věcí. Pro koho nejčastěji plete a zda se dá pletením ušetřit, to už se dočtete v tomto příspěvku

Vládnu jehlicemi i háčkem, jehlicemi možná o něco lépe a rychleji. Kdo první mě přiměl vzít do rukou jehlice, to už si opravdu nepamatuji, ale pletu určitě nejméně 40 let. Pletla jsem na panenky, později na sebe a i na své tři syny, když byli ještě hodně malí a nepřešli k mikinám. Sem tam jsem upletla něco i svému manželovi.

Ovšem opravdu hodně pletu od doby, kdy jsem objevila stejně „postižené“ spolupletařky tady, na ženě-in. Zjistila jsem, že uplést a uháčkovat se dá skoro všechno, bikinami počínaje, zimním kabátem konče.

Tvořím pro přítelkyně svých synů, pro toho, kdo má zájem. Dnes už opravdu pletení není o tom, jak ušetřit a pořídit si něco levného. Kdepak. Kvalitní materiál něco stojí, ovšem takové pomazlení s hedvábím nebo kašmírem, hmmm... to je něco!

Přemýšlela jsem, jak do 3 fotek umístit průřez tím, co jsem vytvořila a ukázat, co lze uplést. Tak jsem stvořila složené fotky z mé tvorby. A s pozdravem kamarádky pletařky „Pletení nazdar!“ Vám je posílám.

cherinka

cherinka

cherinka

Krásný den a spokojenost jak při tvorbě, tak při nošení či využívání pletenin
přeje Cherinka

Milá Cherinko, koukám, že pro vás bylo toto téma jako stvořené. Jsou to moc krásné věci a já opravdu smekám před vaší šikovností

Text nebyl redakčně upraven

Jak jste na tom s pletením(nebo háčkováním) vy, milé ženy-in?

  • Vládnete jehlicemi nebo háčkem? Kdy a od koho jste se to naučila?
  • Na koho a co nejraději pletete?
  • Co nejzajímavějšího jste upletla?
  • Na jaký výrobek jste opravdu pyšná? Pošlete nám fotku?
  • Myslíte si, že pletení zažívá renesanci?
  • Co pro vás pletení znamená? Je to relaxace, zdroj přivýdělku, nebo užitečný koníček? 
  • Jak dlouho vám trvá, než upletete svetr?
  • Umíte uplést i ponožky a rukavice?

Napište nám. Na vaše příspěvky a fotky (max. tři) se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Reklama