Tématem dne jsou konspirační teorie. Z těch nejnovějších mě zaujala ta o chemtrails – pruzích na obloze, které zůstávají hodiny na za letadly. Podle některých lidí jde o chemické látky, kterými se hybatelé světa snaží kontrolovat populaci...

Letí nad vámi letadlo. To dnes není nic neobvyklého. Jenže tohle letí vážné vysoko a za ním zůstávají bílé pruhy – zase docela norma. Jenže když se na oblohu podíváte za půl hodiny, pruhy jsou tam pořád. Připadá vám i tohle běžné? Nemělo by, bijí na poplach lidé věřící konspiračním teoriím.

obloha

Co je konkrétně chemtrail?

Letadlo letící ve výšce 8 tisíc metrů a výš za sebou zanechává kondenzační stopu (contrail), vzniklou reakcí zplodin z horkého motoru a chladného vlhkého vzduchu. Údajná chemická stopa (chemtrail) vzniká za letadlem, které ve vysoké výšce vypouští do ovzduší chemikálie. Jejich účel je mírně nejasný. Existuje mnoho názorů, připustíme-li jejich existenci, jaký je jejich účel. Trávení lidstva, šíření nemocí, sterilizace mužů i žen, ale i ochrana před globálním oteplováním.

Posledně zmíněnou teorii svým nepřímo potvrdil jako reálnou John Holmgler, vědecký poradce prezidenta USA: „Existují různá schémata, která byla v geoinženýrství diskutována. Klasickým příkladem je vypouštění reflexivních částic do orbitu Země, které by odklonily část slunečního světla, jež by jinak způsobovalo oteplování Země, a tímto způsobem se pokusit vytvořit ochlazující efekt.“

Oficiální místa však chemtrails popírají. A teď, babo, raď. Jsou chemtrails skutečné, nebo jde jen o výmysl konspirátorů?

Lidé, kteří věří v jejich existenci, se je pokouší rozpouštět octem vypařovaným do ovzduší. Vaří ho na pánvích, namáčí do něj textilie a věší je na šňůry na zahradě, nebo s nimi jezdí autem s otevřenými okénky přímo pod pruhy na obloze.

Téma dne 29. 11. 2013: Konspirace

  • režisérPodléháte konspiracím?
  • Která konspirační teorie vám přijde nejpravděpodobnější?
  • A která vám přijde naopak jako totální konina?
  • Máte nějakou vlastní konspirační teorii?

Své příspěvky na toto téma zasílejte nejpozději 29.11.2013 do 15.00 hodin na známou redakční e-mailovou adresu. Za příspěvek můžete získat pěkný nabušený dárek: deodorant Dove Maximum Protection, tělové mléko Neutrogena a knihu Povolání režisér – rozhovor Bohdana Slámy s Milošem Formanem (nakladatelství PROSTOR). Příspěvek, pokud chcete mít šanci na uveřejnění a možné získání dárku, ať je dlouhý alespoň jako tento odstavec textu.

dove1neu

Reklama