Mělo by se spíše říci chcípáci, a tady jdeme spolu ruku v ruce, neb jste mi dnešní chcípáky vzali přímo z klávesnice. Ano, také myslím na lidi z Nového Jičína, kteří viděli, jak auto porazilo dítě, a nepřipadlo jim vhodné, třeba se zastavit a pomoci. Nechápete? Ani já ne!

Přímo před zraky lidí na přechodu poráží auto devítileté děvčátko. Řidič, nejspíš lehce v šoku, zůstává několik vteřin sedět za volantem.

To lze pochopit, zvlášť když muž později vystupuje a dítě dohání. Reakce je reakcí člověka, který se vzpamatovává, ale později se zachová správně.

Co pochopit nelze, je jednání lidí, kteří ani NEZPOMALÍ ve chvíli, kdy k události dojde.

Chce se mi věřit, že v Novém Jičíně bydlí i normální lidé, a nejen banda sobců. Šlo o dítě!

Byla jsem u toho, když paní na Vinohradech auto odhodilo jezevčíka a řešilo to asi dvacet lidí! (Nic mu nebylo.)

Záznam z kamer si můžete prohlédnout TADY – bohužel nejde vložit přímo jen přes odkaz.


Řidiči: Odpustili jsme Vám, pane, prodlevu, protože jste byl nejspíš v šoku. Později jste to dohnal, protože jste měl snahu věc řešit a neodjel jste i přes to, že Vám hrozí postih.

Rodičům holčičky: Ještěže to tak dopadlo. Vysvětlete dcerce, že i na přechodu je dobře se rozhlédnout. Z pohledu řidiče z velkého města – někdy je vážně těžké odhadnout, že za rohem je přechod, a pak zastavit na fleku.

Kolemjdoucím z NJ: Doufám, že nepatříte nikdo k těm, kdo blábolí o tom, jak by si lidé měli pomáhat pohoršeni nad nevšímavostí a lhostejností dnešní společnosti.

Stačí zrcadlo!

Reklama