Vztahy

Chci zůstat stejná

 

Ahoj všem,
 
jako každý mám taky svoje sny, ale spíš bych se s vámi chtěla podělit o to, co můj sen určitě nikdy nebude...
Máme na chatě souseda. Je to cizinec, ale v Čechách žije už nějakých pětatřicet let. Kdysi dělal takzvaně "panského kočího" a měl vedle nás pronajatou chatu. Choval se vždycky mile a kamarádsky a tak jsme ho brali skoro jako člena naší rodiny. Měl milou ženu a malou dcerku. Jeho životním snem bylo mít jednou hodně peněz.

V jeho myšlení se to rovnalo být "něco víc". Tento jeho sen jsme se dozvěděli od jedné společné známé, se kterou pracoval, až mnohem později. Bylo to až po roce 1989, kdy začal podnikat, a opravdu se mu podařilo zbohatnout.

Pronajatou chatu koupil a přestavěl ji na honosné sídlo.  Od té doby se hrozně změnil. Chová se, jako by mu patřila celá osada. Pořádaly se tam mejdany pro jeho přátele a vůbec nebrali na vědomí, že jsme v sousedství a máme mimina. Když ho někdo upozornil, že by se mohli ztišit a nevyřvávat do dvou do rána, prohlásil, že je na svém pozemku a může si tak dělat, co chce.

Splnil se mu tedy jeho sen. Je bohatý, ale má to své stinné stránky. O svůj majetek, který dává okázale na odiv světu, se strašlivě bojí, a tak si pořídil luxusní zabezpečovací zařízení s kamerou a usíná s pistolí pod polštářem, kdyby něco...
 
Věřte, že takhle bych žít nechtěla. Vždyť se ten člověk už nikdy v životě klidně nevyspí a kamarádi, tedy spíš rádoby kamarádi k němu chodí jen tehdy, když tuší dobrou baštu a drahé pití. Když byl vážně nemocný a vstával skoro "hrobníkovi z lopaty", nikdo za ním nepřišel.
 
Tak tohle můj sen rozhodně není. Mám skromnější přání. Až děti odrostou, ráda bych absolvovala nějakou pěknou poznávací cestu po světě. Zatím mi ale stačí, že mám spokojené manželství, dvě hodné děti (zatím, čeká nás puberta) a že jsme zdraví a šťastní. Taky bych chtěla mít víc peněz, kdo by nechtěl, ale když jich je moc, může to člověka hodně změnit. A já chci zůstat taková, jaká jsem.
   
25.05.2005 - Láska a vztahy - autor: Čtenářský příběh

Komentáře:

 1. avatar
  [11] peguša [*]

  Kekka: Já bych přihodila ještě jedno přísloví: Vyvedlť osla do Paříže, komoň z něj stejně nebude.

  superkarma: 0 25.05.2005, 19:15:42
 2. avatar
  [10] Kekka [*]

  Jak řekl Jaroslav Hašek: Chudoba cti netratí, polibte mi prdel bohatí!

  superkarma: 0 25.05.2005, 15:03:57
 3. avatar
  [9] Kelly [*]

  To je přece stará věc, že peníze kazí (v jiné verzi - mění) charakter ...
  Pegušo, možná časem pozná, že nebylo o co stát a nakonec vám bude závidět - a co? ... no přece ... zdraví, děti, rodinu, klidné manželství, žádný strach o majetek ... možná by jsme se divili, kolik bohatých lidí je přes své "audiny" a luxusní vily vnitřně nešťastných ...
  Štěstí nespočívá v penězích, ale v lidech.
  A Tvé přání, Pegušo, je přání i mým , doufám, že nám to vyjde, co?

  superkarma: 0 25.05.2005, 14:39:04
 4. avatar
  [8] Žábina [*]

  Peguša - tohle není zapotřebí k životu a on to jednou pozná

  superkarma: 0 25.05.2005, 13:24:48
 5. [6] Radka JS [*]

  Je fakt, že se všichni ženeme za hromadou peněz a když je máme, chybí nám něco jiného. Znám mnoho bohatých lidí a jen málo z nich šťastných. Většina jich je normálních a ti, kteří mají nos nahoru a jsou z nich snobové mi nestojí za rozčilování.
  Bez peněz to nejde, ale je ideální jich mít tak akorát.

  superkarma: 0 25.05.2005, 13:08:36
 6. avatar
  [4] Solei [*]

  Ja si myslim ze jde zustat stejny... aspon stejne slusny a prijemny jen to asi da vic prace nez se chovat jako darebak. Znam dva takove muze, kteri se vypracovali z niceho... oba vi ze jim to spousta lidi nepreje a ze musi byt v obchode tvrdi jinak spatne skonci. Ale zadny z nich se nedela lepsi... jednomu je 30 a podnika na kapitalovem trhu a druhemu je 60 a ma milionovou firmu na kancelarsky nabytek. Nejhorsi zbohatlici jsou takovi, kteri si sice vydelali, ale porad nemaji dost. Mladi kluci kteri maji dobry plat, sportak a oblek od Armaniho. Kdyby druhy den prisli o praci, do mesice jsou bez penez na dlazbe.... takovi maji nos nejvys

  superkarma: 0 25.05.2005, 12:55:49
 7. avatar
  [3] miluska [*]

  Taky znám takové zbohatlíkx co jich to takhle poznačilo-možná by nekdy s náma vymenili.Já za bohatství považuju zdraví a štestí mít hodného muže a vydarené deti.Hezký den

  superkarma: 0 25.05.2005, 12:34:38
 8. avatar
  [2] Lhasa [*]

  superkarma: 0 25.05.2005, 12:32:29

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme