Včera jste si i přes panující vedra zvolily, že chcete téma HOUBY. Vaše přání plním a těším se na záplavu vašich příspěvků.

Přeji krásné ráno, milé čtenářky. Předpověď nám slibuje po dlouhé době zataženou oblohu a sem tam bouřku. Dle žabiček na žebříku v zavařovačce nás však čeká víkendové peklo, obrazně i doslova. Teploty kolem 40 stupňů Celsia růstu jedlých hub sice zrovna nesvědčí, ale my si můžeme aspoň udělat radost a vytvořit si pocit očekávání.

Očekávání hromad praváků, kozáků i lišek. Prostě dobrot, které nám prosvětlí šeď našich životů neopakovatelným chuťovým zážitkem.

Ano, máte pravdu, právě se mé slinné žlázy daly do činnosti a naplnily mou gurmánskou hubu slinami. A pokud i vám, jsme na stejné lodi!

A co nás tedy dnes čeká.

Včera jsme měli poradu, na kterou dorazili i naši externisté, a ti tedy ve snaze zaujmout předváděli neuvěřitelné kousky. Mám pro vás přepis nejzajímavějších dialogů, kdy nahlédnete velmi zblízka do jejich životů.

A hlavně budeme minimálně do 16 hodin slintat nad vašimi příspěvky na téma:


Houby a já!

  • Nemyslím tím samozřejmě sebe, ale každou z vás.
  • Napište mi, co pro vás houby znamenají.
  • Co máte kolem hub rády. Popřípadě nerady.
  • Kam a s kým je chodíte sbírat, nebo co vás při jejich sběru, přípravě, čí konzumaci potkalo zajímavého.
  • Když to podpoříte i aktuální fotodokumentací, budu velmi rád.

Cokoliv se týká hub, mi posílejte na e-mail:

redakce@zena-in.cz

A já dnes na konci editace, tedy kolem 16. hodiny, jednu z vás, co mi napíše, odměním něčím, bez čeho se pořádný přítel hub neobejde. Tak se těšte a pište.

Krásný den!

Reklama