"Chci testy DNA na všechny tři děti," ukončil Michal zatím poslední debatu se Simonou, svou ženou. To už spolu mluvili toliko na neutrální půdě, sešli se u kafe v restauraci. Kdyby tohle Michalovi někdo nastínil ještě 14 dní předtím, nevěřil by mu. Pokud se o nějaké situaci dá říci, že přišla jako blesk z čistého nebe, tak tohle je přesně ona.

Pár týdnů před Vánocemi mu jednoho sobotního odpoledne Simona sdělila, že jako manžel ani otec nestojí za nic a že ona proto odchází. Nikoli však k mamince, jak se Michal zprvu domníval, ale ke svému milenci. "To on je otcem našeho nejmladšího syna," vypálila v diskusi asi nejsilnější kalibr.

"Jistě, měli jsme nějaké spory, ale řekl bych, že takové normální. Simona si myslela, že bych se měl více věnovat dětem, já namítal, že když stavím dům a pracuju, abychom ho měli za co postavit, není to prostě tak jednoduché," líčí Michal svou verzi příběhu. Tvrdí, že absolutně netušil, že by snad Simona měla nějaký paralelní vztah a už vůbec netušil, že by mohl být takhle dlouhý. Vždyť nejmladšímu ze tří chlapců už budou dva roky... Starším synům je pět a sedm let, ten starší letos válčí s první třídou.

Simoně toho však poslední dobou podle všeho vadilo stále víc. Michal se snažil uchovat si nějaké koníčky, ona však měla za to, že když má rodinu, kterou původně chtěl víc než ona, měl by se věnovat především jí. Hájí se tím, že ona své zájmy také opustila, tak proč ne i Michal? Tomu vyčítala i to, že se už nechová jako kdysi v začátcích jejich vztahu. On sám však považoval za dostatečný důkaz jejich lásky to, že staví vysněný dům.

Oba dva uznávají, že za krizí a nakonec krachem jejich vztahu byl i nedostatek vzájemné komunikace. Bohužel, teď už je na záchranu pozdě. Simona nechce o jakémkoli vzkříšení vztahu ani slyšet. Michalovi se sice zhroutil svět, ale sám nezmůže nic. Jen má pocit, že roky se Simonou jsou ztracené a pochybuje i o otcovství starších dětí. Rozhodl se proto, že místo dárků pořídí rodině ony výše zmíněné testy DNA.

Reklama