Vztahy

Chci sňatek z lásky!


Milé ženy in,

Nedá mi to, abych k dnešnímu tématu něco nenapsala.

Měla jsem přítele, se kterým jsem byla přesně tři roky, a asi to právě byl ten vztah z rozumu, který málem skončil svatbou. Naštěstí jsem včas utekla, něco mě v pravou chvíli trklo a já se rozhodla to celé ukončit.

Seznámil nás náš společný kamarád, který mě dlouho přemlouval, ať se s Pavlem sejdu. Říkal mi, že je v tak akorát věku (30), chytrý, vzdělaný, společenský, má dobrou práci, dobře vypadá, chce se ženit… Jinými slovy je připraven na vážný vztah.

Tak dlouho mi to vrtalo hlavou, až jsem jednoho dne souhlasila s večeří ve čtyřech - já, zmiňovaný Pavel, můj kamarád a jeho žena. Bylo to vlastně takové rande naslepo. Pavel se mi líbil. Byl sympatický, ale musím přiznat, ze se mi líbil tak nějak rozumově, ne srdečně, jestli chápete, jak to myslím. Splňoval přesně popis mého kamaráda. Byl to atraktivní, vzdělaný, mladý muž, s dobrým jobem, slušný a ve společnosti oblíbený, připraven se usadit a budovat rodinu.

Tenkrát mi to připadalo skoro jako zázrak. Takových kluků kolem moc nechodilo. Bylo mi 26, tak jsem si říkala, že to s ním zkusím. Prohovořila jsem s pár kamarádkami a každá mi říkala: „ jak je to super, že jsem takového kluka potkala a co by za to ony daly, jaký je to fešák a jak se mu líbím a později jak mě má rád…“

Abych to zkrátila, byli jsme spolu cele tři roky a prakticky od počátku jsme spolu bydleli. Byl naprosto úžasný, spolehlivý, zodpovědný, miloval mě a já se cítila fajn. Ale asi tomu všemu něco chybělo, protože jsem čas od času měla takový pocit, ze to není ono, že možná chci něco jiného nebo někoho jiného. Měla jsem pocit, že mi Pavel vlastně nerozumí. Měla jsem ho ráda, ale spíš jako kamaráda…

Až  teď, s odstupem času si říkám: „jak jsem mohla tak dlouho žít s takovým sucharem, se kterým to neklapalo ani v posteli?!“ Nějak tam prostě nebyla ta chemie, a já si pořád naivně myslela, že se to časem zlepší…

Všechno mi to pořád vrtalo hlavou, prostě jsem si nebyla jistá, jestli je ten vztah v pořádku, a pořád jsem hledala radu u někoho jiného. Rozebírala jsem tyhle svoje pocity dost často s hrstkou důvěrných kamarádek, které mi ale vždycky řekly, že je to vlastně všechno normální - že tyhle problémy taky řeší a že se mi to třeba jenom zdá a ať jsem ráda, že to je tak jak je, že lepšího chlapa stejně ani potkat nemůžu...

Vždycky jsem si vyslechla jejich příhody z manželství nebo vztahu a nakonec si řekla, že to, co mám doma, je asi ten pravý. Navíc jsme byli takový ideální a velmi fotogenický pár a navenek jsme působili jako že nám to úžasně klape.

Nejhorší asi je, že člověk je v tom vztahu sám a že mu nikdo objektivně neporadí, jestli to, co dělá, je dobře. Zkrátka jsem se v tom celém plácala tři roky a pořád si ten vztah sama v sobe řešila.

Díky svému nekonečnému analyzování, jestli je můj vztah v pořádku, jsem úplně zapomněla na sebe a svoje sny. Přestala jsem se zajímat o svoji kariéru. „Zapomněla jsem“, že chci dostudovat vysokou školu… Pořád jsem však neměla sílu z toho vztahu odejít, až do momentu, kdy mě Pavel požádal o ruku a začala se připravovat svatba.

Připomínám, že v té době jsem si já naivka pořád ještě říkala, že třeba ta svatba z toho konečně udělá vztah, který bude mít jiskru, nebo že se to nějak urovná.

Nevím, kde jsem v sobě nakonec tu sílu vzala, zkrátka jsem pět měsíců před plánovanou svatbou odešla - podle Pavlova názoru zbytečně: „Vždyť nám to přece báječně klapalo!“ Podezíral mě, že mám někoho jiného, a dodnes nejspíš nepochopil, proč jsem ten vztah ukončila.

Je to už víc jako rok. Já sice do dneška toho pravého nepotkala, ale rozchodu s Pavlem jsem nelitovala ani minutu. Pro Pavla byl ten rozchod obrovsky šok, který se snažil překonat tím, že si honem našel další přítelkyni. Vystřídal v rychlosti (zřejmě ze zoufalství) pár holek a nakonec během tří měsíců od našeho rozchodu našel holku, se kterou mu to asi klape - před 14. dny se s ní oženil. I když jsem si ho brát nechtěla, dost mě to překvapilo.

Chlapi ty rozchody asi řeší jinak než my, ženy. Já nicméně pořád čekám… Zatím se nikdo zajímavý  kolem mě neobjevil.

Po pravdě řečeno už trochu začínám propadat zoufalství, že ti správní chlapi neexistují. Asi bych potřebovala pár slov útěchy, něco jako „že ten pravý určitě někde čeká" :).

Nebo snad existují jen vztahy založené na rozumu? Existuje opravdová láska? Máte někdo podobnou zkušenost jako já?

Diky moc.

Siskovic

--------------------------------------------------------------------------------


Milá zena in,

páči sa mi, že ste zo vzťahu, v ktorom Vám nebolo dobre, nakoniec odišla. Ten pravý na Vás určite niekde čaká - chce to len trpezlivopsť. Ja som sa vydávala pred troma rokmi, samozrejme z lásky. Na moju "polovičku" som si tiež musela počkať. Pravá láska prichádza neočakávane... Toho pravého budete poznať podľa toho, že nebudete mať žiadne vnútorné pochybnosti :-)

Tak WEĽA ŠŤASTIA!!!

Krásny dníček :-)

   
08.06.2006 - Láska a vztahy - autor: Natálie Rolková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [99] gufca [*]

  Bridgetj: Ať je, co je, to, jak se chová ber jako varování. Je-li takový teď, když si ho vezmeš, přitvrdí a bude se děsně divit, že ti to vadí. Tak rozum do hrsti a ať se ti daří!

  superkarma: 0 09.06.2006, 09:05:27
 2. avatar
  [97] gufca [*]

  A poslední léta v manželství jsem taky poslouchala, jak jsem se změnila, že to nejsem já a měla bych se nad tím zamyslet.

  superkarma: 0 09.06.2006, 08:47:15
 3. avatar
  [96] gufca [*]

  Bridgetj: Já to tu pročetla. Vezmi nohy na ramena a utíkeeej! Není tvůj drahý náhodou narozen ve znamení berana? Jsem znamení jako ty a takový malý poživačný přízemní prasátko jsem měla téměř 20 let. Ráno na půl osomou do práce, ve čtyři z práce, v trenclích hned do postele s papáním, vstát ráno na půl osmou do práce .... A o víkendech raději ani nevstát, jen na jídlo. To byl průběh našeho manželství. K tomu 2 papoušky, psa a dva chlapečky. Na všechno jsem byla sama. Vrtala jsem do zdí díry na obrazy, věšela lustry, spravovala zásuvky, měnila těsnění ve vodovodních bateriích, malovala pokoje, mezi tím řvala na děti... - a on jen blaženě vrněl v posteli a čučel na telko. FUUUJ!!! Ještě, že je to za mnou.

  superkarma: 0 09.06.2006, 08:45:12

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [92] Blueberry [*]

  Suzanne:

  superkarma: 0 08.06.2006, 17:37:42
 2. avatar
  [91] Meander [*]

  damanka: A víš, že máš pravdu

  superkarma: 0 08.06.2006, 17:30:37
 3. avatar
  [90] Suzanne [*]

  Katuš: nejsi naivní, můžeš mít všechno (a taky musíš hodně dát). Láska nevyprchá, ale ztratí se zamilovanost. A potom musíš cítit, jestli s tím člověkem, který je vedle tebe, chceš být celý život, v průserech i radosti. Pokud ano, pak je to láska.

  superkarma: 0 08.06.2006, 17:21:16
 4. avatar
  [88] Jaštěrička [*]

  No.Docela mi naskakují pupínky při větě "ale co když budu sama". Šmarja,ženský,to nedokážete žít plnohodnotný život bez chlapa? Mě přijde,že pokud se někdo upíná jen na vztah, není to v pořádku a je to vysloveně škodlivý, protože se pro toho druhého pak stává součástí domácnosti ,v horším případě koulí na noze .

  superkarma: 0 08.06.2006, 17:04:03
 5. [83] Mončí [*]

  Bridgetj: tak držím pěsti

  superkarma: 0 08.06.2006, 14:47:51
 6. [80] Mončí [*]

  Bridgetj: tak mu přestaň vařit, uklízet, prát i žehlit a klidně mu řekni, že jeho prádlo jsi ty neušpinila. Taky jsem to tak dělala. Jsi přeci jeho milovaná a ne služka.

  superkarma: 0 08.06.2006, 14:44:06
 7. avatar
  [77] gwen [*]

  Bridgetj: Je lepší, když se rozejdete teď, než se pak za 5 let rozvádět se dvěma děckama na krku.

  superkarma: 0 08.06.2006, 14:38:20
 8. [76] Mončí [*]

  Bridgetj: Tak on ti říká, že tě miluje, chce s tebou zůstat,
  ale na druhou stranu chce aby ses změnila?
  Je divnej .
  Pryč od něj, tohle nemáš za potřebí, věř nám.

  superkarma: 0 08.06.2006, 14:35:07
 9. avatar
  [74] marcellina* [*]

  Bridgetj: (71) takze Te nemiluje takovou, jaka jsi - tak to asi nebude ten pravej partner pro zalozeni rodiny

  superkarma: 0 08.06.2006, 14:30:47
 10. avatar
  [73] Meander [*]

  Bridgetj: Protože on je hloupý debil a jako takový se změnit nemůže, páč by to znamenalo dostat rozum. Fakt ti to za to stojí?

  superkarma: 0 08.06.2006, 14:30:26
 11. avatar
  [72] Žížala [*]

  Bridget: a v ČEM by jsi se podle něj musela změnit ? Co mu vadí ?

  superkarma: 0 08.06.2006, 14:29:25
 12. [67] Mončí [*]

  slonbidlo:

  superkarma: 0 08.06.2006, 14:23:08
 13. [63] Mončí [*]

  Bridgetj: to vypadá jako když žije jen proto aby hamal a spinkal.
  Když se k tobě stěhoval tak přeci věděl do čeho jde, tak ať si nestežuje. Měl by se také do toho dění zapojit, víc by se unavil a, co si budeme říkat, po dobře vykonané práci se také dobře a hlavně tvrdě spí.

  superkarma: 0 08.06.2006, 14:20:04
 14. avatar
  [62] Žížala [*]

  Bridget: já myslím že ty víkendy u rodičů už ti vadí spíš jako jedna z posledních kapek, že kdyby se celkově choval jinak tak ti to vadit nebude.

  superkarma: 0 08.06.2006, 14:17:28
 15. avatar
  [61] Gabi [*]

  Bridgetj: já myslím, že první chyba byla začít bydlet společně u tvých rodičů, možná byl nějaký i ušmudlaný podnájem byl lepší. A já, pokud by mě nevzbudili děti, bych v neděli klidně "chrápala do desíti"
  P.S.: Hlavně si nepořizuj dítě, jen kvůli biologickým hodinám s někým, kdo jako partner není perspektivní.

  superkarma: 0 08.06.2006, 14:17:15
 16. avatar
  [59] Gabi [*]

  Siskovic: "člověk je v tom vztahu sám a že mu nikdo objektivně neporadí, jestli to, co dělá, je dobře" Lidi chtěj dnes manuály na všechno !
  Láska přece nejsou endorfiny - manželství je vlastně smlouva. Vztah se musí aktivně budovat, nestačí vedle sebe "vegetovat". Nečti si už před spaním pohádky .

  superkarma: 0 08.06.2006, 14:09:23
 17. avatar
  [57] Žížala [*]

  Bridgetj: a jak to vypadá když se věnuje Tobě ? Ten strach že budeš sama neměj, fakt ne .
  Zvaž kdy naposledy jste si spolu něco pěknýho užili, žes sis pak říkala že to byl super den ? Nebo kdy jste si naposledy hezky o něčem (čemkoli) dlouze podebatili nebo se pořádně nasmáli ? Podle tohohle bych se řídila a rozhodla se.

  superkarma: 0 08.06.2006, 14:03:45
 18. [56] Mončí [*]

  Bridgetj: Karamádka mojí maminky říká :

  Zabít,zahrabat, zadubat, pochcat!!!

  A to bych ti teď radila.

  superkarma: 0 08.06.2006, 13:59:46
 19. [55] Asdareel [*]

  Bridgetj: Chrápe do 10 - jako bych slyšel svoji bývalou ženu

  superkarma: 0 08.06.2006, 13:58:35
 20. [52] Mončí [*]

  Bridgetj:Promiň, asi máš. A že jsi se změnila? Asi ano, protože nejsi šťastná a to je podle mého i jeho vina . Ať se kouká snažit a udělá šťastnou a veselou, pak zase bude mít co chtěl.
  Ale MUSÍ se snažit. Nebo mi napiš kde bydlíte a já mu srovnám cvičky.

  superkarma: 0 08.06.2006, 13:51:24
 21. avatar
  [51] Žížala [*]

  Bridget: já myslím že doma nedospělýho exota máš . Už jen podle toho jak jsi psala že si furt něco vymejšlí, sedí věčně u compu a je neskutečně vybíravej v jídle . Myslím že zpohodlní ještě víc a o romantickém rodinném životě, kdy jedete na výlet a tatínek nadšeně učí syna na kole si s tímhle můžeš nechat akorát tak zdát

  superkarma: 0 08.06.2006, 13:41:29
 22. avatar
  [50] P.Martina [*]

  Bridgetj: Bohužel doma exota nemáš. Můj přítel doma nehne ani prstem a ještě má kecy typu:"Já celej den dělám a mám právo si odpočinout" to bych ho nejradši Ale mám ho ráda i ráda uklízím, ale někdy to už překročí únsnou mez a nejradši bych práskla dveřma.

  superkarma: 0 08.06.2006, 13:38:10
 23. avatar
  [49] Žížala [*]

  BridgetJ: hlavu vzhůru a zabal to, já jsem zabalila vztah po třicítce a děti taky ještě nemám. Můj první expřítel nedospěl doteď a je mu 33 let!
  Rok jsem si dala pauzu od chlapů a pak začala hledat na netu . Teď jsem s 3/4 roku a zrovna koukáme po pozemku na domek . Nikdy nevíš co Tě čeká, a ten xichtík a postava zas tak velkou roli v životě nehrajou.

  superkarma: 0 08.06.2006, 13:34:06
 24. [47] Mončí [*]

  slonbidlo: moc děkuju

  superkarma: 0 08.06.2006, 13:14:38
 25. avatar
  [46] Meander [*]

  Ježíšmarjá! Lidi nestresujte se tak tím rozmnožováním

  superkarma: 0 08.06.2006, 13:12:45
 26. [45] Asdareel [*]

  Traxina (39): Tak záchod ten já dokážu opravit během půl dne. V adresáři si najdu číslo svého instaletéra a stisknu tlačítko "volání."

  superkarma: 0 08.06.2006, 13:12:36
 27. [44] Mončí [*]

  Bridgetj: Neboj , to jsem si říkala taky a víš za jak dlouho se objevil? Za týden! Jo! Ve snu by mě to ani nenapadlo.
  Fakt si myslíš, že samotné ti bude hůř? Já jsem tenkrát došla do stádia kdy jsem měla pocit, že už nemůže být hůř. A taky že nebylo, bylo lít. O hodně. Mít vedle sebe osla, který tě jen ždímá? NE NE!!! Na začátku vztahu s tím bývalým jsem byla energická, plná elánu a usměvavá. Poslední měsíce před rozchodem ze mě byla vyždímaná, vystresovaná a utrápená chudinka. I bývalá skorošvagrová se po našem rozchodu divala jak jsem rozkvetla. Ani jsem si to tenkrát neuvědomovala.
  Přeji ti něco podobného.

  superkarma: 0 08.06.2006, 13:12:32
 28. [40] Mončí [*]

  Bridgetj: tak přesně tohle jsem měla doma také , věděla jsem, že nejsem šťastná a žít takto celý život nechci, tak jsem to utla. Bylo mi 30, nikdo nový na obzoru, ale pokud jsem měla být nešťastná tak radši sama než s ním. No a pak přišel můj skoromanžel ( už jsem ho znala docela dlouho ) a přeskočila jiskra. Teď je mi 33 a za 14 dní si ho beru z lásky i z rozumu.

  superkarma: 0 08.06.2006, 13:00:38
 29. avatar
  [38] malenina [*]

  damanka:

  superkarma: 0 08.06.2006, 12:35:26
 30. avatar
  [36] Florencie [*]

  P.Martina: a ty si piš...dlouho sama nebudeš...jsi kočka

  superkarma: 0 08.06.2006, 12:22:53

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme