Domácnost

Chci pracovat, nikdo mě nechce!


Nespavost. Nervy na pochodu. Zažívací potíže. Špatná nálada. Hádky s partnerem. Stres. To všechno může způsobit nečekaná ztráta zaměstnání, stejně tak jako dlouhodobá nezaměstnanost.

Současná hospodářská situace v zemi a nadbytek pracovních sil na trhu práce v současnosti příliš nenahrává změnám zaměstnání.

V této době bychom si měli pořádně rozmyslet, zda dát v práci výpověď a vydat se za nejistou vidinou pofiderního „superzaměstnání“. I když se nám nelíbí plat či pracovní doba, i když si nerozumím s kolegou, i když je šéf blbec.

Když však už nastane situace, že se z nějakého důvodu ocitneme bez práce, je dobré znát psychologickou taktiku, jak při hledání nového zaměstnání nejlépe postupovat, jak na personalistu či budoucího šéfa nejlépe zapůsobit a pozitivně ve svůj prospěch ovlivnit jeho volbu výběru. 

Seznam serverů
nabízejících práci:

● jobDnes.cz

● Jobmaster.cz

● JobPilot.cz

● Jobs.cz

● KarieraWeb.cz

● KvinJob.cz

● Profesia.cz

● Prilezitosti.cz

● Sprace.cz

Naskýtá se otázka, co potenciálnímu zaměstnavateli na sebe prozradit, a co ne. Co vypíchnout, nebo naopak co potlačit. Bylo by od nás taktické neprozradit na sebe, kolik máme dětí? Máme si ubrat pět, deset let, když je nám padesát, aby nás „mladý kolektiv“ začlenil mezi sebe? Kde je věková hranice, od kdy už patříme „do starého železa“?

Další otázkou je – jak moc novou práci potřebujeme – zda máme vzít za všech okolností, cokoliv se nám naskytne. Snížím tak svou hodnotu, když – byť jen dočasně – vezmu i práci, která je pod moji úroveň? Jak hledat místo, když už mi padesátka dýchá na záda?

Rady týkající se pracovního trhu poskytla Ženě-in personalistka Mgr. Deana Horthová:

Mám děti. Musím se o nich v životopise zmiňovat?

Počet a věk dětí ve svém životopise vůbec nemusíte uvádět. Seriózní zaměstnavatel by měl od vás ve vašem životopise (CV = curriculum vitae) očekávat výhradně informace týkající se profese. Tedy dosažené vzdělání a nadstandardní proškolení, znalosti, informace o vašich schopnostech a veškerou předchozí praxi.

 

Pozor, nejedná se jen o nabyté znalosti, na které „máte papír“! Pokud jste úspěšně vychovala děti a řídila léta perfektně fungující domácnost, můžete směle vyplnit do dotazníku „organizační schopnosti“ a „odolnost vůči stresu“. Nikomu nic není do vašich dětí, rozvodů a prodělaných nemocí. Pokud děti neuvedete, zvýšíte tím šanci, že vás pozvou do dalšího kola, tedy k pohovoru.

 

Trochu jiná situace nastane, pokud si vás pozve potenciální zaměstnavatel k osobnímu pohovoru. Na přímý dotaz je rozhodně lepší nelhat a pravdivě odpovědět, ani nijak nemlžit (o častých angínách se samozřejmě raději šířit nemusíte). Pokud přesto děti nepřiznáte a časem se jejich existence provalí, nemůže být jejich zamlčení pozdějším důvodem k výpovědi. Zaměstnavatel se však bude cítit podveden a při nejbližší příležitosti si najde jiný důvod.

 

Co mohu – coby žena na mateřské – udělat pro to, abych se po jejím skončení vrátila k původnímu zaměstnavateli na své původní místo?

V podstatě nic, lze jen udržovat kontakt a být stále na očích. Čas od času návštěva bývalého pracoviště, telefonát, e-mail, rande na oběd, to všechno může napomoci tomu, aby na vás ve firmě nezapomněli.

 

Ještě lepší je se s bývalým nadřízeným dohodnout na občasné výpomoci. Záskok v době dovolených či krátkodobá brigáda navíc pomůže i vašemu domácímu rozpočtu. Angažujte se a buďte aktivní. Pokud během mateřské absolvujete doplňkový kurz ke zvýšení kvalifikace a získáte diplom nebo certifikát, budete pak ve výhodě.

 

Ztratila jsem práci a už mi není ani 25, ani 35, dokonce mi už bylo 45...

Ve svém životopise věk neuvádějte. Podobně jako s dětmi tak zvýšíte pravděpodobnost, že vás pozvou k dalšímu pohovoru. Poradíme vám trik: Pokud vypadáte mladistvě, přiložte k životopisu svou fotografii.

 

Neseďte na zadku a nespoléhejte se jen na nabídky z úřadu práce. Rozhoďte sítě mezi známými, kontaktujte bývalé kolegy, pátrejte na internetu. Načas přijměte i práci na dobu určitou, využijte alespoň jednorázovou pracovní příležitost či dočasnou výpomoc. Pokud se stanete členem týmu a osvědčíte se, váš věk pak přestane hrát roli a můžete se dočkat i lepší nabídky.


Navštěvujte vzdělávací kurzy a semináře, učte se jazyky, zajímejte se o novinky v oboru a zdokonalujte své počítačové dovednosti.

 

Mám vzít i horší práci, než na jakou mám kvalifikaci (úklid apod.)?

Vaši aktivní snahu zapojit se do pracovního procesu dnes většina personalistů ocení. Výhodou ovšem je, když si současně zlepšujete kvalifikaci – například výukou v jazykové škole. Tím dáváte najevo, že vy sama považujete momentální stav za dočasný a že jste připravena přijmout každou výzvu.

 

Návody a užitečné rady, jak správně sepsat životopis a jak se chovat během přijímacího pohovoru, najdete na www.prace.cz.

   
27.03.2009 - Dům a byt - autor: Marie Šrámková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [142] Františka Švecová [*]

  Já začala v jedné fabrice, kde jsem pracovala manuálně, ale už jsem začala dělat i jednodušší papírování, o zbytek se postará účetní.

  superkarma: 0 06.03.2014, 11:07:13
 2. avatar
  [141] Myškomedvídek [*]

  ná úřadě jsem byla jen jedou a za týden jsem měla práci v které pracuji dotetSml75

  superkarma: 0 24.04.2009, 11:26:23
 3. avatar
  [140] Janulina [*]

  peetrax (101): tím "vnutit" se do firmy jsem myslela k někomu známému, hlavně do těch malých firem, kde zastaneš několik funkcí najednou - od účetní po svačinářku - takových lidí je potřeba hrozně moc a pak se bez tebe neobejdou. Jde o to být prospěšný a zároveň se neštítit občas udělat míň kvalifikovanou práci. Aspoň mám tady u nás takovou zkušenost, že někteří lidi prostě jsou potřeba a pro firmu jsou prospěšní, jiní míň...
  jinak chodí nám na mail taky že by u nás chtěli třeba na praxi a to schováváme a v případě potřeby (nemoc kolegyně nebo tak) jsme schopní to využít. Ale kdyby k nám někdo přišel osobně, na to bysme asi fakt neměli čas. Taky nevím, jestli hned posílat životopis nebo jen mail, že v případě zájmu pošle CV. Nevím, jakou máte zkušenost, já jsem nikdy takhle nevyžádané maily neposílala

  superkarma: 0 31.03.2009, 09:29:47
 4. avatar
  [139] Ťapina [*]

  kareta: Pakliže nikoho nehledám, tedy jaksi VŮBEC nehledám a nepředpokládám, že bych v dohledné době hledala, tak mi tihle zájemci klidně splynou s těma podomníma obchodníkama, protože je pouštím jedním uchem tam a druhým ven a chci, aby hlavně už vypadli Kdybych přece jenom jednou někoho hledala, dám si inzerát a budu vybírat z těch, co přijdou potom, nepamatuju si jméno ani jednoho z těch, co se ptali doteď a nevím, k čemu by mi byl někdo, kdo hledal práci před dvěma lety. Pokud ji ještě pořád nemá, tak je něco špatně.
  I zájemce o praxi vezmu radši takového, který pošle mail, než takového, který se přijde vnutit bez ohlášení osobně.

  superkarma: 0 30.03.2009, 12:23:03
 5. avatar
  [138] Blues [*]

  Solei: Zkušenost z minulých zaměstnání, viděla jsem to zevnitř. Poslat životopis a nabídku je něco jiného, to jsem taky do několika firem poslala. Ale mluvím o osobních, předem nedomluvených návštěvách. Ty prostě většinou obtěžují, podobně - jak tu někdo zmínil - nepozvaní podomní prodejci.

  superkarma: 0 30.03.2009, 11:57:34
 6. avatar
  [137] kareta [*]

  Ťapina: tak zdůvodnit si to umíš
  1) pokud mi někdo přijde do firmy sám a aktivně se zajímá, zapamatuju si ho
  2) nesnáším zástupy z ÚP, nebo co se hlásí na inzerát, splynou
  3) těch aktivních je velmi málo, nehrozí, že zahltí

  superkarma: 0 30.03.2009, 11:34:26
 7. avatar
  [136] Ťapina [*]

  kareta: Aby to bylo nějak reálně možné, tak by musela každá, i ta nejmenší firma, mít extra člověka, který se zabývá personalistikou a za kterým by tihle osobně obcházející zájemci mohli chodit. Jinak to docela narušuje provoz, vem si jenom jak otravní jsou podomní prodejci. Na prvních pět jsem byla slušná, posledním pěti už jsem řekla "nashledanou" a přirazila dveře před nosem, sotva z nich vylezlo, co jsou zač. Já jsem v práci sama a musím pracovat, ne furt vysvětlovat, že nechci nic koupit, ani se podívat, nikoho zaměstnat, ani si poslechnout, co umí. Těm, co pošlou životopisy, všem jednotlivě odpovídám, považuju to za slušné, ovšem VE VOLNÉ CHVÍLI, ne tehdy, kdy je zrovna napadne vlézt mi do pracovního dne.

  superkarma: 0 30.03.2009, 10:31:13
 8. avatar
  [135] Solei [*]

  Blues: nevím kdes na to přišla. I u nás je běžné a dokonce žádoucí aby člověk sám aktivně hledal práci a rozesílal do firem životopisy i když zrovna zaměstnance nehledají. A firmy na to reagují.... tam kde pracuju ležel můj životopis půl roku, a když hledali zaměstnance šli lidé, kteří měli životopis ve firmě k pohovoru jako první.

  superkarma: 0 30.03.2009, 08:50:59
 9. avatar
  [134] kareta [*]

  Blues: oni ti aktivní to dělají i tady. Prostě existují 3-4 firmY, kde by člověk chtěl dělat, tak se tam prostě půjde zeptat, představit a třeba bude mít štěstí. Neměla jsem na mysli obrazit všechny zaměsatnavatele v okolí. I když- proč ne, že?

  superkarma: 0 30.03.2009, 08:00:48
 10. avatar
  [133] Blues [*]

  No, v zahraničí je asi obcházení firem běžné, ale tady na to zaměstnavatelé vesměs reagují stylem "zase někdo otravuje, my nikoho nehledáme, zbavte se ho nějak". Takový uchazeč se ani nedostane k tomu, aby ho vyslechli, co může nabídnout. Maximálně si (ti slušnější) vezmou vytištěný životopis, aby ho vzápětí zahodili. Prostě se vedení firmy nehodlá zabývat potencionálními uchazeči, když momentálně sami necítí potřebu někoho hledat. A když hledají, sami vystavují inzeráty - ani prohledávání vystavených životopisů třeba na cvonline.cz a oslovování kandidátů není běžné.

  superkarma: 0 30.03.2009, 00:57:18
 11. avatar
  [132] Evelina [*]

  Světýlko: My to musíme už nějak doklepem ..., naše děti snad z toho prchnou někam ven, třeba na UKRAJINU ...

  superkarma: 0 29.03.2009, 23:49:57
 12. avatar
  [131] Světýlko [*]

  Evelina: Jo, taky bych letěla klidně třeba do Řecka dělat pokojskou...ale nejsem mladá a bezstarostná. Jinak bych prchla a zkusila něco jinde - dnešní mládež má AJ zažitou jako my RJ, tak se neztratí a některé dveře se jim otevřou . Ale co my tady?

  superkarma: 0 29.03.2009, 23:39:49
 13. avatar
  [130] peetrax [*]

  Světýlko: já vím - proto mě udivuje, že si myslí, že to asi všude ve světě chodí stejně. A posílá mě trpět, když se hodlám zachovat podle českých zvyklostí.

  superkarma: 0 29.03.2009, 23:37:03
 14. avatar
  [129] peetrax [*]

  Evelina: to je aspoň přístup. Já mám ráda svoje Brno a vím, že bych chtěla pracovat tam. Absolvent teda jsem, ale díkybohu mám odpracovaný rok během posledních tří let, tak mám nárok na podporu.

  superkarma: 0 29.03.2009, 23:35:58
 15. avatar
  [128] Světýlko [*]

  peetrax: Ona to Kareta (ode dveří ke dveřím) dělala v zahraničí. V ČR se to takhle prostě nedělá. A taky zřejmě není na pracáku, takže: kdo nezažil, neví.

  superkarma: 0 29.03.2009, 23:34:21
 16. avatar
  [127] Evelina [*]

  peetrax: já kdybych vylezla ze školy jako absolvent, tak rychle pryč z týhle republiky, někam pěkně do teploučka, moře, teplo...pohoda

  superkarma: 0 29.03.2009, 23:33:39
 17. avatar
  [126] peetrax [*]

  už jsem to říkala jinde, ale hledám dejme tomu asistentskou pozici, pracovat bych mohla v Brně. Dostala jsem nabídku na jednu asistentskou pozici v Jihlavě, jednu asistentskou pozici v Plzni a jednu asistentskou pozici v Chebu, to bylo vše, co mi pracák nabídnul. A příště už neměli ani to.

  superkarma: 0 29.03.2009, 23:31:14
 18. avatar
  [125] rek11 [*]

  Světýlko: nee,tady je vydedencu vic kdyz mi kamaradky s rodinama vypravi o tom,ze jim firmy dluzi desetitisice a ze nejsou zakazky atd....clovek by brecel

  superkarma: 0 29.03.2009, 23:30:20
 19. avatar
  [124] rek11 [*]

  Světýlko: mno jenze kdyz se nezaregistrujes,tak paltis,ja doufala,ze najdi rychle-nemivala sjem s tim problemy.... a ted? jsem mesic bez prace a,oblitavam personalky,pohovory.....zkusila jsi to ted? ponikat v cem? vis kolik lidi ted prislo o praci?kolik podniku padlo? vis kolik jich ani nedostalo penize?

  superkarma: 0 29.03.2009, 23:28:47
 20. avatar
  [123] peetrax [*]

  a já se tu nakonec ještě dozvím "tak si trp", když nechci obcházet jedny firemní dveře od druhých... Taková rada mi po pětiměsíčním hledání práce přijde fakt jako fake.

  superkarma: 0 29.03.2009, 23:27:32
 21. avatar
  [122] peetrax [*]

  Světýlko: no bohužel to tak je.

  superkarma: 0 29.03.2009, 23:26:44
 22. avatar
  [121] peetrax [*]

  Evelina: nejhorší je, že ne každý dostane nějako tu kačku z pracáku. Když mluvím za sebe, já naštěstí jo, ale když vyleze ze školy absolvent, který předtím nepracoval /např./, tak má smůlu. Atd.

  superkarma: 0 29.03.2009, 23:25:51

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [120] Světýlko [*]

  peetrax: Díky za info, já myslela, že nikdo nechce jenom mě. To si pak totiž takhle člověk připadá...A je to fakt chvílema na depku nebo na .

  superkarma: 0 29.03.2009, 23:23:30
 2. avatar
  [119] Evelina [*]

  Světýlko: Já vím, je to šílený!!! ale aspoň těch pár měsíců dostávat nějakou tu kačku , co tam dávají za nabídky, to si člověk najde na internetu sám... jedině podnikat! ale v dnešní době nevím v čem?! je to začarovaný kruh, nemají, nezaplatí a já taky nemám a nezaplatím...

  superkarma: 0 29.03.2009, 23:22:46
 3. avatar
  [118] peetrax [*]

  Světýlko: ale oni opravdu nikoho neberou.

  superkarma: 0 29.03.2009, 23:13:06
 4. avatar
  [117] Světýlko [*]

  Šupajdit na pracák...No a co potom??? Tam totiž vůbec nepomáhají! Hledám taky všudemožně a sedm měsíců nic. Jak to čtu, tak neberou mladé, staré, maminy, VŠ, SŠ,...asi nikdo nikoho nebere. No jo, vždyť je ta krize! Ach jo.

  superkarma: 0 29.03.2009, 23:10:15
 5. avatar
  [116] Evelina [*]

  kebulkaevulka: šupajdit na pracák...

  superkarma: 0 29.03.2009, 21:39:35
 6. avatar
  [115] rek11 [*]

  peetrax: to ne,ta pani,co mi to rikala,mi apson napsala mail jinak je fakt,ze si pomalu nejsem jista,jestli chci jeste ty maily dostavat

  superkarma: 0 29.03.2009, 21:39:30
 7. avatar
  [114] kebulkaevulka [*]

  Zatím se mě to netýká,ale až to bode aktuální ,tak budu v háji

  superkarma: 0 29.03.2009, 21:38:13
 8. avatar
  [113] peetrax [*]

  rek11: žejo! Pak se chudáci na ty životopisy ani neozvou.. to bude tím šokem.

  superkarma: 0 29.03.2009, 21:37:50
 9. avatar
  [112] rek11 [*]

  peetrax: ale budes se divit i zamestnavatele jsou zaskoceni,vydaji inzerat a vrhne se na ne hromada lidi

  superkarma: 0 29.03.2009, 21:13:38
 10. avatar
  [111] peetrax [*]

  rek11: souhlas... navíc teď, když je ta "krize", která se v této oblasti fakt docela dost projevuje.

  superkarma: 0 29.03.2009, 20:52:17
 11. avatar
  [110] peetrax [*]

  kareta:

  superkarma: 0 29.03.2009, 20:50:46
 12. avatar
  [109] rek11 [*]

  kareta: já ti nevím,češi jsou sami o sobě dost protivný,kde kdo je kde cim otravuje....Plati tu trochu jiny pravidla hlavne v nabidce,kdybych mela vic co nabidnout,tak by se jeste dalo uvazovat...ale takhle by to asi bylo dost divny

  superkarma: 0 29.03.2009, 19:52:46
 13. avatar
  [108] kareta [*]

  peetrax: tak si trp

  superkarma: 0 29.03.2009, 19:47:51
 14. avatar
  [107] peetrax [*]

  Ťapina: taky se mi to obcházení firem nějak nepozdávalo.

  superkarma: 0 29.03.2009, 19:43:17
 15. avatar
  [106] Ťapina [*]

  Zaplať pánbůh, že mně se lidi snaží vnutit do firmy nanejvýš rozesíláním životopisů. Kdybych měla se stejnou frekvencí osobně říkat "ne, nikoho nehledám, nepotřebuju, nechci", tak už bych za chvíli asi byla zlá

  superkarma: 0 29.03.2009, 19:34:28
 16. avatar
  [105] peetrax [*]

  kareta: já jsem rozeslala zatím 60 životopisů a nic. A ještě abych tak obcházela firmy, který spíš propouštějí, než nabírají nový lidi.

  superkarma: 0 29.03.2009, 18:51:09
 17. avatar
  [104] kareta [*]

  peetrax: já to tak dělala- sice ne v čr, ale funguje to

  superkarma: 0 29.03.2009, 18:45:50
 18. avatar
  [103] peetrax [*]

  kareta: to je sci-fi.

  superkarma: 0 29.03.2009, 18:44:00
 19. avatar
  [102] kareta [*]

  peetrax: vyhlídneš si firmy a chodíš se ptát, jestli někoho nehledají, že umíš to a to

  superkarma: 0 29.03.2009, 18:40:59
 20. avatar
  [101] peetrax [*]

  Janulina: jak se to prosím dělá - "vnutit se do firmy"? To bych taky potřebovala, v Brně.

  superkarma: 0 29.03.2009, 18:38:27
 21. avatar
  [100] rek11 [*]

  Janulina: mno udelam par sachu s zivotopise,sikovna sjem,tak se snad vecpu

  superkarma: 0 29.03.2009, 18:00:48
 22. avatar
  [99] Janulina [*]

  rek11: Tak ať ti to vyjde, v personálce by to bylo určo zajímavé . nebo se vnuť do nějaké firmy. Tak ať ti to vyjde

  superkarma: 0 29.03.2009, 17:57:30
 23. avatar
  [98] rek11 [*]

  Janulina: já to mam složitejsi,ja k tomu mam stredoskolske vzdelani-zdravotnictvi,ale VS studuju ekonomku-to me hodne bavi...BC bych mela mit pristim orkem-pokud si to nenatahnu. Me by prave vyhovovala nejaka pozice pro vsechno s velkou mirou samostatnosti.Ono je to taky v tom,ze jedno vyberko trva tak 3-4 tydny,ted se mi ozyvaji personalky s vyberovkama treba z poloviny unora Mno maji dost casu,tomu verim Do konce tydne se mi maji ozvat z jedny zacinajici personalky-zatim by to bylo na pul uvazku...uz tomu ani neverim

  superkarma: 0 29.03.2009, 17:50:43
 24. avatar
  [97] Janulina [*]

  rek11: aha, no ja jsem teď už v Brně, ale pamatuju si, že jsem se na podobné pozice hlásila (asistentka) když jsem měla přerušenou VŠ. A nic jsem nesehnala. Pak jsem si uvědomila, že by mě to asi stejně nebavilo a vrátila jsem se na VŠ. Sice teď dělám něco jinýho, ale bavilo by mě víc než "sekretářku" dělat v cestovce, v personální agentuře nebo tak. Hodně mých známých taky teď pracuje tak, že jsou zaměstnaní ve firmách svých známých jako lidičky "pro všechno" - od účetnictví po nošení obědů - jak já tomu říkám a jsou spokojení, protože šéfové moc neprudí a zároveň se snaží makat co nejlíp, není to pro ně prostě cizí firma, kde si odsedí 8 hodin. No přeju ti ať seženeš něco super, co tě bude bavit, určitě zkus i něco, kde chtějí VŠ (nepíšeš, jakou máš), ale jestli je nějak zaměřená, zkus takovou práci, kde chtějí VŠ. Výška totiž třeba pro mě není jen o tom, jaký obor člověk vystuduje, ale značí, že je člověk schopný samostatně a rychle pracovat, organizovat a nebojí se nových věcí.

  superkarma: 0 29.03.2009, 17:38:35
 25. avatar
  [96] rek11 [*]

  Janulina: jenže ted je tu strasny naval,mozná bych normalne sanci mela.Ale je tu hodne nezamestnanych a ja potrebuju praci na plny uvazek,uz ani moc neresim pracovni dobu.Vetsinou se hlasim na asistentsky pozice-administrativa.

  superkarma: 0 29.03.2009, 17:25:13
 26. avatar
  [95] Janulina [*]

  rek11: z Prahy? a vadí jim VŠ? to se fakt hrozně divím . Když jsem tam kdysi (kolem roku 2000) studovala, našla jsem si během 2 dnů práci na 2x v týdnu na letišti Ruzyně v DHL. nakonec jsem to zrušila, protože se mi tam nechtělo přes celou Prahu jezdit každý týden a chodila jsem na jednodenní brigády, ale překvapilo mě, kolik lidí třeba na 1-2 dny v týdnu byli ochotní vzít. Platili slušně. Fakt záleží, co bys chtěla dělat, možná prostě vadí šéfovi bez vysoké vzít zaměstnance s vysokou. Aby ses ale tím, že VŠ neuvedeš zbytečně nepřipravila o lepší místo a zbytečně nedělala horší práci.
  Já úplně koukám - fakt - to jako vezmou radši někoho s nižším vzděláním, bez jazykovým znalostí a bez zájmu rozšiřovat si další znalosti ??

  superkarma: 0 29.03.2009, 17:20:19
 27. avatar
  [94] rek11 [*]

  Janulina: no jsem z Prahy nejvic vsem vadi ta VS,asi ji fkatz toho zivotopisu vyrazim,nedam tam ani franinu,mozna si odpustim i tu personalistiku udelam pokus,co to udela

  superkarma: 0 29.03.2009, 14:40:31
 28. avatar
  [93] Janulina [*]

  rek11: ne 300 blbů :-D 300 lidí, kteří mají v republice tyhle zkoušky, ale nikdo v okolí k dispozici

  rek11: co fakt zkusit nějakou živnost? dá se dělat cokoliv, když jsi schopná studovat VŠ, naučíš se cokoliv
  Fakt koukám, jak je to problém. A ze kterého jsi města?

  superkarma: 0 29.03.2009, 13:08:05
 29. avatar
  [92] risina [*]

  bruna: Buď ráda, že ti zaměstnavatel tu dovolenou dá - nemuseli by.

  superkarma: 0 28.03.2009, 23:05:04
 30. avatar
  [91] rek11 [*]

  bruna: já se hlasim na pozice,kde chteji vetsinou SS,takze realne uvazuju,ze to do zivotopisu prestanu uvadet

  superkarma: 0 28.03.2009, 19:12:59

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme