Bulvár

Chci na tu hrůzu zapomenout

Věříte v reinkarnaci? Ve stěhování duší? Věříte, že existují věci mezi nebem a zemí? Další strašidelný příběh nám poslala čtenářka Desnika.

Před dvěma lety jsem se starala o jednu nemocnou starou paní na britských ostrovech. Paní Daisy většinu dne proklimbala v křesle, což pro mě bylo štěstí, jinak byla hrozně protivná a sekýrovala mě za každou maličkost. Tělesně byla jako věchýtek, ale její tmavé oči se dokázaly podívat tak zle, že mi běhal mráz po zádech.

Celá její rodina žila v rozlehlém sídle u jezera, docela stranou od menšího města. Hlava rodiny, Patrick, byl zvláštní patron, věčně zalezlý v knihovně, kde měl kromě starých foliantů vázaných v kůži i nový počítač. Měl divný, uhýbavý pohled a studené ruce, snažila jsem se mu jít z cesty. Jeho bratranec Rony byl úplně jiný. Okouzlující, zábavný a uhrančivě krásný. Jemu bych se do cesty ráda zapletla, ale on si všímal jen vzdálené sestřenice Alison, která u nich už rok bydlela. Pořád byli spolu, vtipkovali, smáli se a Rony ji rád strašil historkami o oživlých mrtvolách.

Pak se během dvou dnů toho seběhlo strašně moc. V sobotu ráno jsem šla probudit starou Daisy, ale ta nedýchala. Rodina to brala v klidu, nikdo nedával najevo emoce. „Netrpěla,“ řekl stručně zamračený Patrick. „Neviděla jsi Alison?“ zeptal se mě ustaraně Rony u oběda. Venku mlha, jako by se dala krájet, přesto jsme se rozběhli po domě, pánové hledali v parku a kolem jezera.

Procházela jsem chodbu vedoucí do sklepních prostor a zahlédla jsem pootevřené dveře do pokoje. Zvědavě jsem nakoukla. Proti dveřím viselo zrcadlo, před nímž stála žena. Byla to Alison. Naše pohledy se setkaly a já ztuhla. Z mladé dívčí tváře na mě zíraly uhrančivé Daisiny oči a propalovaly se mi do mozku. Přibouchla jsem dveře a utíkala pryč.

Najednou mě někdo popadl za ruku a zakryl dlaní pusu. „Tiše!“ sykl mužský hlas. Poznala jsem Patricka a skoro omdlela strachem. „Do svého pokoje už nesmíte, svezu vás na nádraží, rychle!“ Hlavou se mi honily děsivé představy, že mě někam zaveze a zabije… „Pospěšte si, Rony vás už hledá,“ řekl Patrick důrazně a já najednou vše pochopila. „Tady máte nějaké peníze a letenku,“ řekl Patrick, když mě vysadil na nádraží. „Vlak vám jede za deset minut.“ Dívala jsem se na něj a viděla vnitřně zhrouceného muže. „Ve vlastním zájmu mlčte, stejně by vám nikdo nevěřil. Stěhování starých duší do mladých těl – to přece odporuje vědeckému poznání, ne?“ uchechtl se, otočil a odcházel. „Děkuju!“ zavolala jsem. Neotočil se, jen mávl rukou. Naštěstí jsem se dostala v pořádku domů. Od té doby se snažím, abych na tu hrůzu zapomněla.

Desnika

Děkujeme za tajemný příspěvek. Máte i vy nějaký? Máte doma malého strašáka? Pořídila jste si halloweenskou výzdobu? Podařilo se vám někoho opravdu vylekat, nebo naopak někdo vyděsil vás? Zažila jste situaci, kdy jste se opravdu něčeho bála? Máte v zásobě nějaký strašidelný příběh? Má se ve vašem okolí vyskytovat bílá paní, ohniví psi nebo zakopaný poklad?

Pochlubte se nám! Svoje příběhy nebo fotky s vaším komentářem můžete posílat až do dnešních 14.00 hodin na e-mail:

redakce@zena-in.cz

Došlé příspěvky budeme v průběhu celého dne zveřejňovat, a ty nejzajímavější, jak už bývá zvykem, odměníme.

   
29.10.2009 - Blog redakce - autor: Eva Soukupová

Komentáře:

 1. avatar
  [9] dajdada [*]

  v tom bude určitě sexuální podtextSml30

  superkarma: 0 29.10.2009, 22:57:41
 2. avatar
  [8] barkl2 [*]

  Taky to nechápu, pokud to není vymyšlené, poproste Desniku ať nám to vysvětlí.Sml15

  superkarma: 0 29.10.2009, 21:36:34
 3. avatar
  [7] Klim [*]

  Autorka má asi VELMI bujnou fantazii. Paranormální jevy i reinkarnace ano, ale takto NE Sml30Sml30Sml30. To teda byla volovina Sml23.

  superkarma: 0 29.10.2009, 19:56:38
 4. [6] xenie [*]

  nelze to prosim napsat s vysvetlivkami pro nas mene chapave ? proc rony hledal nejdrive alison a potom autorku ? a co se stalo za hruzu ? asi mam dnes extremne dlouhe vedeni ...Sml80

  superkarma: 0 29.10.2009, 19:07:48
 5. avatar
  [5] Blueberry [*]

  Tez se hlasim k tem nechapavym!

  superkarma: 0 29.10.2009, 18:25:54
 6. [4] Troi [*]

  tak jsem asi magor, ale taky nevím jsem to nepochopila

  superkarma: 0 29.10.2009, 16:58:30
 7. [3] slunicko21 [*]

  Tak to jsme dvě, Maši hlavou mi po přečtení proběhly úplně stejné otázky jako ty tvoje. Asi by nám autorka měla podat nějaké vysvětleníSml23

  superkarma: 0 29.10.2009, 15:06:59
 8. avatar
  [2] Maši [*]

  Asi jsem blbá, ale nějak jsem to nepochopila....proč ji Rony hledal a co s tím měl společného..? A proč musela odjet tak rychle?Co by se stalo, kdyby zůstala..?A kam se poděla skutečná Alison..? Jsem z toho jeliman....Sml80 

  superkarma: 0 29.10.2009, 14:45:24
 9. [1] Klára Křížová [*]

  To je teda strašidelný!

  superkarma: 0 29.10.2009, 14:29:04

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme