Bulvár

Chci být lepší než všichni ostatní

Dobrý den ženy-in...

Myslím, že nikdo není s sebou zcela spokojen a ani já nejsem výjimkou. Každý den se na sebe kriticky dívám do zrcadla, pozoruji mé „špíčky" a děsně se snažím proti nim bojovat tím, že pravidelně (spíše nepravidelně, protože kdy se mi zachce asi není pravidelnost) chodím do posilovny. Když už se k té posilovně odhodlám, všem z mého okolí je nejspíš jasné, že jsem na sobě objevila další nedokonalost, proti které dělám tak zásadní krok = jdu cvičit a držím jednodenní dietu (jednodenní proto, že druhý den nemůžu odolat těm dobrůtkám). Takže boj proti mé nedokonalé postavě je vlastně marný. Ani péče o svůj zevnějšek není zrovna příkladná. Většinou v zimních měsících mě velmi unavuje holit si nohy - výmluvy jsou obvykle takové, že nemám čas a že v zimě se mi na nohy stejně nikdo nedívá, takže to odkládám ze dne na den, až vypadám jako nějaký orangutan.

Co se týče toho, co bych změnila na svém chování, vystupování a mých vlastnostech, byla by to hlavně má rozdvojená osobnost. Zkrátka, někdy nevím, co vlastně chci. Jednu chvíli jsem milá, přející, a ve druhé chvíli bych naopak všechny kolem sebe zadupala do země. Dělá to možná to, že jsem ve znamení blíženec - rozdvojená osoba, ale to není omluva.

Dalším, co bych na sobě změnila, by byla sobeckost a také moje urputná ctižádostivost. Kladu si v životě velké cíle a nároky a jdu jak se říká přes mrtvoly". S tím je také spojena má soutěživost - tzv. chci být lepší než všichni ostatní. Samozřejmě, že se to vždy nedaří. Člověk se musí vypořádat s tím, že nikdy nemůže být nejlepší, a také by měl pochopit to, že nikdo není dokonalý. Ovšem to není nabádání, abychom všechny své chyby omlouvali větou „Nikdo není dokonalý"... měli bychom ty chyby alespoň na minimum omezit...

Krásný den přeje Trpajzlig


Děkujeme za pěkný příspěvek :).

redakce@zena-in.cz

   
05.06.2007 - Společnost - autor: Ivana Kuglerová

Komentáře:

 1. avatar
  [2] wampiregirl [*]

  Trpajzlik: Naprosto tě chápu. A taky jsem blíženec, ale na to se fakt nedá pořád vymlouvat

  superkarma: 0 05.06.2007, 15:37:23
 2. avatar
  [1] Japina [*]

  To je docela dobrá zpověď ..., člověk by měl upřímný v prvné řadě k sobě, k tomu gratuluji . Já jsem taky Blíženec - ctižádost mi do vínku sudičky dát zapommněly, zato potrhlosti jsem dostala pěkný nášup, ale kdybych na sebe měla něco prásknout, tak jsem občas docela škodolibá - znáto to, když na chodníku zakopne babka, tak jí zvednu a ještě jí pomůžu posbírat nákup, ale když zakopne vifintěná modedáma, která s naprostou samozřejmostí všechny přehlíží, tak se musím držet, abych jí neskopla zpátky.

  superkarma: 0 05.06.2007, 15:27:43

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme