Protože od rodičů má čtenářka Eli.Emanuela zkušenost, že se oblečení na ven měnilo v oblečení na doma, když už bylo starší, rozhodla se časem takto nepostupovat. Nenosí věci až do roztrhání...

I doma to sluší čtenářce s nickem Eli.Emanuela...

To se doma donosí

U nás doma se chodilo v tom, co už na ven nebylo. Vytahaná trika, tepláky s flekem, který se nedá vyprat, ... Peněz nebylo, takže oblečení se nosilo do roztrhání. A když už to nebylo k unošení, nastříhaly se z toho hadry na zem a hadříky na utírání.
Tento zvyk jsem si přenesla do manželství. Ze začátku jsem byla zvyklá chodit ve volném oblečení. Navíc jsem otěhotněla, takže potřeba volného oblečení se ještě zvýšila. Nějak jsem na parádu nehleděla, hlavně, že je to pohodlné, nikde to neškrtí, netlačí, ...
Postupem času jsem ale došla k částečné změně přesvědčení. I nadále doma nosím pohodlné oblečení, ale už to neznamená, že nosím věci do roztrhání. Rozlišuji, kdy si co oblíct. Když jsem doma úplně sama a nikoho nečekám, dovolím si vzít na sebe něco méně pěkného. Zejména když se chystám péct, zavařovat, uklízet a podobně, prostě když hrozí, že si můžu oblečení nenávratně umazat či zničit (třeba Savem). Ale když je doma rodina, vybírám si hezčí kousky. Sice si vezmu volné triko, ale „to lepší“, ne to, kde mám otisknuté ručičky od dávného malování s dítkem, ne to vytahané, do kterého by se pohodlně vešel i můj muž. Stejně tak tepláky - můžu si vzít vytahané, ve kterých vypadám hrozně, jako v pytli, nebo ty, které jsou sice obtáhlé, ale ještě příjemně, a ve kterých mi to sluší.
Chci být pro svého muže stále pěknou ženskou, a tomu nepomůže vytahané, nepěkné domácí oblečení. Ale zase si chci doma užít pohodlí, neškrtit se v obeplých riflích a podobně. Vždyť i tepláková souprava může slušet. Takže jsem udělala něco jako kompromis - doma chodím v domácím, volném, pohodlném oblečení, ale snažím se, aby mi to i v tom slušelo. :)

S přáním pěkného dne,
Eli.Emanuela

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 14. 11. 2012: Domácí oblékání

  • Převlékáte se do domácího? 
  • Vystačíte si s džínami a trikem, nebo jste pro pohodlnější oblečení?
  • Nosíte tepláky, speciální domácí oblečení, pohodlné šaty, nebo župany?
  • Jaké oblečení je vám příjemné, co nejraději nosíte, abyste si odpočinula?
  • Jste schopná být v jednom oblečení celý den?
  • V čem byste rozhodně nechtěla trávit chvilky volna? Záleží vám třeba na materiálu, údržbě, vzhledu?
  • Chcete, aby vám to slušelo, nebo to doma nijak neřešíte?

Napište nám, pošlete třeba fotku svého domácího oblečení. Na vaše příspěvky se těšíme na adrese: redakce@zena-in.cz

Co vám můžeme nabídnout za příspěvek?

Balíček kosmetiky Oriflame MILK&HONEY v němž najdete tělové mléko a denní krém.

Chcete-li mít šanci na získání dárku, posílejte příspěvky nejpozději 14. 11. 2012 do 14.30 hodin.

Reklama