Žijete v poklidném spokojeném vztahu? Pak tloustnete rychleji, než kdybyste byli sami. Podle výzkumů za to především může spokojený partnerský život. Ten, kdo je sám, tloustne výrazně pomaleji.

Podle serveru agentury Novinky.cz to potvrzuje studie americké univerzity Chapel Hill v Severní Karolíně, která sledovala osm tisíc mladých lidí. Ti v průběhu pěti let přibrali na váze v průměru devět kilogramů. Ženy zhruba sedm a muži asi jedenáct. Mezi nimi pak nejrychleji zvětšovali své tukové zásoby lidé, kteří žili ve spokojeném partnerském vztahu. U žen byl v takovém případě průměrný přírůstek na váze jedenáct kilogramů, u mužů dokonce 13,5 kilogramu.

Podle autorů studie za to mohou dva hlavní faktory. Lidé ve vztazích méně cvičí kvůli povinnostem v domácnosti a kolem dětí. Podle odborníků by šlo využít vliv, jaký dvojice na sebe mají, takže by se partneři mohli pozitivně chovat a podporovat jeden druhého ke zdravému životnímu stylu. Například páry, kde jeden z dvojice musí dodržovat přísnou dietu a cvičit kvůli zdravotním problémům, se většinou k němu přidá i ten druhý a začne rovněž hubnout a dodržovat lepší životosprávu.

Projevuje se i u vás spokojenost nabíráním kilogramů? Nebo naopak tloustnete při stresu? Pokud máte partnera a chcete se mu líbit, držíte tajně dietu?

Reklama