Domácnost

Chcete zhubnout? Pořiďte si psa kouli!

Zapomeňte na zaručené diety, stejně vám nepomůžou. Udělejte dobrý skutek a jednomu zvířeti darujte kvalitní život. Jistě vám bude vděčné a zahrne vás láskou.

Bohužel musím zklamat milovnice koček, kocourů a koťat, tyto šelmičky jsou pro vaši štíhlou postavu naprosto nevhodné, neb nedodávají potřebnou motivaci a navíc jsou to zvířata samostatná.

Pořiďte si psa, ale ne ledajakého. Chce to psa kouli, čili tlustou, ohavnou a naprosto ošklivou bestii, která nedokáže nic víc než jen ležet, funět, spát a žrát. Že už něco takového doma máte? Tím lépe. Začátek je snadný. Pozorně prohlížet a sledovat každý tuk navíc. Ne svůj, obětí drastické diety bude pes. Sledujte každý jeho gram váhy navíc. Potrapte jej stejně ohnivými pohledy jako sebe včera před zrcadlem. Buďte nemilosrdná. Vychutnejte si svou škodolibost vůči této obludě.

Další krok je o poznání náročnější. Vašemu nebohému zvířeti hrozí infarkt, problémy s klouby a vůbec by taky mohlo dřív umřít. Politujte svého pejska, je to ubohá němá tvář a protože jej máte jistě ráda, samozřejmě, že mu nezapomenete svévolné otevření lednice a sežrání kotlet na nedělní oběd, ale přesto tohle zvířátko ovládá umění prosebných a smutných pohledů, že by se i skála ustrnula. Takže je jasné, že pomůžete nebohému psíku k dosažení štíhlé linie a zdraví. 

Na dně své skříně naleznete sportovní ošacení a botasky, vyhodíte tu bestii z vašeho křesla a vší silou ji přitáhnete ke dveřím, kde ji navléknete obojek a vodítko. Bez vodítka to nepůjde, protože by psí koule mohla protestovat. Proveďte přesun do parku, pokud nevlastníte vznášedlo, bude nutné surové odvlečení. Poté předstírejte pohyb, zatím postačí rychlejší chůze. Zvíře se pohnulo? Úspěch! Zkuste běh. Že váš drahý psíček protestuje? To je jeho minus. Trvejte na svém a pokuste se ho uštvat. Funění, kňučení a jiné podivné zvuky značící odpor ignorujte. Se vší krutostí toto zvíře donuťte k rychlému pohybu. A toto týrání provádějte minimálně třikrát týdně, ideální by však bylo každý den.

Zhruba po měsíci by se mohly projevit první výsledky. Váš pes by teoreticky měl zhubnout a vaše lýtka budou vypracovanější a stehna pevnější, čehož by si měl jistě všimnout i váš drahý. Najednou se ve vás zrodí touha po pohybu, vlastně i ta chlupatá bestie nějak podezřele šťastně vrtí ocasem, když berete do ruky vodítko. Zvyk je přece železná košile a ta půlhodinka strávená běháním se pomalu, ale jistě stala součástí vašeho denního harmonogramu.

Cítíte se lépe? Pokud ne, tak nezoufejte. Já jednu takovou tlustou šelmu psovitou vlastním, sice má v očkovacím průkazu napsáno pes, ale vypadá jako přežraná ovce. Ale poctivě s ní každý den svádím zápas o tukové polštáře. Výsledek? Doživotně zničená kotníková vidlice, každý den propocené tričko a zvláštní pocit, že snad dělám něco pro sebe a přitom nesobecky konám dobrý skutek.

Takže sportem ku zdraví!

   
04.04.2003 - Dům a byt - autor: Ludmila Hamplová

Komentáře:

 1. avatar
  [22] reditelka [*]

  My máme kolii 13 let, takže každodenní běhání při kole jsme již vyměnili za kratší či delší procházky - podle pejskova aktuálního stavu, ale fakt je ,že on nikdy - narozdíl ode mne -neměl sklon k přejídání.

  superkarma: 0 06.04.2008, 17:45:09
 2. avatar
  [21] blondýna [*]

  Křečkomyš: já taky tak

  superkarma: 0 04.04.2008, 22:17:25
 3. [20] Danka [*]

  Tak mě teď prohání i můj kocourek. V pondělí ho manžel vzal na chatu a hned po příjezdu utekl (nesnáší cestování) a dosud se nevrátil, určitě ztratil orientaci, je to typický panelákový kocour, neumí si ani chytit , ani vylézt na stroj. Manžel ho hledal ho 2 dny, ani do práce nešel, ve středu jsem nastoupila já, včera měla dovču a dnes tam zase po práci pojedu a budu pokračovat. A řeknu vám, že mě takhle nohy nebolely snad nikdy. Jen abych ho našla, bojím se o něho.

  superkarma: 0 04.04.2008, 10:52:07
 4. avatar
  [19] Ťapina [*]

  Simba: Tak s tím nesouhlasím, mně začala fenka po kastraci tloustnout, a všimla jsem si toho po nabrání jednoho kila. Už má light granule a honím ji jak nadmutou kozu

  superkarma: 0 29.11.2003, 19:07:57
 5. avatar
  [18] Simba [*]

  Ťapina: nevidí, tak jako nevidí sami sebe .... protože ho vidí každý den, nepříjde jim to.

  superkarma: 0 10.11.2003, 11:27:35
 6. avatar
  [13] Křečkomyš [*]

  Ono také záleží na tom, jakou kdo má povahu. Já nerada chodím ven (kromě léta), protože špatně zvládám zimu. Psíka mám, chodíme třikrát denně, ale protože má špatné klouby, žádné běhy neprovádíme. Ono se říká, pořiďte si psa, budete štíhlejší. No, nevím. Já bývám dost často prochladlá a jsem šťastná, když mě manžel vystřídá a dostanu se alespoň do posilovny. A kde jsme s psíkem nejšťastnější? Přece oba v jednom pelíšku!

  superkarma: 0 04.04.2003, 20:58:08
 7. avatar
  [12] Ťapina [*]

  Uff, tak jsem dneska byla na praxi na veterině a chodili tam samí adepti. 30kilový buldok, 50kilový labrador... ti lidi ale asi nevidí, jak jim to kyne před očima.

  superkarma: 0 04.04.2003, 19:46:21
 8. avatar
  [11] Ťapina [*]

  Kdepak, chce to kouli! Já mám dva psy hubené a oni si klidně běhají sami a ani mě k tomu nepřizvou. Takhle nezhubnu.

  superkarma: 0 04.04.2003, 13:01:26
 9. avatar
  [8] Lucimo [*]

  Holky, mam nemeckou dogu a ac pry tito psi miluji pohyb, nas Benik miluje pohyb z gauce do spajzu, nebo k misce. Je to lenoch jak vysity. Navic mu s vekem odchazeji klouby, takze ted uz na zahrade jen polehava a prochazky delame tak max do 15 minut, protoze pak uz se mu zacinaji podlamovat zadni nohy a neni schopen ani stani, nebo chuze, natoz behu... Bojim se, ze se jednou nepostavi ani s nasi pomoci....

  superkarma: 0 04.04.2003, 10:15:41
 10. avatar
  [7] Petrana [*]

  Já mám teda psa 2 roky, chodím s ním 2x denně (ráno manžel) a přibrala jsem 2 kila , no nevím kdo bude za chvilku koule.

  superkarma: 0 04.04.2003, 10:08:13

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme