Zdraví

Chcete zdravě jíst? Nekrmte se mýty

Kniha Zdravá výživa pro každý denZdravá výživa pro každý den. Toto jednoduché heslo je zároveň názvem knihy, kterou připravilo Fórum zdravé výživy (FZV), jež se dlouhodobě zabývá ovlivňováním a edukací nejširší veřejnosti v oblasti zdravého životního stylu. A ta se v těchto dnech objevuje na pultech knihkupectví jako čerstvá novinka nakladatelství Grada.

Čtenář se v ní může sám přesvědčit, jestli jsou jeho znalosti v souladu s doporučením, zda jsou různé informace kolující po internetu nebo mezi známými pravdivé a jak skutečně ozdravit jídelníček sobě, svým dětem i partnerovi. Vědecké informace jsou podány v populárnější formě, jsou tedy srozumitelné prakticky všem čtenářům.

„Při psaní bylo naším cílem zejména vyvrátit nepodložené mýty o výživě, které se bohužel stále dokola v naší společnosti objevují. V knize jsou nejen přehled nejzávažnějších rizik a chyb, jichž se ve stravování dopouštíme, ale také praktické informace, například o redukční dietě nebo správném stravování specifických skupin, jako jsou děti, sportovci a senioři. Kniha je základem pro ozdravění životního stylu, který je - ač to zní stále dokola - nejlepší prevencí civilizačních onemocnění,“ okomentoval za členy FZV jeho předseda Rudolf Poledne. S jeho radami jste se už mohli setkat v článku Zdravé jídlo chutná, zkuste recepty.

Kniha je rozdělena do osmi kapitol. První z nich hodnotí vývoj stravovacích doporučení za poslední desítky let a vyvrací názor řady laiků, pacientů i lékařů, že se doporučení v oblasti výživy neustále mění. Další kapitoly se věnují významu živin a potravin ve výživě člověka, nejčastějším chybám ve stravování, výživě specifických skupin, jako jsou děti, senioři a sportovci, prevenci srdečně-cévních onemocnění pomocí správné životosprávy a vzájemnému působení potravin a léků. Knihu uzavírají nejčastější mýty v oblasti stravování a jejich uvedení na pravou míru.

Zaujala vás kniha? Myslíte, že máte dost důvěryhodných zdrojů o zdravé výživě?

   
12.06.2009 - Zdraví - autor: Jan Exner

Komentáře:

 1. [5] Bubuhlubla [*]

  od všeho trochu a není problém.Odborníci říkají každou chvíli něco jiného.Jednou něco škodí,pak zas pomáhá,člověk neví co si má vybrat.

  superkarma: 0 21.06.2009, 22:07:23
 2. avatar
  [4] Solei [*]

  Kniha mne nezaujala. A přesně jak píše Midsummer, nejlepší je používat vlastní rozum a nenechat si valit kydy do hlavy.

  superkarma: 0 15.06.2009, 17:22:30
 3. avatar
  [3] Midsummer [*]

  Božena a Jakub — #1 co autor, to jiný názor. Nejjednodušší je vymýtit ze své mozkovny absolutně všechny mýty a nové nenasazovat.

  superkarma: 0 12.06.2009, 13:40:14
 4. avatar
  [2] ToraToraTora [*]

  Aby někdo zmatený záplavou mýtů a dezinformací o zdravé stravě tu knihu nechtěl sežrat

  superkarma: 0 12.06.2009, 11:49:27
 5. [1] Božena a Jakub [*]

  To by mohla být zajímavá kniha.A zda mám dost důvěryhodných zdrojů?Těžko říct.Myslím si,že je to třeba dobře,to co si myslím a vím a třeba by mě ta kniha zas ukázala jiný názor.

  1. na komentář reaguje Midsummer — #3
  superkarma: 0 12.06.2009, 11:20:28

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme