Kdo by nechtěl vypadat hezky, svěže? Roky nám přibývají a stárnutí pokožky se nám vrývá bez okolků do tváře. ghcTento proces nejde zastavit. Někdo na svůj věk vypadá, jiný vypadá mladší. To nám dávají do vínku genetické předpoklady. Při pohledu do zrcadla si často říkáme, že bychom chtěly vypadat mladší. Jenže, co proto udělat?

Můžeme dobře pečovat o pleť a dodržovat zdravý jídelníček včetně správného pitného režimu. Můžeme investovat do kvalitní a drahé kosmetiky, která zregeneruje naši pokožku, dodá jí hydrataci. Některé procesy stárnutí a jejich ovlivnění ale vyžadují větší zásah. Proto kliniky se zaměřením na estetickou medicínu, nabízejí ošetření pomocí různých metod a chytrých přístrojů, které dokáží některé stárnoucí procesy zpomalit a nastartovat obnovení pružnosti a pevnosti pokožky.

Konzultace s odborníkem

ghcZnáte to. Čtyřicítka na krku, hektický způsob života, pracovní stres.... Stárnutí pokožky obličeje si uvědomuji čím dál tím víc. Proto jsem v rámci připravovaného redakčního tématu „Jak být krásná“ neodolala nabídce na konzultaci s dermatoložkou MUDr. Ninou Koutnou z Kliniky GHC.
Paní doktorka mě vyzpovídala - ptala se na věk, způsob života, dědičné dispozice a důkladně si prohlédla můj obličej a krk. Zkonstatovala, že obličej potřebuje zpevnit, rýhy kolem nosu a úst jsou již znatelné. Upozornila mne na můj krk, že vzhledem k mému věku vypadá pokožka starší, než je.

Doporučila mi vyzkoušet neinvazivní ošetření pleti pomocí radiofrekvenčního přístroje Accent a na pokožku krku karboxyterapii spolu s mezoterapií (v prvním případě se jedná o injekční podkožní aplikaci plynu CO2 a ve druhém případě o injekční aplikaci roztoku s kyselinou hyaluronovou)

Domluvily jsme se, že začneme s ošetřením Accent. I když jsem si o něm četla na internetu, byla jsem zvědavá. Jak takový přístroj funguje? Pro koho je vhodný? Jaké můžu čekat výsledky?

Zeptala jsem se dermatoložky, paní doktorky Koutné z kliniky GHC na několik otázek:

  • Komu byste doporučila ošetření pleti pomocí přístroje Accent?
  • Čím je tento přístroj výjimečný?
  • Co při ošetření probíhá, jak pleť reaguje?
  • Jak reaguje pokožka po ošetření a za jak dlouho může klientka cítit změnu?
  • Jakou s tímto přístrojem mají vaše klientky zkušenost?
  • Využívají ošetření i muži?

Odpovědi MUDr. Niny Koutné:

Neinvazivní ošetření pleti pomocí radiofrekvenčního přístroje Accent je vhodné všude tam, kde máme zájem zlepšit kvalitu pleti ve smyslu hladkosti, pevnosti a „radiance“ - pleť po absolvované kúře cca 3-5 ošetření vypadá zářivější, mladší, zdravější. Často se velmi pěkně zpevní i partie pod bradou.

ghcEfekt je ale obvykle úměrný biologickému věku klienta/ky, je tedy vhodné začít s aplikací spíše dříve, pokud bychom chtěli udat kalendářní věk, tak již i kolem 30-35 let, individuálně dle zájmu a stavu obličeje. Ošetření má samozřejmě smysl i pro starší, ale u klientů/tek nad 55 let obvykle již nevidíme tak ideální efekt, nový kolagen se již tvoří méně ochotně.
Toto ošetření se osvědčuje jako doplněk při terapii akné.

Výjimečnost přístroje tkví především v jeho šetrnosti, ošetření není invazivní, nejde o aplikaci žádných injekcí či pálení laserem. Pro většinu klientů/tek je ošetření velmi příjemné, radiofrekvenční energie (elektromagnetické vlnění o vysoké frekvenci) vycházející z hlavice, kterou lékařka kůži ošetřuje - jakoby masíruje, prohřívá danou plochu, klient/ka zde pociťuje teplo až horko. Ošetření trvá zhruba 30 minut. Cílem je prohřát partii tak, aby následně došlo k přestavbě kolagenu v pleti a podkoží. (Dochází ke zvýšení aktivity fibroblastů - prekurzorů vazivových buněk, které se diferencují ve fibrocyty a tyto pak produkují kolagen.) Tato přestavba trvá spíše v řádu týdnů, proto jednotlivá ošetření následují vždy s pauzou cca 3-4 týdny.

Celkový počet ošetření je individuální, podle rychlosti a intenzity nástupu efektu. Dosažené zlepšení pak „drží“ obvykle řadu měsíců. K zajištění co nejlepšího dlouhodobého efektu pak volíme individuální přístup, řadě klientek stačí k udržení pěkného výsledku absolvovat 1 sezení za 6-10 měsíců, jindy docházejí častěji, i podle zájmu, např. před důležitou událostí, na kterou chtějí vypadat co nejlépe apod.

Výhodou přístroje je i možnost ihned po ošetření aplikovat make-up, nezakazujeme ani pobyt na slunci, protože nejde o světelný přístroj ani o peeling, rozvoj nechtěných pigmentací po tomto ošetření tedy nehrozí. Pleť po proběhlém sezení je pouze zarudlá podobně jako po intenzivním cvičení, zarudnutí během cca 15 minut zase samo mizí. Nedochází ke zhoršení drobných rozšířených žilek v obličeji, protože vznikající nový kolagen se tvoří i kolem nich a má tendenci je stáhnout.

Ošetření je mezi našimi klienty velmi oblíbené, i když vyžaduje více než jednu návštěvu, v popularitě následuje ihned za aplikací botulotoxinu a výplněmi.

Metodu lze samozřejmě kombinovat s ostatními přístupy estetické medicíny, pokud je třeba docílit ještě většího efektu či zasáhnout cíleně určité vrásky (např. u mimických vrásek efekt botulotoxinu či např. v koutcích úst efekt výplní nemůže nic jiného adekvátně nahradit).

Ano, i muži využívají ošetření přístrojem Accent, i když dosažený efekt u nich nemusí být tak ideální jako u žen - struktury kůže jsou pevnější, hůře ovlivnitelné.

MUDr Nina Koutná Centrum estetické medicíny Klinika GHC Praha

Získala jsem možnost takový přístroj vyzkoušet na vlastní kůži... Jak to dopadlo? O tom bude další článek, na který se můžete těšit!

Klinika GHC Praha je první soukromou klinikou v ČR. Od svého založení v roce 1996 se profiluje jako soukromé zdravotnické zařízení, které poskytuje svým klientům širokou diagnostickou a léčebně preventivní péči na vysoké úrovni. Komplexní nabídka služeb Kliniky GHC zahrnuje vedle klasických medicínských oborů rovněž nové a velmi rychle rostoucí segmenty, jako je plastická chirurgie a estetická medicína. Veškeré služby jsou koncipovány s ohledem na očekávaný vysoký standard v oblasti profesionality lékařské péče i nejnovějších vědeckých poznatků. Samozřejmostí je špičkové technické vybavení a komfort pro všechny klienty. www.ghc.cz

Reklama