Pojďte se trochu přiučit u Francouzů a nahlédněte do jejich módní kuchyně. Inspirujte se značkou UN 1 DEUX 2 TROIS 3 k sestavení podzimního šatníku. Elegance, dokonalé proporce, siluety 60. let minulého století, luxusní zdobnost – takové jsou módní trendy pro letošní podzim a zimu

Inspirace

raz dva tři

Modely nezapřou inspiraci obdobím 60. let. Vládnou pouzdrové šaty, úzké sukně, přiléhavá nebo chanelovská saka. Nepostradatelným doplňkem přiléhavých šatů a kalhot v délce ke kotníkům jsou kožené bundičky. Vše skvěle doplňují něžné svetry zdobené perlami, štrasem a velkými bižuterními knoflíky. Nechybí jednoduché vlněné pláště nebo tvídové kabáty v pánském stylu.

Barevnost

raz dva tři

Převažují tlumené odstíny a ladění tón v tónu. Dominuje černá, nejrůznější odstíny šedé a bílá prozářená dotykem jasně červené. Ke slovu však přichází také lahvově zelená, petrolejová, vínově červená nebo tmavé odstíny žluté. Módní zůstávají přírodní jemné tóny hnědé, béžové i pleťové.

Materiály

raz dva tři

Vlna, kůže, pleteniny, samet, manšestr, propracovaná krajka a kožešiny. U společenských šatů v jednoduché siluetě pak splývavé materiály, jako jsou satény, šifony a voály, mušelíny, žerzej. Oblíbená je kombinace svůdných, průhledných materiálů s neprůhlednými látkami.

Detaily

raz dva tři

Nepostradatelnou součástí mnoha modelů jsou detaily. Nejrůznější materiály krášlí jemné výšivky, třpytivé krystaly a flitry. Zdobení často připomíná ruční práce. Uplatní se také velké mašle.

Foto: 1-2-3 Paris

 

 

Reklama