.

Chcete sobotu jen pro sebe?

Cestování

Chcete sobotu jen pro sebe?


Koho to zajímá, nebo potřebuje vytvořit program svým ratolestem a mužskému protějšku a mít tak sobotu 15. září pro sebe, nechte se pozvat na Den NATO na Janáčkovo letiště v Mošnově.


Na každém z ročníků je vždy představeno něco nového, ale základ celodenního programu se tradičně skládá z prezentace těžké vojenské, policejní i záchranářské techniky, ukázek výcviku speciálních jednotek, prezentace výzbroje, výstroje a vybavení,  ale nejzajímavější jsou samozřejmě letecké ukázky.


Loňským největším lákadlem bylo představení britské akrobatické skupiny Red Arrows, já je sice viděla jen den před tím při nácviku, ale byli vážně úžasní. V rámci tohoto  čtvrtého ročníku bylo vůbec poprvé umožněno české veřejnosti vstoupit na palubu letounu včasné výstrahy AWACS. To je to letadlo s radarových “talířem“ na střeše. Znala jen ho jen z televize (dokumenty a filmy s leteckou tématikou prostě žeru) a tak mě překvapilo, jaký je to ve skutečnosti obr.


Letošním lákadlem je Viper East Demo Team, létající na nadzvukových stíhacích letounech Falcon, v plánu je jejich půlhodinové vystoupení.

Video: Viper East Demo Team (video.aol.com)          
Ve vzduchu se také představí těžký strategický letoun Globemaster, který poté bude k „prolezení“ na statické ukázce spolu s létajícím tankerem. A kdo by chtěl konverzovat s posádkou, klidně může, pro tyto účely oprašte angličtinu a letos uspěje i s němčinou, protože mnoho strojů přiletí ze základen v SRN.     

Pokud se do Mošnova vydáte, počítejte s davem, loňského ročníku se podle odhadu zúčastnilo 50 000 lidí, ale není to taková hrůza jak to vypadá, když se pak všichni rozptýlí po “exponátech“, navíc letos konečně organizátory napadlo instalovat i velkoplošnou obrazovku. A jedno doporučení: efektní nízké průlety ocení nadšenci, ale ne psi a malé děti.

Kdo chce vědět více: http://www.dennato.cz; http://www.jagello.org/ , protože na oficiální stránkách Janáčkova letiště Mošnov, ani jejího majitele Moravskoslezského kraje, kdoví proč,  nic moc nenajdete.

Program je naplánován od 9.00 – 18.00 hod. a vstupné je zdarma.

 

Japina


Milá Japino,
děkujeme za zajímavý tip a posíláme malý dárek - Shower gel Natural od Fa
   
12.09.2007 - Zahraničí - autor: Dana Svobodová

Komentáře:

 1. avatar
  [4] Japina [*]

  A mě nějak ulétávají čárky

  superkarma: 0 12.09.2007, 20:13:21
 2. avatar
  [3] Japina [*]

  A pro toho, kdo se bojí davu mám malý tip: na pátek od 9,00 hod. je předběžně naplánována generálka všech sobotních leteckých ukázek. Sice ji bude možné pozorovat jen přes plot, ale i tak bude na co koukat.

  superkarma: 0 12.09.2007, 20:10:24
 3. avatar
  [2] femme [*]

  úúúúúúúžasný miluju letecké přehlídky, ale Mošnov je pro mne daleko

  superkarma: 0 12.09.2007, 14:14:20
 4. avatar
  [1] Modré z nebe [*]

  Jééé, no to by se synovi líbilo! Toho davu jsem se ale lekla!

  superkarma: 0 12.09.2007, 10:33:30

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme