Spravedlivá dělba práce neexistuje - to je životní zkušenost čtenářky Gerdy, která tvrdí, že když budete partnera do něčeho nutit, bude akorát tak zpruzený a dá vám to pocítit...

Čtenářku Gerdu život naučil nikoho do ničeho nenutit...


Dobré ráno, patrně naštvu emancipované a moderní ženy, ale život mě naučil - nikoho nenutit. Totiž, kdo je do něčeho násilím nucený, ten je pak i řádně zpruzený. A dá nám to pocítit. Co já se z počátku prvního manželství pod vlivem odborné četby nasnažila o spravedlivou dělbu práce, ale realita mě naučila. První manžel býval služebně často mimo domov, většinou i dlouho, a tak při jeho návratu by ně něj čekal jen soupis urgentních závad, které je třeba odstranit. Ono to moc nešlo. Místo rodinné pohody, tatínka a manžela, by vlastně nastoupil řemeslník. A tak jsem akutní stavy řešila sama a tak nějak jsem si zvykla:( Podle toho to dopadlo, exmanžel si připadal jako svobodný, neposlechla jsem svou moudrou šéfovou, že chlapi se nemají litovat a já že nemám za něj rýt zahradu:).... Druhý manžel - to je něco docela jiného: ohleduplný, ochotný...leč nešikovný intelektuál, navíc už senior a teď i nemocný. Takže pokračuju v tom, jak jsem byla zvyklá, jen mi to teď naprosto nevadí. Protože vím, že pomoci by upřímně CHTĚL. A to se cení.

Gerda

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

sou

Téma dne 22. října 2012: Co musíte udělat, aby něco udělal on

  • Jaké máte donucovací prostředky, které používáte na svého partnera, když chcete, aby něco udělal v domácnosti nebo pro domácnost?
  • Je si jich partner vědom?
  • Máte v tomto ohledu nějakou zajímavou historku či zkušenost?

Své příspěvky mi posílejte nejpozději 22. 10. 2012 do 15.00 hodin na e-mailovou adresu redakce (viz níže). Pokud chcete mít šanci na uveřejnění a tím i případné získání pěkného dárku, ať je váš příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec textu, lépe delší. Dárkem je tentokrát léčivá kosmetika AVON planet spa obsahující blahodárné prostředky z turecký lázní Hammam, a to konkrétně pleťová maska a koupelový olej.

avon

Reklama