Nedávným tématem na Ženě-in bylo kouření. Podle dnešních zpráv prý to budou kuřáci, na které padne nelehký úkol zachránit jako obvykle nevyrovnaný rozpočet české vlády. Co to ovšem udělá s jejich rozpočtem rodinným je věc jiná - od nového roku zkrátka budou odvádět na spotřební dani 57 % ceny z každé krabičky.

Prostě nejvyšší čas přestat kouřit, pokud člověk není zrovna milionář. Jenže jak na to, když ministerstvo zdravotnictví neustále jenom varuje, co všechno že kouření člověku způsobí, ale že by uvolnilo nějaký ten peníz na odvykání, to ho ani nenapadne? Až dosud si museli kuřáci, kteří se chtěli svého zlozvyku zbavit, většinu péče a především léky hradit sami, a to i přesto, že by se jejich zdraví, kdyby kouřit přestali, pojišťovnám jistě vyplatilo.

Novou šanci kuřákům však nabízí výzkumný projekt Referenčního centra léčby závislosti na tabáku v Praze na Karlově náměstí. V rámci hodnocení účinků nového amerického léku, který má být zaveden na evropský trh, mají kuřáci ve věku 35 až 75 let s kardiovaskulárními problémy příležitost k vyšetření a k následné léčbě zdarma. Stačí zavolat na telefon 224 966 608 a domluvit se s MUDr Králíkovou.

redakce@zena-in.cz

Reklama