Chcete přestat kouřit? Seznamte se s novinkou!

 

Vadí vám vaše závislost? Pronásleduje vás touha po cigaretě? Nemůžete přestat? Vyzkoušejte novinku! Mátové pastilky NiQuitinCQ pomohou odvykajícím kuřákům udržet si váhu a do 5 minut výrazně sníží chuť na cigaretu.

 

Chcete přestat s kouřením? Uvědomujete si, že kouření není zdravé a chcete s ním přestat? Je pro vás problém zbavit se své závislosti? Pozorujete na sobě příznaky závislosti? Jsou to zejména tyto faktory: 

 

Jak poznáte příznaky závislosti na nikotinu?

• silné nutkání kouřit („craving“)

• špatná nálada/deprese

• nespavost

• podrážděnost/frustrace/zlost

• úzkost

• neschopnost soustředění

• neschopnost odpočívat

• zvýšená chuť k jídlu

 

Pokud vás vaše závislost trápí a chcete s kouřením přestat, máme pro vás dobrý tip - mátové pastilky NiQuitinCQ

V rámci přípravků náhradní nikotinové terapie (NNT) přichází na český trh novinka – mátové pastilky NiQuitinCQ. Novinku představuje společnost GlaxoSmithKline, s.r.o.

 

Mátové pastilky NiQuitinCQ představují novou formu přípravku pro odvykání kouření.

 

Pastilky po použití do 5 minut výrazně sníží chuť na cigaretu

Užívají se k úlevě od okamžité chuti na cigaretu vyvolané přerušením kouření a zároveň potlačují abstinenční příznaky při vyloučení příjmu nikotinu. Poskytují aktivní a rychlou pomoc kuřákům, kteří se rozhodli skoncovat s kouřením nebo se k tomuto kroku právě chystají a nabízejí jim řadu výhod. Díky rychlému uvolňování nikotinu se po užití přípravku do 5 minut výrazně sníží chuť na cigaretu.

 

Rychlá úleva od touhy po cigaretě

4mg pastilky mohou při doporučeném užívání až ztrojnásobit šanci přestat kouřit (oproti odvykání bez náhradní nikotinové terapie). Užíváním 4mg NiQuitinCQ pastilek je možné dosáhnout velmi rychlé úlevy od touhy po cigaretě. Mají příjemnou mátovou chuť a jednoduchou aplikaci. Pastilka se vloží do úst a nechá se rozpustit. Tím, že se pastilka v ústech zcela rozpustí, dochází k úplnému uvolnění nikotinu. Pastilky jsou velmi účinné i u kuřáků, kteří se již v minulosti pokoušeli přestat s kouřením.

 

Pomáhají odvykajícím kuřákům udržet si váhu

Velkou předností pastilek je, že neobsahují cukr. Klinické studie prokázaly, že užívání 4mg pastilek NiQuitinCQ může zmírnit přírůstky na váze způsobené odvykáním kouření. Důvodem, proč někteří kuřáci nechtějí přestat kouřit, je právě obava, že po vysazení cigaret nadměrně ztloustnou. Zejména ženy, pro které je štíhlá postava velice důležitá, argumentují tím, že jim cigarety zaženou chuť k jídlu a kouřením si svoji štíhlost udrží. Zcela tím ignorují zdravotní rizika. Mátové pastilky NiQuitinCQ

pomáhají udržet si váhu pod kontrolou.

 

Dobrá bilance, nechceme být kuřáky

V České republice podle posledních odhadů kouří přibližně 2,3 milionů lidí. Ve srovnání s osmdesátými lety, kdy u nás kouřilo zhruba přes 30% dospělé populace, se počet kuřáků u nás snižuje. Dnes tvoří aktivní kuřáci přibližně čtvrtinu dospělé populace. Není proto velkým překvapením, že si přípravky náhradní nikotinové terapie našly mezi odvykajícími kuřáky své místo.Vůle kuřáků přestat s kouřením

má vzestupnou tendenci.

 

Problematika kouření a odvykání kouření se v poslední době stává velmi diskutovaným tématem, a to nejen z hlediska zdravotního, ale také společenského, ekonomického a legislativního.

 

Pokud se chcete zbavit své závislosti, vyplňte dotazník a vytvořte si plán

Odvykání kouření je dlouhodobý proces, který připomíná léčení jakékoliv jiné závislosti. Společnost GlaxoSmithKline vypracovala společně s předními experty z oblasti psychologie program pro postupné odvykání kouření nazvaný CQ plán, který společně s přípravky náhradní nikotinové terapie pomáhá vytrvat v léčbě závislosti na nikotinu. Personalizovaný CQ plán pomáhá zbavit se psychické závislosti na kouření a obsahuje řadu rad a tipů, jak zvládat každodenní situace během odvykání

kouření.

CQ plán je vytvářen pro každého kuřáka individuálně na základě zodpovězení jednoduchých otázek dotazníku, který je umístěn na webových stránkách www.niquitin.cz. (na této adrese se dozvíte více informací o problémech spojených s odvykáním kouření)

 

Mátové pastilky NiQuitinCQ jsou k dostání v lékárnách od 10. 2. 2007, doporučená cena za týdenní balení je 468,- Kč. Také je můžete objednat na www.lekarna.cz

 

Jak jste na tom s kouřením vy? Jste kuřák, nekuřák nebo si zapálíte jen „svátečně“? Bojujete se svou závislostí nebo patříte mezi ty šťastnější, kterým cigaretový kouř nic neříká? Pokud jste přestali kouřit, jak jste se poprali se svou závislostí? Je někdo, ve vašem okolí, kdo vás svou závislostí obtěžuje, kdo se s ní potýká? Napište nám o tom!

Reklama