.

Chcete osvěžit tělo i mysl? Jste přetažení? Jeďte do Teplic!

Cestování

Chcete osvěžit tělo i mysl? Jste přetažení? Jeďte do Teplic!

Nezvu vás do těch v severních Čechách, tam je krásně, ale poněkud rušno - zvu vás do Teplic nad Bečvou na Moravě.

Redakce se zrovna stěhovala, a tak mi bylo na poslední chvíli nabídnuto zastoupit při prezentační akci. Redakční kolegyně byly zklamané, že nemohou jet, a já brzy pochopila proč. Už pouhé cestování vlakem z Hlavního nádraží bylo úžasným a nečekaným zážitkem pro někoho, kdo měl zkušenost s vlaky v hlubokém totáči.

Tyto Teplice jsou sice poněkud dál od Prahy, ale cesta uběhla s poskytnutým luxusem náramně příjemně (kam se hrabe 1. třída v letadle - nejvíc mě dostala živá orchidej na toaletách). Zvažte, zda není příjemné nechat někdy auto doma a dát si v kupé třeba skleničku vína. Z nádraží v Hranicích se naše skupinka totiž za pár minutek dostala taxíkem přímo do lázní, které na město navazují.

Maličké horské místečko, v zeleni utopené lázeňské domy, pod nimi romantická řeka Bečva - prostě nádhera a balzám na nervy největší. Měla jsem se svou kolegyní štěstí na ubytování v pokoji zařízeném ve stylu Feng Shui - nechyběla ani orientální vůně a okvětní lístečky.

Teplice

Teplice

 

A pak to začalo. Poprvé v životě jsem se cítila někde jako celebrita. A to dokonce víc opečovávaná, než v luxusních 5* hotelech asijské exotiky, kde se hostům skutečně umí věnovat. Jistě, šlo o akci pro novináře, ale myslím, že mám dobrou intuici, a jsem přesvědčena, že stejně se v těchto lázních chovají ke všem návštěvníkům. Z každého člověka, od paní ředitelky, přes manažerky a recepční až po servírky a lázeňské pracovníky, na mě proudila tak pozitivní energie, jakou jsem zažila málokde. A nebyla jsem sama - všichni jsme v průběhu oněch dvou dnů přímo bublali blahem, stejně jako bublá teplická léčivá minerálka, kterou jsme se nejen prolévali, ale dokonce se v ní i koupali!

Teplice

Teplice

 

Nejdříve nás ale čekal opulentní oběd (okamžitě jsem pochopila, že po návratu mě čeká redukční dietka) na nádherně prostřeném stole.

Teplice

Takhle nazdobenému tiramisu se prostě odolat nedalo. Ačkoliv lépe už chutnat nemohlo, necítila jsem se po něm přeplněná - prý odlehčená místní varianta.

Teplice

Prohlédla jsem si restauraci a chodby vedle květinového atria.

Teplice

Teplice

 

A pak už jsme spěchali na tiskovou konferenci, kde nám paní ředitelka, pan primář a dokonce i moje oblíbená herečka Zlata Adamovská - tvář lázní a nadšená klientka, podali podrobný výklad všeho, co nás okolo provozu a hlavně poskytovaných služeb mohlo zajímat. Zaujalo mě, že lázně jsou zařízené nejen pro relax, ale také pro rehabilitaci pacientů jen pár dní po operaci srdce. Jedná se o tzv. časnou kardiorehabilitaci a lázně ji poskytují jako jediné v ČR.

Teplice

Teplice

Teplice

Teplice

 

Pak přišel zlatý hřeb programu - procedura zvaná kryoterapie neboli léčba chladem, která se podstupuje v poláriu. Teplické polárium se jmenuje Arktika. Unikátní zařízení se nachází v dalším lázeňském domu, takže nás čekala malá procházka. Na rozdíl od všech ostatních z naší skupinky jsem tuto údajně nesmírně zdraví prospěšnou proceduru zbaběle zavrhla vyzkoušet, přestože mě pan primář ujistil, že i s mými křečovými žilami a léky na tachykardii to možné je. Já totiž zimu moc nemusím a v poláriu je teplota tuším stejná, nebo dokonce nižší než na severním pólu. Nemusím mít všechno, říkala jsem si, když jsem sledovala své kolegyňky doslova „přešlé mrazem“. Z naší skupinky si libovali jen dva kolegové - že by procedura vhodná pro muže?

Teplice

Ani roztomilí medvídci mě nezlákali:

Teplice

Po pobytu v poláriu se musí pacienti povinně rozcvičit v přilehlé posilovně:

Teplice

Raději jsem si zaplavala v bazénu (což jsem měla možnost zopakovat i druhý den ráno před snídaní - doporučuju):

Teplice

Všechny prostory v lázeňském domě jsou zcela nově zařízeny:

Teplice

Před večeří jsme se pokochali pohledem na řeku Bečvu a večeře se opět konala v salonku - stůl byl tentokrát prostřen v mé oblíbené oranžové.

Teplice

Opět jsme dostali lahůdkové a krásně nazdobené menu:

Teplice

Po večeři nás kromě koupele v minerálce čekaly masáže a vířivka, kde můžete povídat s ostatními a pít vínko či sekt, nebo se jen tak natáhnout na lehátka.

Teplice

Teplice

Já myslím, že právě teď, kdy současné „jaro - nejaro“ neláká na procházky, či na kolo a předpověď chladných teplot znemožňuje začít se “rýpat“ na zahrádce, je právě ten správný čas se do lázní podívat, třeba jen na pár dní. Zkuste do Teplic napsat, či zavolat - třeba budou mít tento víkend ještě volný pokoj: http://www.ltnb.cz/

   
08.04.2013 - Tipy - autor: Zuzana Anai Hainallová

Komentáře:

 1. avatar
  [12] Suzanne [*]

  peetrax — #10 neee, ruce ve sněhu jsou bolestivé. Tohle nebolí, to jen tak zvláštně mrazí, vlastně velmi příjemně. A velmi rychle to uteče Sml22 Daleko méně příjemné bylo to rozehřívání pohybem. Raději bych si lehla do teplé deky Sml16

  superkarma: 0 08.04.2013, 22:42:18
 2. avatar
  [11] Dudlajlama [*]

  Vypada to nadherne, co by lidi v Kanade za podobne lazenske zarizeni dali, nic takoveho tu neexistuje. 

  Anai, moc ti slusi ty delsi vlasySml67

  superkarma: 0 08.04.2013, 17:48:25
 3. avatar
  [10] peetrax [*]

  Suzanne — #2 a jaký pocit chladu u toho člověk má? Vnímá to vůbec ještě? Já si to představuju jako takový ten až pálící chlad - jako když člověk dlouho sahá rukama na sníh třeba.

  1. na komentář reaguje Suzanne — #12
  superkarma: 0 08.04.2013, 16:58:15
 4. [9] Trefa [*]

  Trefa:krasna nabidka,kdo je po operaci je ti vyborne.

  superkarma: 0 08.04.2013, 13:26:58
 5. [8] Anai [*]

  peetrax — #1 Mně to děsilo - a Zlata Adamovská se na té konferenci předtím přiznala, že ač do lázní jezdí dlouho a miluje je, tak taky ne - to rozhodlo - a také stav mého srdce a cév, přece jen mi není dvacet - tomu doktorovi jsem svůj věku neprozradila Sml57.

  superkarma: 0 08.04.2013, 10:28:22
 6. avatar
  [7] Pentlička [*]

  Úžasné! Miluju lázně! Naposledy jsem byla takhle v Luhačovicích a byla to nádhera!

  superkarma: 0 08.04.2013, 09:38:12
 7. [6] Vlaďka Husárová [*]

  Měla jsi se krásně Sml16. Moc hezké čtení Sml16 a sluší Ti to.Sml67

  superkarma: 0 08.04.2013, 09:20:02
 8. avatar
  [5] selinka [*]

  Jen je škoda,že kvůli úbytku pacientů lázně upadají a víceméně stojí na samoplátcích. Lázeňský dům Janáček - nově rekonstruovaný s nově vybudovaným bazénem - a zavřený neb nejsou pacienti. Péče v Teplicích je jinak špičková a personál velmi ochotný Sml67

  superkarma: 0 08.04.2013, 08:26:40
 9. [4] lidicka [*]

  Klidně bych tam na víkend šla. Kdyby mi ho někdo zaplatilSml30, a určitě bych když je to zadara vyzkoušela všechny procedurySml22Sml30

  superkarma: 0 08.04.2013, 07:08:45
 10. avatar
  [3] Suzanne [*]

  A, Anai, jsi kočkaSml67

  superkarma: 0 08.04.2013, 01:06:50
 11. avatar
  [2] Suzanne [*]

  peetrax — #1 Sml22

  Já do mrazivé komory vlezla, vůbec to není špatné Sml16

  1. na komentář reaguje peetrax — #10
  superkarma: 0 08.04.2013, 01:01:45
 12. avatar
  [1] peetrax [*]

  Měla ses královsky. Ale zklamala jsi mě, že jsi nezkusila tu mrazivou komoru. Sml30

  1. na komentář reaguje Suzanne — #2
  2. na komentář reaguje Anai — #8
  superkarma: 0 08.04.2013, 00:05:22

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme