Zdraví

Chcete opět nabýt ztracený půvab? Skoncujte s kouřením!

smoking

Kouření cigaret neblaze ovlivňuje funkci mnoha orgánů v lidském těle. Toto působení sice nemusí mít hned tragické následky v podobě infarktu nebo rakoviny, některé změny přesto mohou být – zejména pro ženy středního věku – velmi nežádoucí. Řeč je o změnách na kůži, ke kterým po mnohaletém kouření dochází.

Čím víc cigaret, tím víc vrásek

Kouření všeobecně snižuje prokrvení mnoha orgánů, a jedním z nich je i kůže. Ta je potom suchá, náchylnější k tvorbě drobných prasklin a trhlinek. Rovněž její elasticita se výrazně snižuje, a to vede k tvorbě vrásek. Ve výsledku je pleť kuřáka drsná, vrásčitá a předčasně zestárlá. Protože jsou tyto změny patrné především na obličeji, osoba holdující cigaretovému dýmu vypadá mezi svými nekouřícími vrstevníky o dost starší. A to je vlastnost, která by možná potěšila mnohé slečny s čerstvým občanským průkazem, ne už tak ale ženy kolem padesátky.

Když se kůže znovu nadechne

Dobrou zprávou je, že benefit ze zanechání kouření je v případě kůže opravdu výrazný. Jakmile jednou provždy odložíte cigaretu, začne vaše kůže zase pořádně dýchat. Díky vyššímu přívodu kyslíku se stává vláčnější, upravuje se její vlhkost. Rovněž barva a tón pleti se mění k lepšímu. Nečekejte však zázraky, i když vaše tělo navenek o něco omládne, stejně nebudete vypadat tak, jako kdybyste nekouřili nikdy. Chcete-li tedy předejít hlubokým vráskám kolem očí a rtů, které jsou pro kuřáky přímo typické, není lepší rady než vzdát se svého zlozvyku co nejdříve, nebo ještě lépe – raději s kouřením vůbec nezačít.

Cigarety ale způsobují i vážnější změny na kůži než jen vrásky. Patří mezi ně mnohá kožní onemocnění, jako je třeba lupénka. Kouření může tuto nemoc vyvolat, ale i podstatně zhoršit její průběh a odpověď na léčbu. A to už je skutečně vážný důvod k odhození zapalovače!

zdroj: www.odvykani-koureni.cz

   
26.11.2009 - Zdraví - autor: (red)

Komentáře:

 1. avatar
  [6] Myškomedvídek [*]

  nemám vůlySml24

  superkarma: 0 07.12.2009, 12:52:56
 2. [5] orangutan [*]

  kouřila jsem 23 let a nyní jsem přestala ze dne na den ,je to 2 roky a přibrala jsem 15 kg,cvičit nemůžu a mám problémy shodit a nežeruSml58

  superkarma: 0 02.12.2009, 19:10:38
 3. avatar
  [4] denkas [*]

  aha! tak já musim napřed začít kouřit-nikdy sem nekouřila-a pak přestanu a pak nabydu ten ztracený půvab?!?!Sml59

  superkarma: 0 26.11.2009, 19:51:26
 4. avatar
  [3] Eva_CZ [*]

  krákorka — #2 nehulim par mesicu ( nemam sajn - 2-3?) a nekynu, ovsem moje dieta je kruta. Ale slezl mi cukr a tak, citim se OK. I mne se libi, ze nesmrdim. A ze nekaslu.

  superkarma: 0 26.11.2009, 15:25:15
 5. avatar
  [2] krákorka [*]

  no jo....Už nechci začít, hlavně se mi líbí , že voním a mám více času , dříve jsem pořád lítala na cigáro...Ale kynu....Ale na to kašlu , dneska jsem si vzala do práce mandarinky a bylinkový čajjjj

  1. na komentář reaguje Eva_Fl — #3
  superkarma: 0 26.11.2009, 05:28:44
 6. avatar
  [1] Eva_CZ [*]

  Bla bla bla.

  superkarma: 0 26.11.2009, 00:58:00

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme