Imunitní systém přestavuje soukromou armádu, která chrání váš organizmus před nemocemi, cizorodými látkami a zasahuje vůbec proti všemu, co by mohlo zdraví ohrozit. Pokud funguje správně, je vždy v první linii boje a měli bychom proto o něj náležitě pečovat. Zvláště s přicházejícím sychravým počasím a blížící se zimou, které na imunitu kladou zvýšené nároky, si zaslouží naši pozornost.

Oslabený imunitní systém totiž umožňuje častější výskyt nemocí, pomalejší léčbu a představuje riziko vzniku vážných chorob. Nepříjemná je také skutečnost, že vytváří prostor pro usazení zánětu v těle, které s ním v tu chvíli není schopno účinně bojovat. Přitom zánět často v těle působí dlouhou dobu nepozorovaně, ale přitom páchá rozsáhlé škody, které mohou vyústit v závažná i život ohrožující onemocnění, jakými jsou rakovina, cukrovka nebo autoimunitní choroby a řada dalších. Navíc samotná imunita je přítomným zánětem dále vyčerpávána a dostáváme se tak do začarovaného kruhu.

Lidé s oslabenou imunitou bývají bledí a pohublí, mohou mít zvětšené lymfatické uzliny a často se u nich vyskytují různé vyrážky či ekzémy. Pokud proděláte během čtvrt roku více než dvakrát zánět dýchacích cest, pravděpodobně také vaše imunita není v ideální kondici a je potřeba ji podpořit. Ideální však je zaměřit se už na prevenci.

imunitaPrvním krokem k posílení imunity je zdravá a hlavně vyvážená strava. Snažte se do svého jídelníčku zařadit více zásadotvorných potravin. Pomohou vám bránit se zánětu, který se nejsnáze usadí v překyseleném organizmu. Pokud to jde, vyhněte se také stresu. Dbejte na správný pitný režim, dostatek spánku, relaxaci a přidat můžete i otužování.

Lidé s oslabenou imunitou by se navíc měli vyhýbat rizikovým místům a všeobecně chování, které by je s vysokou pravděpodobností vystavilo zvýšenému množství virů či bakterií. I to je důvod, proč je dobré imunitu pravidelně posilovat.

Pro podporu imunity proto vyzkoušejte speciální doplněk stravy Imunitin, který obsahuje komplex přírodních látek. Tou nejhlavnější je kobylí mléko, které je svým složením podobné lidskému mateřskému mléku. Kobylí mléko obsahuje látky s harmonizačním a regeneračním účinkem, imunoglobuliny, lysozym a velké množství vitamínů a minerálních látek, díky čemuž podporuje správnou funkci obranných mechanismů organismu.  Mezi další látky, obsažené v tomto přípravku, patří například echinacea (proslulá svou prospěšností pro obranyschopnost organizmu) nebo astragalus, česky kozinec. Ten se už po tisíce let používá v čínské medicíně a výtažek z jeho kořene má schopnost posilovat imunitu. Prospěšný je zvláště v boji proti zánětům dýchacích cest. Respirační onemocnění jsou vůbec nejčastějším problém, kvůli kterému lidé dnes zůstávají na nemocenské a ztrácí tak část příjmu. Silný a fungující imunitní systém výrazně snižuje riziko vzniku těchto onemocnění a především zkracuje a zmírňuje jejich průběh. Nezbytnou součástí Imunitinu je i osvědčený vitamín C, který významně zvyšuje odolnost proti infekcím.

Imunitinje komplexní přírodní produkt, který je vhodný pro děti od 3 let, neboť právě malé děti jsou jednou ze skupin nejnáchylnějších k onemocnění chřipkami a dalšími infekčními chorobami.

IMUNITIN je k dostání za doporučenou cenu 1 035,- Kč (balení 360 kapslí dávka na 60 dní).

Pro více informací navštivte www.orling.cz.

Reklama