Víte, s čím si muži dělají těžkou hlavu? Podle evropského výzkumu je jedním z největších problémů mužů vypadávání vlasů. Téměř 70 % z nich řadí tento problém na první příčky svých starostí. Lze však říci, že podstatná část mužů nezná skutečné příčiny vypadávání vlasů a často tento problém spojují s věkem, dědičností nebo se špatnými stravovacími návyky. Někteří z nich svádí tento problém na osud a někteří jej aktivně vůbec neřeší. Vypadávání vlasů však jde zpomalit!

Dr. Bruno Bernard, ředitel oddělení Biologie vlasu ve Výzkumném centru L’Oréal, tvrdí: „Během několika let výzkumu poukázaly naše týmy na klíčovou roli vlasové papily pro ukotvení a sílu vlasu.“

 

Vlasová papila se nachází u kořínku vlasového váčku a je napojena na rozsáhlou síť cévního řečiště. Zajišťuje ukotvení vlasu, podporuje jeho růst a kontroluje jeho průměr. V případě, že vlasová papila funguje tak, jak má, stimuluje množení buněk, díky čemuž je vlas pevně ukotven, je silnější a odolnější.

 

Vliv na funkci papily, a tedy i vypadávání vlasů, mají čtyři základní faktory:

 

Působení enzymů

Tato příčina vypadávání vlasů je typická právě pro muže. Každému muži je vypadávání vlasů více či méně předurčeno geneticky. K vypadávání vlasů dochází v určitých specifických partiích (čelo, spánky, temeno hlavy). Nadměrné působení enzymu (5-α-reduktáza) přeměňuje testosteron na dihydrotestosteron, derivát, který oslabuje buňky vlasové papily, a způsobuje tak vypadávání vlasů.

 

 

Tuhnutí vlasového váčku

Fibróza znamená, že dochází k nadměrné produkci kolagenu, který tuhne a tlačí na vlasový kořínek. Vlas proto ztrácí své ukotvení a tlak zevnitř způsobí jeho vypadnutí.

 

Zanícení vlasového váčku

V důsledku útoků na vlasový váček dochází k uvolňování přenašečů zanícení.

 

Zpomalení krevní mikrocirkulace

Kvůli tomu, že vlasová papila je méně zásobena krví, má nedostatek výživných látek a postupně zakrňuje. To má za následek, že produkuje čím dál slabší, tenčí a křehčí vlas, který časem vypadne.

 

Vědci společností Nestlé a L’Oréal vytvořili první koncentrovaný nutriční doplněk proti vypadávání vlasů s fytosteroly z borovice, který zevnitř bojuje proti zmíněným příčinám vypadávání vlasů u mužů. Účinnost proti vypadávání vlasů měřena v klinické studii pod dermatologickou kontrolou. Po 8 týdnech se testovaní pánové dočkali snížení počtu vlasů ve fázi vypadávání o 18,9 procenta.

Proti vypadávání vlasů bojují aktivní látky, které byly pečlivě vybrány oddělením pro výzkum a vývoj Innéov. Laboratoře Innéov prověřily čistotu každé složky přípravku a také bezpečnost celé formule.

 

Proti „nepřátelskému“ působení enzymů  bojují fytosteroly z borovice a zinek, které byly vybrány pro svou schopnost regulovat aktivitu enzymu 5-α-reduktáza. Na tuhnutí vlasového váčku si pro změnu posvítí taurin. Ten bojuje proti nadprodukci kolagenu, jež tuhnutí způsobuje. Proti zanícení vlasového váčku pomáhájí polyfenoly ze zeleného čaje, protože působí protizánětlivě. A o zpomalení krevní mikrocirkulace se postarají polyfenoly ze semínek hroznového vína, které podporují mikrocirkulaci a umožňují tak zásobení vlasové papily potřebnými výživnými látkami.

 

Účinnost tohoto spojení byla ověřena v klinické studii pod dermatologickou kontrolou. V Německu byla realizována slepá klinická studie s náhodným výběrem, při níž bylo testováno 68 mužů, u kterých se vyskytla forma alopecie od stádia 1 až 3 na Hamiltonově stupnici. Tito muži po dobu 16 týdnů uživali 2 tablety přípravku Innéov denně.

 

Na základě čtyřletého výzkumu odborníků na výživu Nestlé a odborníků na biologii vlasu L’Oréal přináší laboratoře Innéov výsledky klinické studie, které potvrzují účinky jejich poslední inovace. Výsledky získané díky jimi vyvinuté formuli jsou pozoruhodné: znatelné snížení vypadávání vlasů a nárůst jejich objemu. Innéov Pro muže proti vypadávání vlasů, první koncentrovaný nutriční doplněk s fytosteroly z borovice, je k dostání v lékárnách od října 2008.

 

Doporučená cena Innéov Pro muže proti vypadávání vlasů (měsíční kúra – 60 tablet) je 720 Kč.

 

Další informace naleznete na www.inneovpromuze.com

 

Nyní máte jedinečnou šanci vyhrát dvouměsíční kúru Innéov pro muže Proti vypadávání vlasů naší soutěži. Soutěžte ZDE a 5 z vás se může těšit na výhru.

 

Reklama