Ne, nejedná se o pejska, ani o kočičku, dokonce ani nespokojeného manžela. Přesto by někdo živý rád našel novou pečovatelku.

Ahoj ženy-in!

Dovolte, abych se na úvod představil: Narodil jsem se asi před 17 lety v paneláku v Bohnicích, a ačkoliv se pyšním exotickým původem, moje zploditelka se mě zbavila, než jsem stačil pořádně vyrůst. Dnes bydlím v Praze 7 a měřím dva metry. Široký jsem místy přes půl metru a vážím minimálně 50 kg. Moje panička mě s láskou hýčká už skoro 15 let. Jenže už se jí do bytu nevejdu.

Moc by se mi líbilo bydlet někde v domečku, kde mají velkou terasu a snadno by mě převezli na jaře zevnitř ven a naopak. Jsem totiž zvyklý být přes léto venku a pak celou zimu trávím u okna. Miluju světlo a sluníčko, ale zase ne moc. Moje majitelka má pouze malý balkonek na jihozápad, a když je tropické léto a celý den svítí slunce, mám bohužel jednu stranu těla momentálně trošku ožehnutou.

kaktus

Naopak ta druhá, která je ve stínu, se přes léto vždy krásně rozbují, takže se mohu pochlubit novými výhonky.

kaktus

Panička říkala, že vloni jsem se venku rozsochal skoro do dvojnásobku, takže mě museli zpět do ložnice tahat dva chlapi, tak moc jsem totiž těžký.

kaktus

kaktus

Rád se napiju minimálně jednou za týden - stačí mi voda. Nic jiného nepotřebuju, ale když přijde nějaké přilepšení v podobě hnojiva, nepohrdnu.

Měl bych prosbu: Jsem tak mohutný, že mě doma už hodně dlouho nepřesazovali, znáte to, v malém bytečku... Moc dobře bych se cítil v novém, větším květináči a hlavně v nové zemině - mám rád takovou tu trošku pískovou.

Bohužel ale píchám, mám totiž docela ostré ostny (s tím nic nenadělám), takže pokud mě budete chtít vzít do náruče, raději si pořiďte pořádné rukavice (azbestové budou nejlepší).

Ještě - rád bych se přestěhoval co nejdříve, to víte, mohou uhodit mrazy a při převozu bych mohl nastydnout.

Tak co, najde se tady nějaká milovnice velkých kytiček a hlavně majitelka terasy či domečku, která by dokázala zařídit můj převoz ze 4. patra bez výtahu? Musela by si vzít s sebou minimálně dva silné muže a nějaké větší auto, či přívěsný vozík.

Snad mě moje nová panička bude mít nejméně tak ráda, jako ta současná, které se po mně bude hrozně moc stýskat a ráda by mě někdy navštívila v mém novém domově.

Váš sukulent Euphorbia candelabrum (domácky Pryšec).

Reklama