Ložnice by měla být oázou klidu a odpočinku. K tomu nemalou měrou přispívá i barevná harmonie, kterou si pro tuto místnost zvolíme. Chcete inspiraci? Tady je.

O tom, že nás barvy ovlivňují, jistě není pochyb. Některé barvy nás dokážou povzbudit, rozproudit a dokonce vzrušit. Třeba červená nebo sytě oranžová. Z tohoto důvodu nejsou tyto barvy do ložnice vhodné. I když nepochybuji, že někoho by právě tento účinek mohl lákat.

Vhodnější budou barvy, které připomínají přírodu a mají uklidňující účinky. Například tlumené odstíny zelené, nebo hnědé. Vymalovat těmito barvami však vyžaduje trochu odvahy, i když efekt je opravdu .

Ideální budou odstíny neutrální, které se nijak zvlášť neprosazují, ale působí konejšivě a přívětivě. Jejich inspirací se opět stala příroda. Zkuste si představit různé odstíny kamene, oblohy, písku nebo vody. Jsou to barvy, které nepůsobí nijak agresivně. Do tmavých barev je přimíchána bílá, do světlých naopak kapka černé.  

A něco pro milovnice bílé. Aby vaše ložnice nepůsobila jako zimní krajina, zkuste ji „změkčit“ jemnými barevnými akcenty. Třeba šedou, nebo béžovou.

Zdroj foto: Facebook Veranda a House&Beautiful

Čtěte také:

 

Reklama